Muhurty

Astrologia wedyjska - horoskopy. " Astrologiczne kalkulacje wpływów gwiezdnych na żywe istoty nie są bynajmniej przypuszczeniami, ale są rzeczywiste, jak potwierdza to Śrimad-Bhagavatam. Każda żywa istota jest kontrolowana przez prawa natury w każdej minucie, dokładnie tak jak obywatel jest kontrolowany przez wpływ państwa." - 01.12.12 Zn.
Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 27 lis 2008, 01:35

Dla mnie, każdy dzień jest pomyślny, gdy w miarę możliwości, staram się z uwagą intonować i słuchać, swoje minimum 3 rundy Świętych Imion, Maha-mantry Hare Kryszna, dziennie. Często udaje się mi wyintonować kilka rund więcej. To są te pomyślniejsze dni.

Ten dzień zaczął się niepomyślnie, bo po wpisaniu tego postu, zostałem zdegradowany z majora na plutonowego. :) :D

Jaki z tego wniosek?

Że na tym portalu, też trzeba uważać z pisaniem prawdy. Jak na początku 07. 2008r. na Vrinda.net.pl, napisałem prawdę, ze swojego punktu widzenia, o tym co się ze mną działo, w trakcie pobytu w świątyni, w Czarnowie, w 1983r. i 1984r., i podczas inicjacji, na zasadzie, prawda mnie wyzwoli, nie minęło pół godziny, jak mnie zbanowali.

Nie dziwię się, że tylko kilka osób, aktywnie pisze na forum. Reszta po prostu się boi bo: Co sobie inni o mnie pomyślą? Więc tylko czytają i wysyłają subtelne reakcje.

Najlepszy był w tym Ananta Śesza das. Na wykładach nigdy nie zadał żadnego pytania. Teraz mu się nie dziwię, bo wiedział lub przeczuwał, czym to grozi, gdy Dewamrita, prawa ręka Harikeszy, szalał w polskiej jatrze.
Gdybym miał wtedy trochę oleju w głowie, też bym się nie odezwał ani słowem.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2008, 09:32 przez Waldemar, łącznie zmieniany 3 razy.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 27 lis 2008, 07:25

Przepraszam, wybacz :(
Nie byłem w wojsku i podziały na stopnie są mi zupełnie obce. Postaram się w wolnej chwili zrobić z tym porządek, bo widzę, że mam tam niezły brahman. :D

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 27 lis 2008, 09:23

Ja też nie byłem w wojsku. Więc ci wybaczam. Dla mnie szkoleniem wojkowym, był pobyt w starej świątyni Śantipur, w Czarnowie. Po prostu zrobiło mi się głupio.

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 27 lis 2008, 11:38

To ja może jeszcze raz bo to ważna sprawa a mogła zostać pominieta:

Dzis (27.List) Amavsya, Guruvar, Anuradha. Bardzo pomyślny dzień. Amavasya z Czwartkiem tworzą Sidhi yogę, wraz z Anuradhą Sarvasiddhi yoge! Mars oraz Guru są vargottama. Od godziny 12 07 do 13 wspaniała Muhurta, Słonce z Marsem w Digbal w 10 razem z władcą 5 domu, 8 dom pusty, żadna planeta nie jest w tym samym znaku, jedyna dosha to iż ksiezyc jest z 3 planetami. Bardzo bardzo pomyślna muhurta - czwartek 27 listopad 12-13.

Anuradha to Mrdyu Maitra Tiryaka Mukha Nakshatra - zatem wspaniała jeśli chodzi o nawiązywanie nowych kontaktów, odwiedzanie przyjaciół itd. Mniej pomyślna dla tych u któych Lagna lub Księżyc są w 8,17,26,6,15,24,4,13,22, 1,10,19 nakshatrze od Anuradha.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

yogamaya

Post autor: yogamaya » 27 lis 2008, 23:00

Vaśisztha das pisze:Ja też nie byłem w wojsku. Więc ci wybaczam.
Dziękuję za wyrozumiałość :)
Jak widzisz dzięki Twojej uwadze zrobiłem wreszcie porządek w hierarchii stopni, natomiast za spostrzegawczość obdarzam Cię exra-stopniem specjalnym - Detektyw ;) Mam nadzieję, że Ci się spodoba.

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 28 lis 2008, 15:04

Yogamayu jestem zadowolony i podoba mi się nowy stopień. :)
Wczoraj miałem dobry dzień. Udało mi sie kupić dobry parciany pasek do spodni. Noszę go zamiast skórzanego. Trafiłem do sklepu gdzie obsługa uśmiecha się do klientów. A to rzadkość w polskiej rzeczywistości.
Nawet bhaktowie i bhaktinki w polskich świątyniach rzadko uśmiechają się do gości.
Przynajmniej ja mam takie spostrzeżenia.
Byłoby bardzo dobrze gdybym widział, że chociaż Bośtwa uśmiechają się do gości. Ale na to jestem jeszcze za bardzo zanieczyszczony.

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 28 lis 2008, 17:37

Przykro mi z tego powodu. Lepiej nie czytaj ich wcale. Tylko Kryszna jest doskonały i wszechatrakcyjny.

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 29 lis 2008, 10:22

Gorsze od smutku było życie pełne goryczy i gorycz w sercu.

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Post autor: Waldemar » 30 lis 2008, 00:32

Dziękuję ci. Już prawie wszystkie smutki i gorycze odeszły. :) Jest o wiele lepiej niż było. :)
Założyłem sprawę w sądzie Kryszny (za to mnie zbanowali), głównie Devamricie i Harikeszy, za to co ze mną wyprawiali, gdy byłem początkującym bhaktą i mieszkałem w świątyni.
Wszysko jest na dobrej drodze. :)

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 11 gru 2008, 22:43

Margasira Pournima (today/tomorrow) is Dattatreya Jayanti. Dattatreya is the son of Atri Maharshi and he is believed to be born with the combined amsas of Brahma, Vishnu and Shiva. He is a great yogi and "Avadhoota Gita" by him is a marvelous book.

Today is a great day for spiritual sadhana, for taking any vows related to spiritual sadhana and for starting any new spiritual sadhana.

My best wishes to all of you for a blessed Dattatreya Jayanti!
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

ODPOWIEDZ