Gazeta Wyborcza

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Gazeta Wyborcza

Post autor: Bolito » 28 sty 2016, 16:17

Aniruddha das pisze:Akurat GW jest najmniej obiektywna

Zdecydowanie bardziej obiektywna jest prasa "niezależna" i "niepokorna" (a dziś to już chyba zależna i pokorna, bo rządzą ich idole ?), co roku wylewająca kubły g... na WOŚP i przy okazji na nas (chociaż w tym roku zapomnieli..), nieprawdaż?
Aniruddha das pisze: albowiem faktem jest, że Orkiestra gra wyłącznie dla lewej strony. Ta jednostronność i upolitycznienie jest przyczyną konfliktu.
Orkiestra gra dla szpitali państwowych a nie dla lewej czy prawej strony. Owszem, od pewnego czasu Jurek uzewnętrznia swoje sympatie polityczne, ale prawicowo-kościelne ataki zaczęły się dużo wcześniej.
Aniruddha das pisze: Raczej niezadowolenie prawicy jest prośbą, by Orkiestra grała też dla nich.
Osobliwa prośba, z bluzgami i wyzwiskami. Jakby cię ktoś tak "prosił", tytułując np. "p*******nym sekciarzem", to chciałbyś z nim współpracować? No i zdecyduj się: czy "prawdziwym Polakom" zależy na tym, żeby Orkiestra była apolityczna, czy żeby była ich?
Aniruddha das pisze: Zamiast podjąć normalną dyskusję autor zarzuca bogobojnym hejterstwo, w przypadku kiedy sam dyrygent najwięcej hejteruje.
No tak, to nie my, to on zaczął. Bo my tylko "napominamy z troską", a oni zamiast posłuchać, wyzywają.
Aniruddha das pisze: Lewactwo ma inne standardy dobra.

Prawackie standardy są o wiele lepsze - zniszczyć co nie nasze, majątek fundacji się skonfiskuje i podzieli między Ojca Inkasenta i Caritas. Nie będzie Owsiaka i już będziemy w raju.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gazeta Wyborcza

Post autor: Vaisnava-Krpa » 28 sty 2016, 17:20

To trzeba zrozumieć apolitycznie bo widzę robi się prymitywna przepychanka.
Przede wszystkim świat nie jest czarno-biały. Bolito chyba ma zrozumienie, że kto nie z nami ten przeciw nam. Nie wierzy w niezależne myślenie.


Przede wszystkim krytyka WOSP nie jest politycznie ukierunkowana a z każdej chyba strony. Np:

Lewica.pl o Owsiaku. „Z buntownika stał się trybikiem systemu”
Wielka orkiestra świątecznej pomocy jest obecnie nietykalną „świętą krową” neoliberalnego systemu III RP. Każdy, kto krytykuje bądź chce podjąć dyskusję na ten temat, od razu jest wyzywany od prawicowych oszołomów, katolików itp. Używane są też obelgi innego rodzaju, ale w podobnym klimacie. Ogólnie, wyćwiczono w społeczeństwie odruch psa Pawłowa. Każda krytyka jest zabroniona.

Lewicowy portal o Owsiaku: „To wielka orkiestra hipokryzji”
https://kefir2010.wordpress.com/2014/01 ... ipokryzji/


Pytania i wątpliwości są też natury ekonomicznej o sens ekonomiczny imprezy.

Fundacji jest w Polsce 80 000. Ale jedna WOSP jest traktowana szczególnie choć mimo to są inne fundacje, jak CARITAS czy SZLACHETNA PACZKA, które zbierają więcej.

"Z jakich to powodów akurat jedna charytatywna impreza, firmowana przez osobę mocno kontrowersyjną, cieszy się bezprecedensowym wsparciem mediów, publicznych i prywatnych?"
https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2011/ ... o-owsiaka/


Wszystko musi mieć sens ekonomiczny oraz etyczny. Każdy płaci w podatkach na WOSP, pieniądze trafiają z powrotem do państwa. Nikt nie chce pokazaś faktur ale są wyliczenia na podstawie np. znajomości cennika telewizyjnego i od niektórych samorządów, które pozwalają przypuszczać, że z podatków wydajemy na WOSP podobną sumę co zbieramy. Dlatego ludzie pytają o sens ekonomiczny a skoro go nie widzą to domniemują sens polityczny i o to też krytykują a mają podstawy czy przesłanki.

