Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Przepowiednie i przewidywania, archeologia, dziwna rzeczywistość
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 02 kwie 2013, 17:32

Ciekawe wystąpienie Obamy. Wbrew tytułowi jaki ktoś nadał, wysłuchajcie:

Obama robi sobie jaja z Biblii i Chrystusa
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zw_ZTC_tlY
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: Purnaprajna » 02 kwie 2013, 18:31

Inteligentny i rozsądny facet, który wie, o czym mówi, w przeciwieństwie do niektórych komentujących, wraz z tytułem. Sentymentaliści i fanatycy religijni, nigdy są w stanie pojąć rozterek i odpowiedzialności za wszystkich, ciążącej na liderze wielkiego, multi-wyznaniowego narodu .

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: trigi » 02 kwie 2013, 18:58

Tytuł ma sie nijak do wystapienia, w którym Obama wskazuje na jeden ważki punkt : potrzebni są Ci co widzą i słyszą wiecej od innych aby im mówli co nalezy a czego nie nalezy robić... sumując: Boże chroń Amerykę :lol:

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: trigi » 04 kwie 2013, 14:50

06.16.42 Jak system religijny, który budzi zazdrość o własną jaźń i innych, może być korzystny dla nas i dla innych? Cóż mogło by być pomyślnego w przestrzeganiu takiego systemu? Co naprawdę można by przez to zyskać? Poprzez sprawianie bólu sobie z powodu samo zazdrości i sprawianie bólu innym, budzi się jedynie Twój gniew i praktykuje bezbożność.

06.16.42 Znaczenie: Każdy system religijny poza procesem bhagavata-dharmy – służeniem jako wieczny sługa Najwyższej Osobie Boga – jest systemem polegającym na zawiści o swoją własną jaźń i innych. Na przykład, jest wiele systemów religijnych, w których polecane są ofiary zwierzęce. Takie ofiary zwierzęce są niepomyślne zarówno dla tego, kto spełnia ofiarę, jak i dla zwierzęcia. Chociaż czasami zezwala się na ofiary zwierzęce przed boginią Kali i jedzenie mięsa tego zwierzęcia, zamiast kupowania mięsa z rzeźni, to pozwolenie na zjedzenie mięsa po spełnieniu ofiary w obecności bogini Kali nie jest poleceniem Najwyższej Osoby Boga. Jest to jedynie zezwolenie dla nieszczęsnych osób, które nie porzucą jedzenia mięsa. Celem tego jest ograniczenie ich pragnienia nieograniczonego jedzenia mięsa. Taki system religijny jest potępiony. Dlatego Krsna mówi, sarva-dharman parityajya mam ekam śaranam vraja: "Porzuć wszelkie inne obowiązki i podporządkuj się Mnie." Takie jest ostatnie słowo religii.

ahankaram balam darpam kamam krodham ca samśritah
mam atma-para-dehesu pradvisanto 'bhyasuyakah
tan aham dvisatah kruran samsaresu naradhaman
ksipamy ajasram aśubhan asurisv eva yonisu


