PRZEŁOM EPOK - wydarzenia ze świata

Przepowiednie i przewidywania, archeologia, dziwna rzeczywistość
ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: PRZEŁOM EPOK - wydarzenia ze świata

Post autor: ParamatmaDas » 18 paź 2012, 20:20

Nie wiem całego watku nie będe czytał moze to juz było, ale z tego co wiem to Wedy dzielą czas na 4 powtrzane Jugi. Czyli epoki.

Satya
Treta
Dvapara
I Kali.

My zyjemy w ostanim wieku. Kazdy nastepny pocznajac od pierwszego ma byc gorszy pod wzgedem duchwosci. O ile w pierszym ludzie dazyli do wyzwolnia (moksza) o tyle w Kali, spelniaja glownie swoje przyziemne zachcianki, ciala i umysłu. Nasz obicny wiek charaterzyzje sie wiec tym ze ludzie nie lubia mowic o duszy, duchwosci, wyzwolniu, Bogu itp. Zajmuja sie czym innym. SB opisuje wiele cech takich jak "krtka pamiec": "latwosc w kuceniu sie" itp. Podaje tez sposbób rozwoju duchwego czyli intonowanie maha- mantry.

Nie wydaje mi sie by zapowidzni odnsie kali miały spodowac jakis koniec swiata zbyt szybko. Z tego co wiem, koniec nastpai za jakies 300 000 lat. Powiedzmy ze te opisu to cos w rodzju lokalnych zdazen, nie wiem czy mozna je wiazac z Kali-yuga. Ale nie znam sie jak cos;)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: PRZEŁOM EPOK - wydarzenia ze świata

Post autor: trigi » 18 paź 2012, 22:38

ParamatmaDas pisze:Nie wydaje mi sie by zapowidzni odnsie kali miały spodowac jakis koniec swiata zbyt szybko. Powiedzmy ze te opisu to cos w rodzju lokalnych zdazen, nie wiem czy mozna je wiazac z Kali-yuga. Ale nie znam sie jak cos;)
Jak cos ParamatmaDasie to nikt nie mówi o końcu Kali yugi tylko jeśli juz o przełomie epok, bedac lokalne jest tez globalne.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: PRZEŁOM EPOK - wydarzenia ze świata

Post autor: ParamatmaDas » 19 paź 2012, 03:49

Masz na mysli koniec tysiaclecia w kalendarzu Chrzescijanskim?

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: PRZEŁOM EPOK - wydarzenia ze świata

Post autor: trigi » 19 paź 2012, 18:30


ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: PRZEŁOM EPOK - wydarzenia ze świata

Post autor: ParamatmaDas » 19 paź 2012, 18:57

Wierzysz ze zaraz bedzie koniec swiata?

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: PRZEŁOM EPOK - wydarzenia ze świata

Post autor: trigi » 19 paź 2012, 20:06

Ja to nie widze jako koniec swiata, tylko jako górę problemów do pokonania, a jak bedzie w szczegółach to sie zobaczy.
Nie głosze przyjscia mesjasza, ani hekatomby z ludzi.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: PRZEŁOM EPOK - wydarzenia ze świata

Post autor: ParamatmaDas » 19 paź 2012, 20:54

A czy to nie jest tak, ze taka Kali-Yuga trfa te 500 000 lat, stopniwo dazy do degradacji. Miedzczasie jest Era PAna Caitani. KTORA JUZ SIE ZACZELA PRZECIEZ. PAN CAITANIA JUZ BYL.... (oczywscie od nas zalezy jak bedzimy intonwac nauczyac jak wplnimy na swiat)

Ale ta Kali yuga trfa 500 000 lat i czy jest jakis powod by sadzic ze akurat bo mija w kalndarzuy chzrjanskiem 2000 lat zacznei sie nagle jakies duze zwiekszneie zlych zreczy? O 100%? O 10000% gozrej niz wczsniej? Czy to jest wedyjskie?