Rozumiem też że samo nic się nie robi a żyć trzeba, więc można zarabiać czy brać procenty od tego co się robi dla innych ale Jurek Owsiak sam sobie zaszkodził swoją nietransparentnością a pamiętam, kiedyś każdej audycji słuchałem, że każda 1 złotówka jest dobrze wydawana, że jak ktoś ukradnie ze zbiórki z wolontariuszy choć 1 zł to jest złodziejem itp. Dlatego krytyka o biznes rodzinny jest naturalnym następstwem, trudno go tu bronić bo nie ma jak. Mógł od razu mówić, że jest jak jest, że za mniej tego nie będzie robił bo mu się nie opłaca i kto chce to daje. A tak to powstają takie artykuły sensacyjne potem:

Przez 6 lat blisko 50 milionów do podziału dla rodziny Owsiaków!
https://wzzw.wordpress.com/2015/07/31/% ... %E2%96%A0/

WOSP czas antenowy.jpg
Artykuł Piotra Wielguckiego, blogera zwanego jako Matka Kurka, któremu Jurek Owsiak wytoczył proces ale przegrał w sądzie, obecnie dalej się sądzą o następne sprawy.

Do puszki Owsiaka: „12 groszy, tylko nie płacz proszę"
http://kontrowersje.net/do_puszki_owsia ... _acz_prosz


Kukiz o patologii pomagania: Czy słyszałeś Walter o tym jak Piróg- dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka – szpital zadłużył? Owsiak bardzo CZDz pomaga! Bo tam bida jest, prawda? :) A najintensywniej CZDz pomagał w czasach dyrektorowania Piróga. Macieja. Otóż Piróg zadłużył szpital na 280 milionów! Wiesz jak? Wziął sobie doradce finansowego, który mu „radził” jak zadłużać. Okazuje się , ze ten doradca był jednocześnie członkiem dwóch Rad Nadzorczych spółek zajmujących się …. wykupem szpitalnych długów! I co z afery? Nic. Piróg-po zwolnieniu z funkcji dyrektora CZDz- jest obecnie (2014r) Doradcą Pana Prezydenta w kwestiach…. Służby Zdrowia.
https://ewastankiewicz.wordpress.com/20 ... y-dla-czd/

280 milionów to trzeba z 7 finałów WOSP aby zebrać na oddłużenie szpitala.

To samo z Państwem:
po-kopacz.png
po-kopacz.png (182.99 KiB) Przejrzano 1720 razy

Dlatego jakbym miał coś do powiedzenia to proponowałbym WOSP aby zrezygnowała z telewizyjnej reklamy, po tylu latach myślę że spokojnie będzie się kręcić przez wiele wiele lat jako oddolna inicjatywa, nawet myślę że wcale niekoniecznie mniej mogą uzbierać ale uzbierają wtedy naprawdę i nie kontrowersyjnie. Po drugie proponuję aby nie "demoralizowali państwa" dając mu dodatkowe pieniądze ale aby wybudowali prywatny szpital a potem tam drogą jakiegoś losowania jawnego aby nie było znowu afery leczyli tam ludzi prywatnie. Wtedy państwo nie żeruje na naiwności obywateli bo z natury Państwu zawsze mało i nigdy dość ale aby nie marnowało pieniędzy. Miliardy, grube miliardy są marnotrawione, przynajmniej były, zobaczymy jak ten rząd, ale to za jakieś 2 lata będzie można go ocenić pod tym kątem. Państwo niech się wywiązuje, od tego bierze podatki, jeżeli brakuje to przecież średnio wystarczy mu podnieść składkę na fundusz zdrowia o 10 groszy miesięcznie na obywatela aby było o tyle więcej co WOSP zbiera.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Re: Gazeta Wyborcza

Post autor: Aniruddha das » 28 sty 2016, 20:29

Temat Orkiestry może jest drażliwy, ale spokojnie i z pokorą możemy go przybliżyć. Dobrze jest obejrzeć film:
https://www.youtube.com/watch?v=xQdo16CSQjk