"Zwiedzeni przez fałszywe ego, siłę, dumę, pożądanie i złość, demony stają się zazdrosne o Mnie, Najwyższą Osobę Boga, który przebywam w ich ciałach i w ciałach innych, bluźnią przeciwko prawdziwej religii. Takie zazdrosne i szkodliwe, najniższe spośród rodzaju ludzkiego osoby, ciskane są przez Mnie w ocean egzystencji materialnej, pomiędzy różne demoniczne gatunki życia." (Bg. 16.18-19).
Jak wskazują na to słowa tava kopah, Najwyższa Osoba Boga potępia takie osoby. Osoba, która popełnia morderstwo, jest zazdrosna o siebie, jak również o osobę, którą zabija, gdyż następstwem popełnienia morderstwa jest to, że zostanie zaaresztowana i powieszona. Jeśli ktoś przekracza prawa ustanowione przez rząd wybrany przez obywateli, może uniknąć kary śmierci ze strony rządu, ale nie jest w stanie uniknąć praw Boga. Zabójca zwierzęcia musi zostać zabity w swym następnym życiu przez to samo zwierzę. Takie jest prawo natury. Należy przestrzegać instrukcji Najwyższego Pana: sarva-dharman parityajya mam ekam śaranam vraja. Jeśli ktoś przestrzega jakiegoś innego systemu religii, na tek wiele różnych sposobów podlega karze Najwyższej Osoby Boga. Więc jeśli ktoś przestrzega jakiegoś wymyślonego systemu religii, jest nie tylko zazdrosny o innych, lecz również o samego siebie. Zatem jego system religijny jest bezużyteczny. (...) Przestrzeganie systemu religii, który nie budzi świadomości Krsny, czyli świadomości Boga, jest jedynie stratą czasu i energii.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: trigi » 22 maja 2013, 21:50

Opowiem wam pewną historię, która ilustruje, co dzieje się ze społeczeństwem żyjącym w zapomnieniu o Najwyższym Panu. Pewnego razu kot nękał szczura.
Szczur udał się więc do świętego mistyka i rzekł: "Drogi mędrcze, mam kłopoty".
- "Co się stało?"
- "Kot na mnie poluje – odparł szczur – i nie mam chwili spokoju".
- "Co mogę dla ciebie zrobić?"
- "Zamień mnie w kota".
- "Dobrze, stań się kotem".
Po kilku dniach kot wrócił i oznajmił: "Znów mam kłopoty".
- "Jakie tym razem?"
- "Psy nie dają mi spokoju".
- "Czego więc chcesz?"
- "Zamień mnie w psa".
- "Dobrze, stań się psem".
Minęło kilka dni i pies pojawił się przed mędrcem.
- "Lisy mnie gonią" – powiedział. "Mógłbyś zamienić mnie w lisa?"
- "Stań się więc lisem".
Wkrótce lis wrócił i oznajmił: "Tygrysy na mnie polują".
- "Cóż teraz chcesz?"
- "Chcę być tygrysem".
- "Dobrze, stań się tygrysem".
Tymczasem tygrys utkwił wzrok w mędrcu. "Zjem cię" – zagroził.
- "Co?! Zamieniłem cię w tygrysa, a ty chcesz mnie zjeść?!"
- "Tak, jestem przecież tygrysem".
Wtedy mędrzec rzucił na niego klątwę: "Stań się szczurem!" I tygrys zamienił się w szczura.

Nasza cywilizacja zmierza w podobnym kierunku. Przed paru dniami czytałem World Almanac, według którego za kilka stuleci ludzie będą żyć pod ziemią jak szczury. Postęp w nauce doprowadził do wyprodukowania bomby atomowej. Kiedy ta broń zostanie użyta, ludzie będą musieli zejść pod ziemię i upodobnić się do szczurów. Od tygrysa do szczura. Takie są prawa natury.

Jeśli lekceważycie prawa państwowe, ściągniecie na siebie kłopoty. Podobnie z występowaniem przeciwko Najwyższemu Panu. Jeśli nadal będziecie to robić, przysporzycie sobie cierpień. Znów staniecie się szczurami. Po wybuchu atomowym nasza cywilizacja zniknie z powierzchni ziemi. Myślenie o tym nie jest przyjemne, ku temu jednak zmierzamy.

Satyam grhyat priyam grhyan ma priyah satyam apriyam. Utarło się, że prawdę wypada przekazywać w przyjemnej formie. My jednak nie przywiązujemy znaczenia do konwenansów. Nauczamy, służymy Bogu i musimy mówić prawdę bez względu na to, czy to się komuś podoba czy nie.

