przeznaczenie na drodze bhakti.

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

przeznaczenie na drodze bhakti.

Post autor: drzewo » 30 cze 2008, 19:21

Nie wiem czy dobrze sie wyraze, ale chdzi mi o takie zdazenia jakie sa opisane w Caitania Caritamrcie i wogle w biografiach roznych bhatow.

Czy istanije cos takiego jak przeznaczenie jaka Suzbe Oddania wykonujemy? Dla przykladu ogolnie sie mowi ze "nie trzeba nic zminiac w zyciu, wystrczy dodac do niego Kryszne". Z drugiejs trony wilu bhatow zostaje mnichami. Przyklad 6 goswamich. Mogli przeciez pratywakwac w domu.

Prabhupada tez pisze ze "mozna dom uczynic swadomym Kryszny", ale widac ze sam Prabhuada, jednak poszedl inna droga, Prbowal byc swiadomy w domu, ale sie nie udalo. Podaje sie tez czestio pzrkady Adwaity Aczarii czy Caitani Mahaprabhu, ze nawet oni byli zonaci, ale z drugiej strony...wydaje sie ze zwyczajnie niektorzy nie moga.

co sadzicie?

yogamaya

Post autor: yogamaya » 02 lip 2008, 16:36

Książki Prabhupada są dla wszystkich a składamy się z różnych varn i z różnych aśramów. Dlatego każdy znajdzie w nich swoją ścieżkę do doskonałości. A jeżeli nie, to znaczy, że szuka nie tego co trzeba.

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 02 lip 2008, 17:27

Wydaje mi się że każdy ma wolną wolę. Krsna dociera ze swymi naukami do wszystkich, bo przecież każdy o Nim słyszał, ale każdy indywidualnie decyduje czy Go wybiera czy też nie.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 02 lip 2008, 19:03

np; jest 9 rodzajow sluzby Oddania. Srawanam Kirtanam Wisznu Smaranam itp.

Np; ambarisza Mahardz sie zangrzwal poprzez suchanie, poprzec chdzonie itp. Sa przykady roznych bhatow ktoryz angarzwali sie w rozne procesy.

Z regoly zaleca sie iz SRAWANAM - suchanie i Kirtanam -intonwanie jest najwazjszym prcesem w tym wieku. Jednak ze Srimad Bahtwatam wiemy ze rozni Aczaerjowie wykonywali ronze rodzaje sluzby,
czy sami ja wybrali czy byli juz przeznaczeni?

Dlaczego Prabhuadzie nie udalo sie wielbic Kryszny w Rodzinie?
atmaniwedanam - oddanie duszy, podpozadkowanie, moze to byla jego sciazka.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 02 lip 2008, 23:00

drzewo pisze:Dlaczego Prabhuadzie nie udalo sie wielbic Kryszny w Rodzinie?
My jesteśmy jego wnukami :wink:

ODPOWIEDZ