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Gazeta Wyborcza

Post autor: Bolito » 29 sty 2016, 18:25

Przede wszystkim, artykuł wstawiłem ze względu na sympatyczną wzmiankę o bhaktach. A tu się porobiło...
Vaisnava-Krpa pisze:Bolito chyba ma zrozumienie, że kto nie z nami ten przeciw nam. Nie wierzy w niezależne myślenie.
Nie, nie mam takiego zrozumienia. A wpis Aniruddhy Prabhu nie wygląda mi na "niezależne myślenie", tylko zbiór argumentów typowy dla "prawych i sprawiedliwych" (nie chodzi mi o partię), nienawidzących WOŚP, od kiedy stało się jasne, że jest bardzo popularna, ale nie prawo-kościelna. Nie twierdzę, że tylko "prawi" krytykują Orkiestrę. Rok temu czytałem tekst P. Ikonowicza, narzekającego na Orkiestrę i jęczącego, że ją reklamują wszyscy, a jego działalności nikt. Brzmiało to niemal identycznie jak narzekania prawicowe.
Do kwestii ekonomicznych się nie odniosę, bo zarzuty wobec artykułu były tylko natury polityczno-ideowej. A Matka Kurka to zwykły hejter, któremu trafiły się informacje o nieścisłościach finansowych, jak (nomen-omen) ślepej kurze ziarno. Jakby nie znalazł tego, to czepiałby się czegoś innego.
Każda gazeta ma swoją prawdę i punkt widzenia. Jakoś bardziej odpowiada mi wizja świata wg Gazety Wyborczej, niż Gazety Polskiej, W Sieci, czy Naszego Dziennika. Artykuły na nasz temat zbieram od 25 lat. Przez ten czas w Gazecie Wyborczej były może dwie negatywne wzmianki o nas (nie licząc negatywnych cytatów z innych gazet, w artykułach ogólnie pozytywnych), a z Naszego Dziennika czy Gazety Polskiej artykułów pozytywnych... nie mam. To tak w temacie nieobiektywności.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gazeta Wyborcza

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 sty 2016, 21:59

Ja myślę ze ty nienawidzisz ludzi prawych i sprawiedliwych jak o nich piszesz.
Nie wystarczy nadać psu złe imię i powiesić go jak przestrzegał Prabhupad.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Gazeta Wyborcza

Post autor: Bolito » 01 lut 2016, 15:39

Vaisnava-Krpa pisze:Ja myślę ze ty nienawidzisz ludzi prawych i sprawiedliwych jak o nich piszesz.
Nie wystarczy nadać psu złe imię i powiesić go jak przestrzegał Prabhupad.
Nie, tylko ich nie lubię. Za dużo naczytałem się ich "tfurczości", pośrednio na swój temat, żeby podchodzić do nich bez uprzedzeń. Ale może nawet z s. Michaelą i łysym krzyżowcem dałoby się porozmawiać normalnie (byle nie o religii i polityce).
Nie jedz na czczo (grafitti)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gazeta Wyborcza

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 lut 2016, 14:58

Myślę że z braku rozeznania wszystkich "nie twoich" wrzucasz do jednego worka jak to się mówiło o ruchach antykultowych.

Ale to jest dział PRASA O NAS i żeby nie zaśmiecać zostawmy to już tutaj.

Dział ten powstał właśnie z inspiracji Jurka Owsiaka, który kiedyś każdy artykuł na swój temat czy zły czy dobry zamieszczał na swojej stronie.
To mi się spodobało i zrobiłem to tutaj o nas.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Gazeta Wyborcza

Post autor: Bolito » 03 lut 2016, 16:18

Vaisnava-Krpa pisze:Myślę że z braku rozeznania wszystkich "nie twoich" wrzucasz do jednego worka jak to się mówiło o ruchach antykultowych.
Akurat kwestię pisania o nas rozeznałem, jak sądzę dość dobrze. I traktuję ich jednakowo, bo piszą o nas praktycznie tak samo.
Vaisnava-Krpa pisze: Ale to jest dział PRASA O NAS i żeby nie zaśmiecać zostawmy to już tutaj.
Zgadzam się całkowicie. Jak już pisałem, ten ostatni artykuł wstawiłem ze względu na przychylny fragment o bhaktach, a cała dyskusja rozkręciła się wokół czego innego.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gazeta Wyborcza

Post autor: Vaisnava-Krpa » 03 lut 2016, 21:39

To, że ktoś o nas coś powtarza czego nawet w szkołach podobno o nas uczą to nie jego wina.
A kiedy ktoś o nas z kolei dobrze pisze nie znaczy ze coś o nas wie ale że chce ugrać swoje bo gra w taką grę gdzie my nie możemy być źli, równocześnie dążąc do tego co my uważamy za złe.

Ja zawsze pozytywnie oceniam pozytywne działania czy ktoś o nas tak czy inaczej a jeśli ktoś nie jest obiektywny to jego sprawa a nie moja. Ja jestem w porządku.

Zacznę temat o mediach, myślę że przyda się bo co dla jednego "normalka" dla innego może być szokiem.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Gazeta Wyborcza

Post autor: Bolito » 12 lip 2016, 23:46

„GAZETA WYBORCZA” (Zielona Góra) nr 152 (8759) 1 VII 2016

Woodstock ogrodzony. Owsiak do wojewody: Za mało pana znam, żeby pana nie lubić...