W stronę samopoznania - A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupad rozdz. 11.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: trigi » 22 maja 2013, 22:00

Śrimad Bhagavatam Księga 1 — Stworzenie

Przedmowa

Należy znać potrzeby współczesnego człowieka. Granice geograficzne nie są już obecnie barierą oddzielającą od siebie poszczególne państwa czy wspólnoty. Powstają zbiorowoci większe niż w wiekach średnich, a świat zmierza ku jednemu państwu, czy jednej ludzkiej wspólnocie. Idee duchowego komunizmu zawarte w Śrimad-Bhagavatam oparte są zasadniczo na prawdzie o jedności wszystkich ludzi, a nawet więcej – wszystkich żywych istot. Wielcy myśliciele uznają konieczność przyjęcia tej prawdy jako podstawy ideologii, która pozwoliłaby rozwiązać problemy ludzkości. Śrimad-Bhagavatam zaspokaja tę potrzebę. Dlatego włanie zaczyna się ono aforyzmem znanym z wedanty, janmady asya yatah, który mówi o wspólnej przyczynie wszechrzeczy.

Współczesne społeczeństwo nie tkwi już w mrokach ignorancji. Na całym świecie dokonał się gwałtowny postęp w dziedzinie materialnego poziomu życia, edukacji i gospodarki. Gdzieś jednak w organizmie społecznym tkwi bolesna zadra. Stąd konflikty na wielką skalę, wybuchające z błahych powodów. Brakuje klucza do zrozumienia, jak ludzkoć może zjednoczyć się w pokoju, przyjaźni i dobrobycie dla wspólnej sprawy. Klucz ten odnaleźć można w Śrimad-Bhagavatam, oferuje ono bowiem model kultury, która przywróci ludzkości utracony duchowy wymiar.

Śrimad-Bhagavatam powinno się wykładać także w szkołach i na uniwersytetach. Zalecił to wielki bhakta maharadża Prahlada jako metodę zmiany demonicznego oblicza społeczeństwa.

kaumara acaret prajno
dharman bhagavatan iha
durlabham manusam janma
tad apy adhruvam artha-dam
(Bhag. 7.6.1)

Nierównoć społeczna wypływa z samej istoty bezbożnej cywilizacji. Bóg, Wszechmocna Osoba, istnieje i z Niego wszystko bierze początek, On wszystko utrzymuje i w Nim wszystko pogrąża się na powrót. Podejmowane przez naukę materialną próby odszukania pierwotnej przyczyny stworzenia nie przyniosły rezultatu, tym niemniej owa przyczyna istnieje – istnieje jedno wspólne źródło wszelkiego bytu. Żródło to opisuje w sposób racjonalny i autorytatywny wspaniałe Bhagavatam, czyli Śrimad-Bhagavatam.

Śrimad-Bhagavatam daje wiedzę transcendentalną. Mówi ono nie tylko o tym, kto jest oryginalnym źródłem wszechrzeczy, ale również o naszym związku z Nim i o spoczywającym na nas obowiązku udoskonalenia ludzkości w oparciu o tę niezrównaną wiedzę. Śrimad-Bhagavatam jest ponadto pierwszorzędnym tekstem źródłowym dla badaczy sanskrytu. Teraz ukazuje się ono w starannym tłumaczeniu angielskim, co pozwoli czytelnikowi dzięki samej uważnej lekturze nauczyć się wystarczająco dużo, by odeprzeć ataki ateistów. A nade wszystko będzie on w stanie skłonić innych do zaakceptowania istnienia Boga jako rzeczywistego bytu.

