karma a "plan Kryszny"

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 mar 2007, 19:04

Kula-Pavana napisał:
niektore nasze wybory rowniez nie maja przyczyny - po prostu wybieramy cos i juz
Ale jeżeli co? wybieramy, to nie wybieramy tego co nam się nie podoba, ale to co moze nawet ma wady, ale wydaje się nam bliskie i automatycznie jest to nam droższe. Kryszna mówi, że każdego traktuje jednakowo, ale jego wielbiciele s? mu drożsi. Może kto? w danym życiu nie jest zbyt zaangażowany w kult Boga, ale nie wiemy dlaczego, może dla kogo? Kryszna jest przyjacielem a nie Panem, więc nie jest przyci?gany do ?wi?tyń, gdzie dominuje dasa rasa? Może trochę pospekulowałem, ale wydaje mi się to ciekawe do omówienia.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Post autor: Aniruddha das » 21 mar 2007, 08:58

To prawda , że Pan Kryszna jest naszym największym przyjacielem i dlatego spełnia te nasze pragnienia. Najlepiej odnie?ć to do przykładu z życia wziętego . Szczególnie grihasta do?wiadcza tak wielu absurdów. Kiedy najbliższe osoby stawiaj? nam ultimatum: albo spełnisz moje pragnienia, albo odchodzę itd. Co można zrobić? Wraz ze wzrostem ?wiadomo?ci stajemy się bardziej rozważni.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Post autor: Aniruddha das » 21 mar 2007, 09:44

Bg 18.63 Tak więc wytłumaczyłem ci wiedzę najbardziej poufn? z poufnych. Rozważ to wszystko, a potem czyń, jak uważasz.
Pan Kryszna nie ingeruje w nasza mał? niezależno?ć - woln? wolę. Mamy wybór. Kiedy wszystkie pragnienia skoncentrujemy na pragnienie zbliżenia się do Boga wtedy odczujemy, że Pan Kryszna jest naszym najlepszym przyjacielem. Kapry?ne dziecko my?li, że rodzice s? dla niego niedobrzy, bo nie spełniaj? jego oczekiwań. Ci?gle stwarzaj? nowe ż?dania, a rodzice zawsze przy nim s? bez względu na wszystko.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 21 mar 2007, 10:16

Aniruddha das pisze:To prawda , że Pan Kryszna jest naszym największym przyjacielem i dlatego spełnia te nasze pragnienia. Najlepiej odnie?ć to do przykładu z życia wziętego . Szczególnie grihasta do?wiadcza tak wielu absurdów. Kiedy najbliższe osoby stawiaj? nam ultimatum: albo spełnisz moje pragnienia, albo odchodzę itd. Co można zrobić? Wraz ze wzrostem ?wiadomo?ci stajemy się bardziej rozważni.
W archetypie grihastrę można porównać do Kryszny, a osobę stawiaj?c? warunki do nas, "ciesz?cych się" w ?wiecie materialnym.
Grihastra ten daje woln? wolę - rób te swoje głupoty ale ja ci w tym nie pomogę - jednakże wiem kto może spełnić te twoje warunki - i myk ... partner ma swojego nowego "doradcę" a na tym drugim planie to iluzja wprowadza w życie "biznes plan" :lol:
Natura materialna jednakże w każdej chwili bilansuje i wydaje się nam:
- na tym straciłem
- na tym zyskałem
- jak zrobię to i tamto to przyszło?ć będzie ?wietlana i nie potrzebny mi będzie "doradca" wci?ż nudz?cy mnie Niebieskim...

Awatar użytkownika
Asikunda
Posty: 117
Rejestracja: 03 gru 2006, 11:29
Lokalizacja: NRR Mysiadło

Post autor: Asikunda » 21 mar 2007, 17:43

Aniruddha das pisze: albo spełnisz moje pragnienia, albo odchodzę itd. Co można zrobić?
to trudna sprawa, szczególnie, gdy dotyczy nas,
rozeznać się co jest naszym obowi?zkiem wobec drugiej osoby,
a co "tylko " jej pragnieniem....

albo.... albo...
szantaż nie jest, zdecydowanie, dobrym narzędziem do zbudowania porozumienia...
Life's a game,
soul is serious

Awatar użytkownika
Asikunda
Posty: 117
Rejestracja: 03 gru 2006, 11:29
Lokalizacja: NRR Mysiadło

Post autor: Asikunda » 21 mar 2007, 17:52

Yogamaya napisał:
W archetypie grihastrę można porównać do Kryszny, a osobę stawiaj?c? warunki do nas, "ciesz?cych się" w ?wiecie materialnym.
Grihastra ten daje woln? wolę - rób te swoje głupoty ale ja ci w tym nie pomogę - jednakże wiem kto może spełnić te twoje warunki - i myk ... partner ma swojego nowego "doradcę" a na tym drugim planie to iluzja wprowadza w życie "biznes plan" :lol:
Natura materialna jednakże w każdej chwili bilansuje i wydaje się nam:
- na tym straciłem
- na tym zyskałem
- jak zrobię to i tamto to przyszło?ć będzie ?wietlana i nie potrzebny mi będzie "doradca" wci?ż nudz?cy mnie Niebieskim...

hmmmm.... no cóż, a może ja będ?c w iluzji my?lę, że ktos mi stawia warunki, a tak "naprawdę" to kto? prosi o zainteresowanie, troskę, opiekę, pomoc.... może tylko nieco emocjonalnie to wyraża.
Life's a game,
soul is serious

yogamaya

Post autor: yogamaya » 21 mar 2007, 23:16

Całe szczę?cie, że emocje też potrafi? zmienić tor dzięki "zwrotnicowemu" - Sadhu :wink:

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Post autor: Aniruddha das » 22 mar 2007, 10:10

Anadi – karma oznacza, że nie sposób wy?ledzić przyczyny egzystencji materialnej. Nie można dokładnie stwierdzić kiedy zaczęła się egzystencja żywej istoty w ?wiecie materialnym. Nie możemy opu?cić tego miejsca narodzin i ?mierci dopóki nie wyga?nie w nas pragnienie władania natur? materialn?, które odpowiednio realizowane jest w różnych gatunkach życia. Po unicestwieniu wszech?wiata żywe istoty pogr?żaj? się w duchowym ciele Narajana pozostaj?c tam w głębokim ?nie. Narajana oznacza też schronienie wszystkich żywych istot.

Aniruddha das
Posty: 2455
Rejestracja: 26 lut 2007, 21:45

Post autor: Aniruddha das » 22 mar 2007, 10:34

Trudno jest zrozumieć pozycję swego przodka, ale jeszcze trudniej skorzystać z do?wiadczenia innej osoby choćby nie wiem jak szczere zamiary miała. Życie z pewno?ci? dostarcza nam wielu realizacji i aby w pełni z nich skorzystać potrzebna jest stało?ć. Stało?ć w procesie, stało?ć w małżeństwie itd. Kiedy nie ma stało?ci następuje wypaczenie w rozumieniu wielu pojęć tzw. błędne wyobrażenie. Trzeba wtedy potrafić z wła?ciwej perspektywy odnosić się do wielu informacji i wypowiedzi. Ci?gle jest ten sam problem i co można zrobić?

yogamaya

Post autor: yogamaya » 22 mar 2007, 12:59

Ufać Paramatmie :wink:
Twierdzę, że nie ma cudów. Cud to tylko umiejętne "wykorzystanie" Tej Wewnętrznej Instrukcji :wink:

ODPOWIEDZ