Wiem ze chzreajnei tak od wiekow uwazali ze co 1000 lat oj, bedzie koniec. U nas jest to bardziejs tatycznei> KAli Juga potrfa jeszcze sporo czasu, i raczej akurat teraz mialby byc jakies SUPER KALI JUGA?
nie wiem nie widze tego w wedach...

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: PRZEŁOM EPOK - wydarzenia ze świata

Post autor: trigi » 20 paź 2012, 22:37

Ale 2k juz mineło 12 lat temu.
Jak sie patrzy co sie dzieje (nawet biorac poprawke na subiektywność mediów) to nie dzieje sie dobrze. Wyścig zbrojeń trwa w najlepsze:
Pentagon coraz bardziej obawia się nowych rakiet przeciwokrętowych rozwijanych przez konkurencyjne mocarstwa, zwłaszcza chińskich pocisków balistycznych niedwuznacznie nazywanych niszczycielami lotniskowców. Dlatego pracuje nad własnymi rakietami, dzięki którym marynarka wojenna i siły powietrzne Stanów Zjednoczonych będą mogły zwalczać cele odległe nawet o tysiąc kilometrów - pisze "Polska Zbrojna".
Rosyjski wywiad w ostatnich latach ogromnie zwiększył swoją aktywność w Europie Zachodniej i USA. Po zdziesiątkowaniu aparatu wywiadowczego w latach 90., Moskwa odbudowała jego potęgę i przyznała mu olbrzymią swobodę działania. Sytuacja zaczyna przypominać nową zimną wojnę - pisze Jarosław Marczuk dla Wirtualnej Polski.
Pod dowództwem prezydenta Władimira Putina na terytorium Rosji odbyły się manewry strategicznych sił jądrowych, w których zweryfikowano poziom gotowości bojowej wszystkich trzech komponentów nuklearnej triady - powietrznego, morskiego i lądowego. Sekretarz prezydenta oznajmił, że uczestnicy "wykonali wszystkie postawione zadania" oraz "potwierdzili niezawodność i skuteczność nuklearnej triady Rosji".
To trzy nagłówki artykułów z jednej strony. 3 artykuły o wyscigu zbrojeń, a czym taki wyscig sie kończy to wiadomo. Wpływ planet na życie ludzi jest znany, podobno najwiecej wypuszczeń z psychitryków jest po pełni księzyca.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: PRZEŁOM EPOK - wydarzenia ze świata

Post autor: ParamatmaDas » 22 paź 2012, 03:47

Histrycznie rzecz biorąc to co teraz mamy to raczej spokoj. Przeciez był czas gdy była wędróka ludów, Pol swiata szło i zajmowała ziemie drgiej połowy. Hunowie, Gotowie, Wandalowie, szli i zajmwali całe ówczesne pojecie Europy/ Złupinie Rzymu nijak mozna porwonac do zburzenia dwuch wierz, ani nawet do krytzu ekonminczgo gdzie obniza sie pensjie o 10%.

W czasie Hipsznki, i innych epidemii w sredniweczu ginelo nieraz od 30% mieszkancow mias, a bywalo ze i 50%./ W czasie zlupinai Rzymu w 1529 roku obicza sie ze zgwalconych zostalo oko 400 000 kobiet, zabitych 300 000 osob, papiez sie zabarykadowal w Watyknie. A takich zlupien bylo setki. Wojna trwa;a np 30 lat lub 40 lat. A byla tez "Wojna 100-letnia". Wyludnialy sie cale tertria.

I nagle teraz panika ?

No i jaki ma to zwiazek z Wedyjskim Kandarzem? BO ze chzrejanie co rusz obwieszaczaja koiec swaiata to rozumiem. Ale my?