Paweł Hekman
Pomimo zawirowań 22. Przystanek Woodstock się odbędzie. - O tym, że festiwal został imprezą podwyższonego ryzyka, dowiedzieliśmy się miesiąc przed. Stąd 6 km ogrodzenia i 14 bramek dla uczestników imprezy - podkreśla Jurek Owsiak.
Tegoroczny Woodstock miał pod górkę. Najpierw zmiana terminu, potem ustawa antyterrorystyczna, a na koniec opinia komendanta lubuskiej policji, w myśl której Przystanek stał się imprezą podwyższonego ryzyka.

Owsiak: Ktoś powinien solidnie walnąć się w łeb
To z kolei zobowiązuje organizatorów do podwojenia liczby ochroniarzy, monitoringu i zakazu sprzedaży alkoholu. - Ta sama policja, która napisała te sześć stron o Woodstocku, jeszcze rok temu wystawiała nam wspaniałe recenzje. W każdym liście, komentarzu powtarzano nam, że jest to bardzo bezpieczne miejsce. Według nich wytworzyliśmy standardy, jakich nie ma na całym świecie - dziwił się w Zielonej Górze Jurek Owsiak. - Nie zasługujemy na sześć stron opinii, w których piszą o możliwości publicznego linczu albo rasistowskich wystąpień. Ci, którzy kiedykolwiek byli na Woodstocku, łapią się za głowę. To tak jakby powiedzieć, że w Zielonej Górze ludzie są ciągle napici, bo to przecież kraina wina. Ktoś powinien solidnie walnąć się w łeb.
Szef WOŚP podkreśla, że gdyby decyzja o nadaniu imprezie statusu podwyższonego ryzyka przyszła trzy miesiące temu, nie byłoby problemu. - Wszystko jest do zrobienia. Ale proszę sobie wyobrazić, że na chwilę przed Woodstockiem trzeba zatrudnić 700 ochroniarzy. W szczycie imprez plenerowych! Nam się jednak udało. Mało tego, pomysł ogrodzenia całego pola i postawienie bram wejściowych wyszedł od nas, jako gest dobrej woli - podkreśla Owsiak. Bram będzie 14. Cały teren zostanie otoczony 6 km ogrodzenia.

"Zapraszam wojewodę na Woodstock"
Owsiak nie kryje żalu do Władysława Dajczaka, wojewody lubuskiego. - Wojewoda miał prawo napisać to, co napisał, szkoda tylko, że ani razu się z nami nie skonsultował. Za mało pana znam, żebym pana nie lubił, dlatego podkreślam, jest pan absolutnie mile widzianym gościem na Przystanku - mimo to zaprasza Owsiak.
Warto dodać, że podwyższone ryzyko dotyczy tylko dużej i małej sceny. "Normalny" status mają Akademia Sztuk Przepięknych oraz wioska krysznowców, w tym roku nazwana Vive Kultura. Organizację i bezpieczeństwo na imprezie chwaliła również Elżbieta Polak, marszałek województwa. - Dobra zmiana jest dobra tylko wtedy, gdy jest dobra - komentowała z przekąsem.

"Nie będzie Radia Zachód"
Poza dziesiątkami koncertów i spotkań Przystanek, jak co roku, obfituje w mnóstwo aktywności. Tych będzie aż 777. Ze słynnego pasażu handlowego zniknie jedynie Poczta Polska, która wycofała się z uczestnictwa w festiwalu. Pojawi się jedynie zabytkowa skrzynka pocztowa, prywatna zdobycz Jurka Owsiaka. - Obsłużą ją wspaniałe panie z kostrzyńskiej poczty - zapewnia.
Na Woodstock nie pojedzie też Radio Zachód, które dotychczas relacjonowało część koncertów na żywo. Tym razem obsługą zajmie się warszawskie Antyradio. - Szef Radia Zachód podczas rozmów zapytał mnie, kiedy jest Przystanek. Dziś odpowiadam, dowie się pan z Antyradia - dodaje Owsiak.
W tym roku nad Woodstockiem nie przelecą wojskowe Iskry. - Niestety piloci mieli inne zobowiązania i nad naszym polem się nie pojawią - mówi z żalem Owsiak.
Przypomnijmy, impreza startuje już 14 lipca i potrwa trzy dni. Zagrają na niej m.in. Apocalyptica, The Hives, Inner Circle, Bring Me The Horizon, Lacuna Coil, Hey, Luxtorpeda, Tarja Turunen, Dragonforce oraz Molotov.
Nie jedz na czczo (grafitti)

ODPOWIEDZ