Śrimad-Bhagavatam jest autentycznym komentarzem do innego dzieła Śrila Vyasadevy – Vedanta-sutr. Dlatego też zaczyna się definicją oryginalnej przyczyny – tą samą, którą podają Vedanta-sutry. Dzieli się na księgi, z których pierwszych dziewięć odsłania kolejne stopnie realizacji Boga aż do stopnia najwyższego. Jedyne, czego potrzeba, by zgłębić to wielkie dzieło, to systematyczność. Należy posuwać się przez tekst krok po kroku, a nie skakać po nim według własnego widzimisię, jak to się robi ze zwykłymi książkami. Cały tekst – oryginalne wersety w sanskrycie, ich transliteracja łacińska, tłumaczenie poszczególnych słów, tłumaczenie samych wersetów i ich objanienia – ułożony został w taki sposób, że po przeczytaniu pierwszych dziewięciu ksiąg czytelnik z całą pewnocią osiągnie zrozumienie Boga.

Księga Dziesiąta różni się od pozostałych, mówi bowiem wprost o transcendentalnych czynach Najwyższej Osoby, Śri Kryszny. Nie można odnieść pełnej korzyści z lektury Księgi Dziesiątej bez uprzedniego zaznajomienia się z pierwszymi dziewięcioma księgami. Całe Śrimad-Bhagavatam składa się z dwunastu ksiąg, z których każda stanowi samodzielną całość, ale najlepiej czytać je jedna po drugiej i nie za dużo na raz.

Muszę przyznać, że moje opracowanie Śrimad-Bhagavatam nie jest wolne od wad. Ufam jednak, że myliciele i przywódcy społeczeństw przyjmą je dobrze. Moją nadzieję opieram na następującym stwierdzeniu ze Śrimad-Bhagavatam (1.5.11):

tad-vag-visargo janatagha-viplavo
yasmin prati-lokam abaddhavaty api
namany anantasya yao 'nkitani yac
chrnvanti gayanti grnanti sadhavah


"Z drugiej za strony dzieła pełne opisów transcendentalnej chwały imienia, postaci i zabaw nieograniczonego Najwyższego Pana są natury duchowej, a ich przeznaczeniem jest wzniecenie rewolucji wród zwiedzionej, bezbożnie żyjącej ludzkoci. Takie dzieła mogą być ułożone w niedoskonały sposób, ale ludzie oczyszczeni i całkowicie uczciwi intonują je i przyjmują za prawdę".

om tat sat

A. C. Bhaktivedanta Swami
15 grudnia 1962 roku Delhi, Indie

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 28 mar 2014, 11:36

Ponadreligijnie:

Ś.B. 07.11.05 Śri Narada Muni powiedział: Po ofiarowaniu moich pokłonów Panu Krsnie, obrońcy zasad religijnych wszystkich żywych istot, wyjaśnię teraz zasady wiecznego systemu religijnego, o którym usłyszałem z ust. Narayana.

Ś.B. 07.11.07 Najwyższa Istota, Osoba Boga, jest esencją całej wiedzy wedyjskiej, podstawą wszystkich zasada religijnych i pamięcią wielkich autorytetów. O królu Yudhisthiro, ta zasada religii jest przyjmowana za dowód. Dzięki tej zasadzie religijnej wszystko osiąga pełnię zadowolenia, łącznie z umysłem, duszą, a nawet własnym ciałem.

07.11.07 Znaczenie: Jak stwierdził Yamaraja, dharmam tu saksad bhagavat-pranitam. Yamaraja, reprezentant Pana, który zajmuje się żywymi istotami po ich śmierci, orzeka jak i kiedy żywa istota zmieni swoje ciało. Jest on autorytetem i mówi, że
zasady religijne składają się z przepisów i praw podanych przez Boga.
Nikt nie może wytworzyć religii,
a zatem zwolennicy zasad wedyjskich odrzucają wymyślone systemy religijne.


