Aborcja

"Zasady religii, mianowicie asceza, czystość, miłosierdzie i szczerość, mogą być przestrzegane przez zwolenników każdej wiary. Nie ma potrzeby przechodzić z Hinduizmu na Mahometanizm, czy z Mahometanizmu na Chrześcijaństwo, czy na jakąś inną wiarę, i tym sposobem stać się odstępcą i nie przestrzegać zasad religii. Religia Bhagavatam usilnie namawia do przestrzegania zasad religii. Zasady religii nie są jakimiś dogmatami czy przepisami jakiejś określonej religii. Takie regulujące zasady mogą być rożne odpowiednio do czasu i miejsca. Należy dbać o to, aby osiągnięte zostały cele religii. Obstawanie przy dogmatach i formułach bez osiągnięcia rzeczywistych zasad nie jest dobre. Świeckie państwo może nie być stronnicze wobec jakiegoś szczególnego typu wiary, ale państwo to nie może być obojętne wobec zasad religii. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - 01.17.32 Zn.
Aniruddha das
Posty: 1488
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Aborcja

Post autor: Aniruddha das » 16 wrz 2017, 10:35

One by jednak chciały nie ponosić konsekwencji swoich czynów, ale tego już niestety nie będą mogły uniknąć. Chyba, że swoimi protestami wymuszą coś na Krysznie.
Bardzo trafne spostrzeżenie. Właściwie, to są protesty przeciwko zasadom wprowadzonym przez samego Pana Krysznę.
Po to, aby wyzwolić pobożnych i unicestwić niegodziwców, jak również dla odnowienia zasad religii, Ja Sam przychodzę w każdym milenium. (Bg 4.8)
Kiedy wielbiciele protestują przeciwko prawu ustanowionemu przez Boga Najwyższą Osobę i wymuszają na Rządzie wprowadzenie ateistycznych (demonicznych) reguł i przepisów, to rzeczywiście jest zdumiewające. Prawdziwą wolnością jest Świadomość Kryszny i my możemy manifestować na szeroką skalę w Harinamach. Tam dajemy wyraz własnym poglądom.
Golokera prema-dhana, hari-nāma-saṅkīrtana - Skarb boskiej miłości z Goloka Vrindavany zstąpił do tego świata w formie zbiorowego intonowania świętych imion Pana Hari.

ha ha prabhu nanda-suta, vrsabhanu-suta-juta,
koruna karoho ei-baro
narottama-dasa koy, na theliho ranga pay,
toma bine ke ache amara

O Panie Krsno, synu Nandy, towarzyszu córki Vrisabhanu, proszę okaż mi łaskę. Narottama dasa mówi: "O Panie, proszę nie odpychaj mnie od Swych czerwonawych lotosowych stóp, bo kogo, poza Tobą, mogę kochać.
Ista-deve vijnapti - pieśń Narottama dasa Thakury.

Aniruddha das
Posty: 1488
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Aborcja

Post autor: Aniruddha das » 16 wrz 2017, 10:42

W czasie rewolucji zalegalizowano aborcję? Gdzie to znalazłeś?
https://www.deon.pl/inteligentne-zycie/ ... mstwo.html
Aborcja w naszej historii
Historia jest nauczycielką życia, dlatego sięgnijmy do historii legalizacji aborcji przez wieki. Po raz pierwszy zalegalizowano zbrodnię aborcji w czasach nowożytnych na początku rewolucji francuskiej. Ludzie, którzy bezwzględnie mordowali kogo się da, poszerzyli zakres swojej "działalności" również na nienarodzone dzieci.

Widocznie mordowali też kobiety w błogosławionym stanie lub nawet w jakiś sposób zabijali dzieci w łonie.
Na temat Wielkiej Rewolucji Francuskiej trudno znaleźć wiarygodne dane na temat tego ludobójstwa. Podawana jest liczba ofiar od 35 000 do 100 000, ale alternatywne źródła podają, że tam była prawdziwa rzeź liczona w milionach.

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Aborcja

Post autor: Bolito » 16 wrz 2017, 23:48

Czyli nadal nic nie wiadomo. Autor tego tekstu zmyślił to, albo coś mu się pokręciło. Nie podaje żadnych szczegółów (a nieco dalej podaje daty wprowadzenia takich przepisów w innych państwach). Rewolucji Francuskiej można sporo zarzucić, ale akurat w sprawie usuwania ciąży nie było żadnych rozporządzeń.
Aniruddha das pisze:Widocznie mordowali też kobiety w błogosławionym stanie lub nawet w jakiś sposób zabijali dzieci w łonie.
"Widocznie", "w jakiś sposób", to już są twoje własne spekulacje. A jeżeli chcesz podciągnąć pod "legalizację aborcji" zabijanie ciężarnych kobiet, to zdarzało się to, odkąd ludzie wymyślili wojny.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Aniruddha das
Posty: 1488
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Aborcja

Post autor: Aniruddha das » 20 wrz 2017, 17:34

"Widocznie", "w jakiś sposób", to już są twoje własne spekulacje. A jeżeli chcesz podciągnąć pod "legalizację aborcji" zabijanie ciężarnych kobiet, to zdarzało się to, odkąd ludzie wymyślili wojny.
Albo intuicja.
O resztę trzeba dopytać autora przytoczonego tekstu. Może jednak ma jakieś dowody? Przecież tytuł naukowy zobowiązuje do oznajmiania tylko prawdy.
Jak można wierzyć innym tzw. uczonym?

