Zapalenie zatok

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Zapalenie zatok

Post autor: John » 19 mar 2015, 11:21

Miewam bardzo częste i nawracające zapalenia zatok. Próbowałem już wszystkiego, z antybiotykiem włącznie. Czy ktoś zna jakiś inny dobry sposób?
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Harsza
Posty: 154
Rejestracja: 18 lut 2015, 09:44

Re: Zapalenie zatok

Post autor: Harsza » 19 mar 2015, 11:28

po pierwsze wegetariańska lub nawet wegańska dieta. pomoże niewiele, ale coś zawsze da.
po drugie słońce, słońce, słońce. Ewentualnie ciepło. Unikać zimna, dżdżu. Nawet solarium na twarz. Jeśli pogoda nie gra tu głównej roli, znaczy problem nasila się w okresie jesień-zima, to nie mam nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Zapalenie zatok

Post autor: trigi » 19 mar 2015, 12:34

Czapka lub opaska i inhalacje, podobno mniej nabiału, ale to drugorzędne. Żadnej punkcji zatok to barbarzyńskie metody.

Harsza
Posty: 154
Rejestracja: 18 lut 2015, 09:44

Re: Zapalenie zatok

Post autor: Harsza » 19 mar 2015, 14:17

Przypomniałem sobie, naprowadził mnie Tr.
1. Sklep zielarski
2. olejek eteryczny: eukaliptus, sosna, ogólnie taki dla poprzeziębianych. Zielarz będzie wiedział.
3. Do garka/miski z bardzo gorącą hadwao (wodo, he, he), pare kropel, tyle ile trzeba.
4. na głowe ręcznik i powolna inhalacja. Woń olejku ma być tak mocna, że... aż do bólu. Wdychamy głęboko i głębiej gorące wyziewy olejku. Do bólu. Wytrzymać jak najwięcej. 5-10minut.w miarę spadania temperatury woń będzie słabnąć. Wtedy nozdrza obniżać i opary wdychać głębiej.

Powinno pomóc.
To "do bólu" to też zależy od osoby. Jak ktoś jest z natury twardy (jak się walnie młotkiem w palec to nawet nie syknie, to niech to "do bólu" potraktuje alegorycznie).

Waldemar
Posty: 743
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:03

Re: Zapalenie zatok

Post autor: Waldemar » 19 mar 2015, 16:26

John pisze:Miewam bardzo częste i nawracające zapalenia zatok. Próbowałem już wszystkiego, z antybiotykiem włącznie. Czy ktoś zna jakiś inny dobry sposób?
W Poradniku Natura i Ty, Nr 3-4 marzec-kwiecień 2015, jest ciekawy wywiad z Jerzym Ziębą, autorem książki "Ukryte terapie. Czego Ci lekarz nie powie".

Jest w nim opis, jak w prosty sposób poradzić sobie z zapaleniem zatok.

Wysłałem Ci prywatną wiadomość.

Harsza
Posty: 154
Rejestracja: 18 lut 2015, 09:44

Re: Zapalenie zatok

Post autor: Harsza » 21 mar 2015, 11:15

z ostatniej chwili
odnośnie inhalacji olejkiem eterycznym, słyszałem, że za najskuteczniejszy na zatoki jest olejek z drzewa herbacianego

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zapalenie zatok

Post autor: Vaisnava-Krpa » 21 mar 2015, 14:44

INFEKCJE ZATOK – O koloidalnym srebrze dowiedziałem się z czasopism poświęconych zdrowiu. Stosowałem koloidalne srebro na infekcje zatok. Bardzo mi pomogło. –Ted W., Riverton
http://www.proaktiv.pl/index.php?idz_do=sklep&id_kat=5
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Re: Zapalenie zatok

Post autor: John » 22 mar 2015, 21:29

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Będę próbował dalej walczył.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

ODPOWIEDZ