W Bhagavad-gicie (15.15) jest powiedziane, vedaiś ca sarvair aham eva vedyah: wiedza wedyjska oznacza zrozumienie Najwyższej Osoby Boga, Krsny. Zatem bez względu na to, czy ktoś mówi o Vedach, pismach objawionych, religii czy zasadach obowiązku zawodowego, celem każdej z tych rzeczy musi być zrozumienie Krsny, Najwyższej Osoby Boga. Dlatego też Śrimad-Bhagavatam (1.2.6) wnioskuje"

sa vai pumsam paro dharmo yato bhaktir adhoksaje
ahaituky apratihata yayatma suprasidati

Innymi słowy, celem zasad religijnych jest zdobycie wiedzy, w jaki sposób pełnić transcendentalną służbę miłości dla Pana. Służba taka musi być niemotywowana i niepowstrzymana przez materialne warunki. Wtedy to społeczeństwo ludzkie będzie pod każdym względem szczęśliwe.
Smrti, pisma święte stosujące się do zasad wiedzy wedyjskiej, uważane są za świadectwo zasad wedyjskich. Jest 20 różnych rodzajów pism świętych dla przestrzegania zasad religijnych, a spośród nich pisma Manu i Yajnavalkyi uważane są za wszechprzenikające autorytety. W Yajnavalkya-smrti jest powiedziane:

śruti-smrti-sadacarah svasya ca priyam atmanah
samyak sankalpajah kamo dharma-mulam idam smrtam

Ludzkiego zachowania należy nauczyć się ze śruti, Ved i ze smrti, pism świętych przestrzegających zasad wedyjskich. Śrila Rupa Gosvami mówi w swoim Bhakti-rasamrta-sindhu:

śuti-smrti-puranadi- pancaratra-vidhim vina
aikantiki harer bhaktir utpatayaiva kalpate

Oznacza to, że aby stać się bhaktą, należy przestrzegać zasad podanych w śruti i smrti. Należy przestrzegać przepisów Puran i pancaratriki-vidhi. Nie przestrzegając śruti i smrti, nie można być czystym bhaktą, a śruti i smrti bez służby oddania nie mogą doprowadzić do doskonałości życia.
Zatem konkluzją wszystkich dowodów jest to, że bez bhakti, służby oddania, nie ma kwestii zasad religijnych. W spełnianiu zasad religijnych Bóg jest osobą centralną. Prawie wszystko, co przyjmowane jest w tym świecie za religię, pozbawione jest śladu służby oddania i dlatego zgodnie z zaleceniem Śrimad-Bhagavatam jest potępione.
Bez służby oddania, tzw. zasady religijne są po prostu oszustwem.

Ś.B. 07.11.08-12
Oto główne zasady, których powinny przestrzegać wszystkie istoty ludzkie:

1. prawdomówność,
2. miłosierdzie,
3. wyrzeczenie (przestrzeganie postów w określone dni miesiąca),
4. kąpanie się 2 razy dziennie,
5. tolerancja,
6. widzenie różnicy między dobrem i złem,
7. kontrola umysłu,
8. kontrola zmysłów,
9. niestosowanie przemocy,
10. celibat,
11. jałmużna,
12. czytanie pism świętych,
13. prostota,
14. zadowolenie,
15. pełnienie służby dla świętych osób,
16. stopniowe porzucanie niepotrzebnych zajęć,
17. dostrzeganie błahości zbędnych czynności społeczeństwa ludzkiego,
18. pozostawanie milczącym i poważnym oraz unikanie niepotrzebnych rozmów,
19. rozważanie, czy jest się ciałem czy duszą,
20. sprawiedliwe rozdawanie pożywienia wszystkim żywym istotom (tak ludziom jak i zwierzętom),
21. widzenie każdej duszy (szczególnie w ludzkiej formie) jako cząstki Najwyższego Pana,
22. słuchanie o czynnościach i instrukcjach podanych przez Najwyższą Osobę Boga (który jest schronieniem świętych osób),
23. intonowanie o tych czynnościach i instrukcjach,
24. nieustanne pamiętanie ich,
25. pełnienie służby,
26. oddawanie czci,
27. ofiarowanie pokłonów,
28. stawanie się sługą,
29. stawanie się przyjacielem i
30. całkowite podporządkowanie się.

