Postanowiłem zostać wegetarianinem

Ahimsa - poszanowanie życia. " Ochrona życia zarówno istot ludzkich, jak i zwierząt, jest zasadniczym obowiązkiem rządu. Rząd nie musi czynić rozróżnienia w takich zasadach. Po prostu jest to straszne dla duszy o czystym sercu, kiedy widzi zorganizowaną przez państwo rzeź zwierząt w tym wieku Kali." - 01.17.08 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postanowiłem zostać wegetarianinem

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 sty 2014, 21:10

"Postanowiłem zostać wegetarianinem" taki zapis na Twiterze zamieścił dziś premier Rosji Dimitrij Miedwiediew. Miało to miejsce po wizycie w Ogrodzie Zoologicznym z przedstawicielem organizacji WWF. Rzecznik Rządu Federacji Rosyjskiej tłumaczył na konferencji prasowej że premier od wielu lat uprawia jogę, a joga i jedzenie mięsa stoją ze sobą w sprzeczności. Decyzja premiera nie powinna nikogo dziwić."

Obrazek

http://www.fit.pl/ploteczkifit/polityka ... 4,1,0.html

Dmitrij Miedwiediew, nowy prezydent Rosji, dla relaksu i odprężenia trenuje jogę
http://www.fit.pl/ploteczkifit/polityka ... 4,1,0.html
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Postanowiłem zostać wegetarianinem

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 sty 2014, 18:28

INDYJSKA SIEĆ SKLEPÓW BEZ PRODUKTÓW MIĘSNYCH

Obrazek

Wielu mieszkańców Indii to wegetarianie, jednak nawet tam wydarzenia, takie jak to, które zaraz opiszemy nie przechodzą bez echa.
Najbogatszy mieszkaniec tego kraju, Mukesh Ambani, właściciel sieci marketów, postanowił całkowicie zrezygnować ze sprzedaży mięsa w swoich sklepach. Do tej pory zamknął działy mięsne w stu placówkach, teraz zlikwiduje wszystkie. Jest to o tyle ciekawe, że rozpoczynając swoją działalność kilka lat temu, chciał się skupić przede wszystkim na sprzedaży mięsa, przewidując przejmowanie przez społeczeństwo amerykańskich trendów jedzeniowych.
Co skłoniło go do takiej decyzji? Z pewnością pomógł w tym fakt powszechności wegetarianizmu. Według OECD w 2012 roku średnia konsumpcja mięsa w Indiach wynosiła tylko 2 kilogramy, podczas gdy w USA jest 22 razy większa.
Nie pierwszy raz duża firma z branży spożywczej dostosowuje się do wymagań klientów; w zeszłym roku Subway otworzył w Indiach pierwszą całkowicie wegetariańską restaurację.
Przykłady te pokazują, że wybory konsumenckie i nacisk ze strony klientów mogą prowadzić do zmian polityki działania nawet w przypadku największych firm.

http://ciwf.pl/aktualnosci/2014/01/indy ... M.facebook
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