Książka - Ukrywana prawda o płaskiej Ziemi

Kryszna: Ja jestem źródłem wszystkich światów duchowych i materialnych. Wszystko ze Mnie emanuje. Mędrcy – wiedząc o tym doskonale – angażują się w służbę oddania dla Mnie i czczą Mnie z całych serc swoich. - Bg. 10.8
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Książka - Ukrywana prawda o płaskiej Ziemi

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 lut 2017, 19:30

Polscy bhaktowie przetłumaczyli pierwszą część grubej książki, którą można pobrać w linku niżej.

Ukrywana prawda o płaskiej Ziemi cz.1

"To tłumaczenie na język polski to nasze skromne ofiarowanie dla Śrila Prabhupada z okazji 50 rocznicy założenia ISKCON."



Słowo wstępne od tłumacza

W książce „Ukrywana prawda o płaskiej Ziemi” autor wykorzystuje często cytaty z książek napisanych przez dziewiętnastowiecznych naukowców, którzy już dawno temu dogłębnie zbadali ten temat i eksperymentalnie udowodnili, że Ziemia jest płaska.

W pracy tej zaprezentowana jest prawda, która była skrzętnie ukrywana przed opinią publiczną przez prawie dwa wieki, do tego stopnia, że obecnie masy ludzkie niezaznajomione z argumentami o płaskiej Ziemi, słysząc o tym, myślą, że jest to jakaś szalona teoria spiskowa, a nie udowodniona naukowo prawda, którą miliony ludzi może postrzec i zrozumieć drogą logiki i
zdrowego rozsądku.

Książka otwiera czytelnikowi oczy m.in. poprzez opisanie ponad 200 wykonanych eksperymentów naukowych, które każdy może sam we własnym zakresie powtórzyć. Szczerego poszukiwacza nakierowuje na poznanie prawdy, pokazując jednocześnie, jak łatwo, jest zahipnotyzować opinię publiczną do tak dużego stopnia, że o mały włos, prawda o płaskiej Ziemi mogłaby odejść w całkowite zapomnienie.


Kłamstwo w sprawie kulistości Ziemi

Wilki w owczej skórze wyprowadziły nas na manowce. Przez prawie 500 lat, ludzkość była oszukiwana przez kosmiczną bajkę na temat astronomicznych rozmiarów. Byliśmy uczeni kłamstwa tak ogromnego i diabolicznego, że staliśmy się ślepi na własne doświadczenie i rozsądek dotyczące widzenia świata i wszechświata takimi, jakimi są w rzeczywistości. Dzięki pseudonaukowym książkom i programom, massmediom i edukacji publicznej, propagandzie uniwersyteckiej i rządowej, świat był systematycznie poddawany praniu mózgu, powoli, przez wieki indoktrynowany do niekwestionowanej wiary w największe kłamstwo wszechczasów.


„Książki do geografii uczą dzieci, kiedy te są zbyt małe by te sprawy należycie pojmować, że świat jest ogromnym globem obracającym się wokół Słońca, a historia ta jest powtarzana nieprzerwanie, rok po roku, do momentu, gdy dzieci osiągną dojrzałość, kiedy to stają się tak zaabsorbowane innymi sprawami, że obojętnieją na to, czy nauczanie jest prawidłowe czy też nie.
A gdy nie słyszą by ktokolwiek sprzeciwiał się temu, zakładają, że musi to być prawda, jeśli trudna do uwierzenia, to przynajmniej przyjęta jako fakt. Zatem milcząco godzą się z teorią, która, gdyby była im przedstawiona w, jak to mówią, „wieku dorosłym" zostałaby przez nich z miejsca odrzucona.

Do pobrania tutaj:

https://cdn.fbsbx.com/v/t59.2708-21/167 ... 34681&dl=1
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