Życie duchowe bez wiedzy jest jedynie sentymentalizmem

Astrologia wedyjska - horoskopy. " Astrologiczne kalkulacje wpływów gwiezdnych na żywe istoty nie są bynajmniej przypuszczeniami, ale są rzeczywiste, jak potwierdza to Śrimad-Bhagavatam. Każda żywa istota jest kontrolowana przez prawa natury w każdej minucie, dokładnie tak jak obywatel jest kontrolowany przez wpływ państwa." - 01.12.12 Zn.
Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Życie duchowe bez wiedzy jest jedynie sentymentalizmem

Post autor: RafalJyot » 09 kwie 2008, 14:15

Dzis miedzy 17 a 19 40 jest najlepczy czas w miesiacu by zainicjować rzeczy związane z edukacją jak regularne uczenie się ślok, regularne czytanie, pisanie itd.

09-04-08

Lunar Yr-Mo: Sarva-dhari - Chaitra
Tithi: Sukla Panchami (Gu) (93.28% left)
Vedic Weekday: Wednesday (Bu)
Nakshatra: Rohini (Ch) (62.41% left)
Yoga: Soubhagya (Sk) (90.87% left)
Karana: Bava (Sy) (86.55% left)




Zachęcam wszystkich do podjęcia vrata.


Obrazek
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

yogamaya

Post autor: yogamaya » 09 kwie 2008, 14:44

RafalJyot pisze:Dzis miedzy 17 a 19 40 jest najlepczy czas w miesiacu by zainicjować rzeczy związane z edukacją
Dlaczego właśnie w miesiącu, jak to można wydedukować, co głównie wpływa na to, że uczymy się szybko lub nic nam do głowy nie wchodzi ? :)

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 09 kwie 2008, 14:49

yogamaya pisze:
RafalJyot pisze:Dzis miedzy 17 a 19 40 jest najlepczy czas w miesiacu by zainicjować rzeczy związane z edukacją
Dlaczego właśnie w miesiącu, jak to można wydedukować, co głównie wpływa na to, że uczymy się szybko lub nic nam do głowy nie wchodzi ? :)
To zależy od umysłu, dasy, prany, kierunku, mantr, muhurty i paru innych rzeczy. Bramini intonują Savitur Gayatri lub inne Gayatri - to zwiększa Dhi, tak samo jak każda inna Guru mantra [jak Vyasa czy Datta mantra].


W każdym miesiącu masz 2 panchami, jedno śukla drugie krsna. W każdym miesiącu masz 4 środy i pare nakshatr, które są sthira jak Rohini i Uttary [idealne do ślubów].

Dziś akurat wszystkie te parametry są razem, zaufaj mi że jeśli chodzi o wiedzę to Panchami jest niesamowicie pomyślne.

Obrazek

Pozatym Rohini wraz z środą tworzą Sarwartasiddhi yoga [muhurta cintamani śastra].

Chandra jest w exaltacji w D9 oraz Jowisz jest z Merkurym w Dhanus w D9. Perfect muhurta :]

Reszte zostawię dla siebie. Po prostu wykorzystaj ten czas i zobacz jak jnana-lata-bija będzie się pięknie rozwijać :wink:
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 09 kwie 2008, 21:19

A ja przeczytalem to dopiero teraz. Kiedy następny taki okres?
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Harry
Posty: 95
Rejestracja: 30 sty 2008, 01:12

Post autor: Harry » 09 kwie 2008, 23:27

:D :D :D
ja spóźniłem się 7 minut! czytam posta Rafała-Pr., łapię się za zegarek: 19.47! :twisted:
pomyślałem, że spóźniłem się 10 min.
no ale co by było, gdybym w te 3 min. zdążył się wyuczyć jakiejś (krótkiej) mantry?
weszło by mi to w krew? umiejętność spamiętywania, rozumienia itd.?

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 10 kwie 2008, 02:25

Arkadiusz pisze:A ja przeczytalem to dopiero teraz. Kiedy następny taki okres?
Za miesiąc albo dwa.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 10 kwie 2008, 02:26

Harry pisze::D :D :D
ja spóźniłem się 7 minut! czytam posta Rafała-Pr., łapię się za zegarek: 19.47! :twisted:
pomyślałem, że spóźniłem się 10 min.
no ale co by było, gdybym w te 3 min. zdążył się wyuczyć jakiejś (krótkiej) mantry?
weszło by mi to w krew? umiejętność spamiętywania, rozumienia itd.?
rezultat, ktory inicjowany jest w takich okresach może być do 10 razy wiekszy/lepszy/bardziej staly niż w innych :)
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 kwie 2008, 10:12

Daj znać z tydzień wcześniej:)
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 10 kwie 2008, 10:53

Arkadiusz pisze:Daj znać z tydzień wcześniej:)
nie. bede informowal w ten sam dzien, zwiekszy sie ilość wejść :lol:
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

ODPOWIEDZ