O królu Yudhisthiro, w ludzkiej formie życia należy zdobyć 30 kwalifikacji. Po prostu poprzez osiągnięcie tych kwalifikacji można zadowolić Najwyższą Osobę Boga.


07.11.08-12 Znaczenie: Aby istoty ludzkie różniły się od zwierząt, wielki święty Narada poleca, aby każdy człowiek był szkolony w powyżej wymienionych 30 kwalifikacjach. W chwili obecnej wszędzie, na całym świecie, propaguje się państwo świeckie, państwo zainteresowane jedynie czynnościami materialnymi. Ale jeżeli obywatele państwa nie są szkoleni w rozwijaniu wyżej wymienionych dobrych cech, to jak można mówić o szczęściu? Na przykład, jeżeli ogół ludzi nie jest prawdomówny, czy państwo może być szczęśliwe? Zatem,
bez względu na przynależność do jakiejś sekciarskiej religii – hinduskiej, muzułmańskiej, chrześcijańskiej, buddyjskiej czy jakiejkolwiek innej sekty – każdego należy uczyć, aby był prawdomównym. Podobnie każdego należy uczyć, aby był miłosierny i każdy w określone dni miesiąca powinien przestrzegać postu. Każdy powinien kąpać się 2 razy dziennie, myć zęby i ciało zewnętrznie a wewnętrznie oczyszczać umysł poprzez pamiętanie świętego imienia Pana.
Pan jest jeden, bez względu na to, czy ktoś jest hindusem, muzułmaninem czy chrześcijaninem.
Zatem należy intonować święte imię Pana, bez względu na różnice w wymowie językowej. Powinno się także uczyć każdego, by był bardzo ostrożny i nie uwalniał niepotrzebnie swego nasienia. Jest to bardzo ważne dla wszystkich istot ludzkich. Jeżeli mężczyzna nie uwalnia niepotrzebnie nasienia, osiąga wtedy niezwykłą siłę pamięci, determinacji, czynności i żywotności energii swego ciała. Każdego również należy uczyć, aby był prosty w myślach i uczuciach i zadowolony w ciele i umyśle. Są to główne kwalifikacje istoty ludzkiej.
Nie ma kwestii państwa świeckiego czy państwa kościelnego.
Dopóki nie jest się wyszkolonym w wyżej wymienionych 30 cechach, dopóty nie może być pokoju. Ostatecznie poleca się

śravanam kirtanam casya smaranam mahatam gateh
sevejyavanatir dasyam sakhyam atma-samarpanam

Każdy powinien stać się bhaktą Pana, ponieważ poprzez stanie się bhaktą Pana, automatycznie osiąga się inne cechy.

yasyasti bhaktir bhagavaty akincana
sarvair gunais tatra samasate surah
harav abhaktasya kuto mahad-guna
manorathenasati dhavato bahih

"Kto pełni niezachwianą służbę oddania dla Krsny, ten rozwija wszystkie dobre cechy Krsny i półbogów. Jednakże ten, kto nie ma oddania dla Najwyższej Osoby Boga, nie ma żadnych dobrych cech, ponieważ poprzez twory umysłu zaangażowany jest w materialną egzystencję, która jest zewnętrznym aspektem Pana (Bhag. 5.18.12).
Zatem nasz ruch świadomości Krsny jest wszechobejmujący.
Społeczeństwo ludzkie powinno przyjąć go bardzo poważnie i praktykować jego zasady dla uzyskania pokoju na świecie.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 wrz 2015, 20:13

10 000 lat Ruchu Hare Kryszna przed nami:
http://10000-lat-hare-kryszna.blogspot.com/

Zbiór cytatów na ten temat.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 13 maja 2016, 14:29

ŚWIADOMOŚĆ KRYSZNY POTĘGĄ W USA

"Śrila Prabhupad, kiedy tutaj przyjechałem, Rameśvara Maharaja powiedział mi, że mówiłeś o tym, jak świadomość Kryszny stanie się potęgą w Stanach Zjednoczonych. Trudno to sobie wyobrazić, bo teraz jest wprost przeciwnie".
"To prawda – odpowiedział Śrila Prabhupad – ale teraz świadomość Kryszny dopiero się zakorzeniła. Musicie ją podlewać i chronić, wówczas zaowocuje. Musicie ją chronić. Ludzie muszą słyszeć o nas za pośrednictwem naszych książek i musicie mówić o tych książkach". "A więc nie stanie się to z dnia na dzień?"

