Ruch Hare Kryszna - o co w nim chodzi?

Świadomość Kryszny to miłość do Boga. Jeśli nie nauczyłeś się kochać Boga, wówczas jakie znaczenie ma twoja religia? Kiedy rzeczywiście jesteś na platformie miłości do Boga, wtedy rozumiesz swój związek z Bogiem – "jestem integralną cząstką Boga". Wówczas rozszerzasz swoją miłość również na zwierzęta. Jeśli rzeczywiście kochasz Boga, wówczas zawarta w tym jest również miłość do insektów. Rozumiesz, że "ten insekt ma inne ciało, ale również jest integralną cząstką mojego ojca; zatem jest moim bratem". Wówczas nie możesz utrzymywać rzeźni. Jeśli utrzymujesz rzeźnie i sprzeciwiasz się poleceniu Chrystusa: "Nie zabijaj", a przy tym ogłaszasz się chrześcijaninem czy hinduistą, to nie jest to religią. Jest to jedynie strata czasu. Ponieważ nie rozumiesz Boga, nie masz miłości do Boga. Podajesz się za członka jakiejś sekty, ale nie ma w tym prawdziwej religii. Taka sytuacja ma miejsce na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno - Rozdział 11 - Wyścigi psów czterokołowych
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ruch Hare Kryszna - o co w nim chodzi?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 paź 2014, 22:23

Obrazek

Madhya 07.128 "Ucz każdego, aby przestrzegał poleceń Pana Śri Krsny, tak jak są one podane w Bhagavad-gicie i Śrimad-Bhagavatam. W ten sposób stań się mistrzem duchowym i próbuj wyzwolić wszystkich w tym kraju."

Madhya 07.128 Znaczenie: Jest to wzniosła misja Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Krsny. Wielu ludzi przychodzi i pyta, czy muszą porzucić życie rodzinne, by przyłączyć się do towarzystwa, ale to nie jest naszą misją.
Można wygodnie pozostać tam, gdzie się mieszka.
Po prostu prosimy każdego, by intonował maha-mantrę: Hare Krsna, Hare Krsna, Krsna Krsna, Hare Hare / Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare. Jeśli ktoś posiada odrobinę wykształcenia i może czytać Bhagavad-gitę Taką Jaką Jest oraz Śrimad-Bhagavatam, to tym lepiej. Teraz dzieła te są osiągalne w tłumaczeniu angielskim i są zaprezentowane w sposób bardzo autorytatywny, by przemówić do wszelkiego rodzaju ludzi. Zamiast żyć pochłonięci materialnymi działaniami, ludzie na całym świecie powinni skorzystać z tego ruchu i w domu intonować ze swoimi rodzinami maha-mantrę Hare Krsna. Należy także powstrzymywać się od grzesznych czynów - zakazanego seksu, jedzenia mięsa, hazardu i intoksykacji. Spośród tych czterech rzeczy, zakazany seks jest bardzo grzeszny.
Każdy człowiek musi wstąpić w związek małżeński. Szczególnie każda kobieta musi wyjść za mąż. Jeśli kobiety przewyższają liczebnie mężczyzn, niektórzy mężczyźni mogą mieć więcej niż jedną żonę. W ten sposób w społeczeństwie nie będzie prostytucji. Jeśli mężczyźni będą mogli mieć więcej niż jedną żonę, wówczas powstrzymany zostanie zakazany seks.
Można też przygotować wiele wspaniałych produktów do ofiarowania Krsnie - zboże, owoc, kwiaty i mleko. Dlaczego pozwalać sobie na niepotrzebne jedzenie mięsa i utrzymywanie okropnych rzeźni? Jaki jest pożytek z palenia i picia herbaty czy kawy? Ludzie już są zatoksykowani materialną przyjemnością i jeśli folgują sobie w dalszej intoksykacji, to jaka jest szansa na samorealizację? Podobnie, nie należy brać udziału w hazardzie i niepotrzebnie agitować umysłu. Prawdziwym celem ludzkiego życia jest osiągnięcie platformy duchowej i powrót do Boga. To jest summum bonum duchowej realizacji.
Ruch świadomości Krsny próbuje wznieść społeczeństwo ludzkie do duchowej doskonałości stosując metodę, którą opisał Śri Caitanya Mahaprabhu, kiedy udzielał rady braminowi Kurmie. To znaczy, że należy zostać w domu, intonować mantrę Hare Krsna i nauczać instrukcji Krsny zgodnie z tym, jak udziela ich Bhagavad-gita i Śrimad-Bhagavatam.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ruch Hare Kryszna - o co w nim chodzi?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 14 paź 2014, 22:47

Obrazek

Misją Śri Caitanyi Mahaprabhu jest szerzenie w tym upadłym wieku Kali jedynego skutecznego lekarstwa - intonowania maha-mantry Hare Krsna.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ruch Hare Kryszna - o co w nim chodzi?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 paź 2014, 18:39

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ruch Hare Kryszna - o co w nim chodzi?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 paź 2014, 21:51

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ruch Hare Kryszna - o co w nim chodzi?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 29 paź 2014, 21:18

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ruch Hare Kryszna - o co w nim chodzi?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 lis 2014, 17:06

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ruch Hare Kryszna - o co w nim chodzi?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 lis 2014, 11:02

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ruch Hare Kryszna - o co w nim chodzi?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 17 lut 2015, 17:13

Obrazek

"W ludzkim społeczeństwie można być albo chrześcijaninem, albo mahometaninem, hinduistą czy buddystą; to nic ma znaczenia. Ale musi być jakiś system religii. Społeczeństwo ludzkie bez religii jest społeczeństwem zwierzęcym. To jest niezaprzeczalny fakt. Dlaczego ludzie są teraz tak nieszczęśliwi? Ponieważ nie ma religii. Ludzie lekceważą religię."
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