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Aborcja

Post autor: Bolito » 21 wrz 2017, 00:06

Aniruddha das pisze:Może jednak ma jakieś dowody? Przecież tytuł naukowy zobowiązuje do oznajmiania tylko prawdy.
Jakby miał dowody, to by je pewnie przytoczył. Pisałem już, że kawałek dalej podaje w jakich latach wprowadzano takie prawa w III Rzeszy czy ZSRR. Coś mu się pokręciło, albo celowo zmyśla, bo tak nie lubi Rewolucji Francuskiej, że odruchowo przypisuje jej wszelkie zło. A i tak "ciemny lud to kupi", jak powiada klasyk. Czytałem sporo publikacji o Rewolucji Francuskiej, przychylnych i nieprzychylnych i nigdzie wcześniej nie spotkałem się z informacjami o legalizacji przerywania ciąży.
Aniruddha das pisze:Jak można wierzyć innym tzw. uczonym?
No właśnie, innym uczonym nawrzucałbyś od ostatnich, a tu się nagle okazuje, że temu można wierzyć i jego tytuł naukowy ma znaczenie. Dlatego, że napisał coś co ci odpowiada?
Nie jedz na czczo (grafitti)

Aniruddha das
Posty: 1488
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Aborcja

Post autor: Aniruddha das » 04 paź 2017, 19:05

Manifestacje pod hasłem "Czarny protest" odbyły się w wielu miastach w Polsce i poza granicami naszego kraju.
Wychodzimy, bo nie odpuszczamy. Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy (w tym za całkowitym zakazem aborcji)
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... walka.html

Komentarz:
Domaganie się legalizacji aborcji bez ograniczeń oznacza, że pewna grupa zwolenników chce obciążyć sumienia rządzących oraz współobywateli reakcją za ich czyny związane z mordowaniem, będących jeszcze w łonie, niewinnych dzieci.
Zwolennicy aborcji mają w tym swój własny interes, by obciążyć innych swoimi grzesznymi czynami i nawet można się temu nie dziwić. Wychodzą na ulicę i krzyczą: Dlaczego tylko my powinniśmy cierpieć za mordowanie przez nas niewinnych dzieci? Musicie cierpieć razem z nami. Musicie też wziąć naszą winę na swoje sumienie. My tego od was żądamy i tego się domagamy.
Tu nie chodzi o wolność, ale o zrzucenie odpowiedzialności na cały naród, a nawet na cały świat i doprowadzić do destrukcji życia na Ziemi.
Czarny protest jest organizowany przez ciemne siły z piekła rodem, które mają na celu ograniczenie wolności kobiet, pozbawienie ich miłości oraz szczęścia z pełnienia dobra wynikającego z macierzyństwa. Mordowanie dzieci w łonie niszczy wrażliwość, współczucie, czystość, prawdomówność i zdolność do kochania.
Chociaż kobiety uczestniczące w protestach, z braku świadomości praw natury materialnej, nie chcą ponosić konsekwencji za swoje czyny, to i tak będą musiały odebrać reakcje, a to mocno ograniczy ich wolność oraz godność osobistą. Protestują niby za wolnością i godnością, a w rzeczywistości osiągają rezultat przeciwny do zamierzonego.

Awatar użytkownika
Vaisnava-Krpa
Posty: 4551
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Vaisnava-Krpa » 07 paź 2017, 11:12

Atak na bhaktów, którzy wypowiadają się że aborcja nie jest dobra wchodzi w naszym ruchu w silniejszą fazę. Wystarczy pośledzić facebooka.

Tzw. Antifa to spadkobiercy „ czarnych koszul”.

"Antifa wyrasta na zbrojne ramię lewackich organizacji. To taka bojówka jak czarne koszule za czasów Mussoliniego czy SA za czasów Hitlera. Czarne stroje, atakowanie wszystkich, którzy maja inne poglądy niż Antifa." http://naszeblogi.pl/48114-tzw-antifa-s ... ych-koszul
aborcja czarny.jpg
aborcja czarny.jpg (68.64 KiB) Przejrzano 76 razy
aborcja czarny protest.jpg
aborcja czarny protest.jpg (78.26 KiB) Przejrzano 76 razy
Czy maszerujące w czerni staruszki mają świadomość, że po legalizacji aborcji przyjdzie czas na legalizację eutanazji?
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/3606 ... -eutanazji
aborcja eutanazja.jpg
aborcja eutanazja.jpg (58.18 KiB) Przejrzano 76 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 1488
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Aborcja

Post autor: Aniruddha das » 04 lis 2017, 14:54

Jak w naturalny sposób zwierzęta chronią płodu i kobietę w ciąży:

https://www.youtube.com/watch?v=ZWKaow_oti0
Best Of Dogs Protecting Pregnant Women Videos Compilation 2016

ODPOWIEDZ