"Nie"- odpowiedział Śrila Prabhupad. "Świadomość Kryszny będzie się rozwijała stopniowo. Ale nasionko już zostało zasiane. Teraz chrońcie je umieszczając coraz więcej książek w każdym domu".

- Prabhupada (lilamrita)- Rozdział 8 – Ostatnia instrukcja
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Światowy kościół przyszłości - przepowiednie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 08 kwie 2017, 15:42

Madhya 19.146 "Ludzkie istoty, które są zwolennikami zasad wedyjskich, uważa się za cywilizowane. Spośród nich niemalże połowa prawi jedynie frazesy, dopuszczając się jednocześnie wszelkiego rodzaju grzesznych czynów, sprzecznych z tymi zasadami. Tacy ludzie nie dbają o zasady regulujące.

Madhya 19.146 Znaczenie: Słowo veda znaczy "wiedza". Na najwyższą wiedzę składa się zrozumienie Najwyższej Osoby Boga i naszego z Nim związku oraz postępowanie zgodne z tym związkiem. Działanie zgodne z zasadami wedyjskimi określa się jako religię. Religia oznacza przestrzeganie poleceń Najwyższej Osoby Boga. Zasady wedyjskie są to nakazy podane przez Najwyższą Osobę Boga. Aryanie to cywilizowane istoty ludzkie, które od czasów niepamiętnych przestrzegają zasad wedyjskich. Nikt nie jest w stanie prześledzić historii zasad wedyjskich przedstawionych w tym celu, by człowiek mógł zrozumieć Najwyższą Istotę. Literaturę czy wiedzę poszukującą Najwyższej Istoty możemy uznać za bona fide system religijny, ale istnieje wiele różnego rodzaju systemów religijnych stosownie do miejsca, uczniów i możliwości zrozumienia danych ludzi.

Śrimad-Bhagavatam (1.2.6) tak oto opisuje system religijny najwyższego rodzaju: sa vai pumsam paro dharmo yato bhaktir adhoksaje. Najwyższą formą religii jest ta, dzięki której można w pełni uświadomić sobie istnienie Boga, Jego formy, imienia, cech, rozrywek, siedziby i wszechprzenikających aspektów. Gdy wszystko jest w pełni znane, jest to doskonałość wiedzy wedyjskiej. Spełnieniem wiedzy wedyjskiej jest usystematyzowana wiedza o charakterystycznych cechach Boga.

Potwierdza to Bhagavad-gita(15.15): vedaiś ca sarvair aham eva vedyah. Celem wiedzy wedyjskiej jest zrozumienie Boga. Ci, którzy rzeczywiście stosują wiedzę wedyjską i poszukują Boga, nie mogą popełniać grzesznych czynów, które są wbrew poleceniom Najwyższego Pana.

Jednak w tym wieku Kali, chociaż ludzie utrzymują, że są wyznawcami tak wielu rodzajów religii, większość z nich popełnia grzeszne czyny sprzeczne z nakazami pism wedyjskich. Dlatego też Śri Caitanya Mahaprabhu mówi tutaj: veda-nisiddha papa kare, dharma nahi gane. W tym wieku ludzie mogą wyznawać jakąś religię, ale w rzeczywistości nie przestrzegają zasad. Wprost przeciwnie, popełniają wszelkiego rodzaju grzechy.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