Wyczerpanie organizmu, depresja, bezsenność

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Wyczerpanie organizmu, depresja, bezsenność

Post autor: Ananta » 28 lut 2014, 18:26

Namaste,

czy ktoś mógłby polecić mi jakieś środki/jedzenie/suplementy/inne sposoby na stan przewlekłego wyczerpania, zarówno psychicznego, jak i po części fizycznego, kt. objawia się nieustannym zmęczeniem, bezsennością i ogólną depresją/zniechęceniem?

Bardzo proszę o pomoc, nie chce być faszerowana bez ustanku chemią,

Haribol

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Wyczerpanie organizmu, depresja, bezsenność

Post autor: Ananta » 28 lut 2014, 18:30

Dołączę do tego postu adnotację, że na przemian z depresją nachodzą mnie duże lęki, więc wiem, czy też podejrzewam, że przyczyną wyczerpania jest życie w strachu/nieświadomości

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wyczerpanie organizmu, depresja, bezsenność

Post autor: Purnaprajna » 01 mar 2014, 14:56

Czy myślałaś już o udaniu się do lekarza specjalisty, droga Ananto? Na terapię? "Leczenie się" przez internet nie jest żadnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że wydaje się, że poprzez spożywanie suplementów, chcesz jedynie tymczasowo usunąć objawy, a nie dotrzeć i zająć się prawdziwą przyczyną swoich psychicznym i życiowych problemów.

Jeżeli poważnie myślisz o poprawie swojej życiowej i zdrowotnej sytuacji, to może powinnaś najpierw zwrócić się o pomoc i radę do ludzi, którzy Cię dobrze znają, a nie do zupełnie Ci obcych osób z internetu? Tak przynajmniej dyktuje zdrowy rozsądek. Chyba, ze wyjawiasz publicznie te wszystkie bardzo osobiste i przykre rzeczy o sobie, w wielu już wątkach, aby postawić się w centrum czyjejkolwiek uwagi poprzez wzbudzenie naszego współczucia, a pomoc w "leczeniu" jest tylko do tego wymówką, i z tego względu, stratą czasu dla nas wszystkich?

Musisz zdać sobie sprawę, że nikt z nas, nie jest w stanie rozwiązać za Ciebie Twoich problemów. Dobre i uniwersalne rady już dostałaś, zarówno te dotyczące sfery ducha, jak i ciała. Może nadszedł czas na konkretne, rozsądne i przemyślane działanie? Bez tego nic się w Twoim życiu nie zmieni, niezależnie od ilości przyjemnych i kojących słów, którzy usłyszysz na tym forum.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2014, 15:38 przez Purnaprajna, łącznie zmieniany 1 raz.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wyczerpanie organizmu, depresja, bezsenność

Post autor: Vaisnava-Krpa » 01 mar 2014, 15:38

Chemia nie jest świadoma, ty jesteś. Chemiczny spokój to nic innego jak obniżenie aktywności świadomości. Znajdź przyczynę. Tylko ktoś kto cię dobrze zna, może coś trafnego powiedzieć. My tu możemy domniemywać jedynie i dużo pisać a nie trafić w sedno problemu. Czasami człowiek sam nie może sobie małej drzazgi wyciągnąć jak jest w niewygodnym miejscu.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Wyczerpanie organizmu, depresja, bezsenność

Post autor: Ananta » 01 mar 2014, 16:47

Namaste,

dziękuję za odpowiedzi,

nie chce absolutnie kierować na siebie Waszej uwagi, po prostu szukam pomocy,

a odnośnie terapii psychologicznej to niebawem taką mam zamiar podjąć, od dłuższego czasu mam już wyznaczony termin spotkania tylko czas oczekiwania jest długi więc w międzyczasie założyłam wątki tutaj z nadzieją na uzyskanie dobrej rady,

chciałam się zapytać jeszcze czy stan umysłu w obecnym życiu jest ściśle zdeterminowany jego stanem w ostatnim życiu? i czy istnieją skuteczne metody na oczyszczenie go?

Hare Krsna

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wyczerpanie organizmu, depresja, bezsenność

Post autor: Purnaprajna » 01 mar 2014, 17:13

Ananta pisze:a odnośnie terapii psychologicznej to niebawem taką mam zamiar podjąć, od dłuższego czasu mam już wyznaczony termin spotkania tylko czas oczekiwania jest długi więc w międzyczasie założyłam wątki tutaj z nadzieją na uzyskanie dobrej rady,
Świetnie! Nareszcie jakieś konkrety. Życzę powodzenia Ananto! :)
Ananta pisze:chciałam się zapytać jeszcze czy stan umysłu w obecnym życiu jest ściśle zdeterminowany jego stanem w ostatnim życiu? i czy istnieją skuteczne metody na oczyszczenie go?
Jest zdeterminowany poprzednią karmą, czyli naszymi przeszłymi czynnościami, ale także i tymi obecnymi. Bardzo rzadkie są przypadki gdzie dana sytuacja jest tak bardzo zdeterminowana, że nie można w ogóle na nią wpłynąć (dridha-karma). Myślę, że samo znalezienie zatrudnienia rozwiązałoby większość Twoich problemów. :)

Wraz z intonowaniem Hare Kryszna, co jest długofalową, duchową oczyszczającą terapią, która zawsze przynosi korzyść i nigdy nie idzie na marne, istnieją też doczesne remedia sugerowane np. przez dżjotisz (astrologię wedyjską), czy nawet przez lekarza. Nasze własne wysiłki, kierunek myśli, pragnienie, determinacja, sadhana, otoczenie, towarzystwo też są bardzo ważne i mogą całkowicie zmienić nasze nastawienie, tym bardziej, że mamy tu do czynienia z subtelną materią, umysłem, a nie z grypą. W Twoim przypadku, jako wielbicielki Kryszny, dochodzi do tego silny aspekt łaski Kryszny, gdyż łaska Boga może nawet natychmiast uwolnić nas o specyficznych rezultatów przeszłej karmy, jeżeli tylko Kryszna uzna, że będzie to korzystne dla naszego rozwoju duchowego.

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Wyczerpanie organizmu, depresja, bezsenność

Post autor: Ananta » 01 mar 2014, 20:35

Namaste Purnaprajna!

Dziękuję bardzo za życzenia i jak zwykle za tchnącego optymizmem posta. Otrzymałam od Ciebie mnóstwo drogocennych rad, które zaczynam wprowadzać w życie, na tyle, na ile tylko obecne siły pozwalają.

Za dzielenie się duchową, i nie tylko, mądrością pozostaję dozgonną dłużniczką,

Hare Krsna

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Wyczerpanie organizmu, depresja, bezsenność

Post autor: Purnaprajna » 02 mar 2014, 19:22

Ja też dziękuję Ci Ananto za cierpliwe czytanie moich wpisów i łaskawe tolerowanie mojego wymądrzania się i pouczeń, pomimo, że sam często mam problemy w zastosowaniu się do własnych rad. Życzę Ci dużo, dużo sił oraz pozytywnej energii w życiu, tak, abyś szybko mogła wyjść "na prostą", i lepiej służyć Krysznie. Haribol! :)

ODPOWIEDZ