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: PRZEŁOM EPOK - wydarzenia ze świata

Post autor: trigi » 22 paź 2012, 07:56

ParamatmaDas pisze:I nagle teraz panika ?
No i jaki ma to zwiazek z Wedyjskim Kandarzem? BO ze chzrejanie co rusz obwieszaczaja koiec swaiata to rozumiem. Ale my?
Taki bhakta Ci nie odpowie, masz wypowiedzi Srila Prabhupady:
----------(1)-----------
Paramahamsa: Teoria współczesna jest taka że poprzez rozprzestrzenienie się broni atomowej, że Rosja ma tak wiele broni, Chiny, Stany Zjednoczone ...
Prabhupada: Każdy teraz. India ma również.
Paramahamsa: Oni boją się jej użyć.
Prabhupada: Oni muszą ją użyć. To jest aranżacja natury.
Paramahamsa: Tak, prawda. Historia.
Prabhupada: Tak. To jest aranżacja natury (podśmiewając się) że wszyscy umrzecie. To jest aranżacja natury.
Tamala Krsna: Kiedy ktoś posiada pewną moc, siłę próbuje ją wykorzystać. Tak jak pewien demon. Pan Siva dał mu moc: czyjejkolwiek głowy by nie dotknął ona rozpadnie się.
Prabhupada: Tak jak w waszym kraju (USA - przyp. tł.) jest tak wiele samochodów że słaby człowiek jak ja chciałby ich używać zawsze. Ponieważ jest ich tak wiele. Więc jest obecnie tak wiele broni. One muszą zostać użyte. To jest naturalna konsekwencja. Oni muszą jej użyć.
Bahulasva: To dlatego oni mają wojny, po prostu mogą użyć broni.
Prabhupada: O tak.
Paramahamsa: Jedyny problem polega na tym że jeśli jedna osoba użyje całej broni atomowej nastąpi całkowite zniszczenie rodzaju ludzkiego. Więc ostatecznie każdy boi się jej użyć.
Prabhupada: Cóż, tak czy owak, oni muszą jej użyć. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dlatego możemy powiedzieć że będzie wojna. To nie jest astrologia. To jest naturalna konkluzja.
Tamala Krsna: Zdrowy rozsądek.
Paramahamsa: To by oznaczało totalną destrukcję.
Prabhupada: Cóż, totalną czy częściową, to się okaże. Ale oni muszą jej użyć.
( S.P. Poranny Spacer 18 lipca 1975, San Francisco)

------------(2)---------------
Prabhupada: Następna wojna pojawi się wkrótce.
Tamala Krsna: (Zaskoczony) Ooo!
Prabhupada: Tak.
Tamala Krsna: Następna wojna...?
Prabhupada: Twój kraj, Ameryka, jest bardzo chętna zabić komunistów. Komuniści są również bardzo chętni. Więc wkrótce pojawi się wojna. I prawdopodobnie India będzie najbardziej poszkodowana.
Tamala Krsna: Najbardziej...?
Devotees: Poszkodowana.
Srutakirti: Poszkodowana.
Prabhupada: Ponieważ celem Ameryki jest rozpocząć wojnę od Indii.
Devotee: Ooo!
Prabhupada: Tak. Ponieważ India i Rosja, oni są...
Brahmananda: Oni są... Przyjaciółmi.
Prabhupada: Nie. Sojusznikami. Jeśli wojna rozpocznie się od Indii...
Rupanuga: Więc India stanie się...
Prabhupada: A Rosjanie są już tutaj gotowi, Słyszałem, z żołnierzami i... nie żołnieżami. Chcę powiedzieć.
Hamsaduta: Pociskami.
Prabhupada: Tak. One są również w pogotowiu.
Visnujana: Czy nasze modlitwy pomogą, Prabhupada?
Prabhupada: Modlitwy będą bardzo dobre po wojnie kiedy te kraje, szczególnie Rosja, będzie skończona.....
Prabhupada: Tak, oni się przygotowują. Oni się przygotowują. Pakistan rozpocznie wojnę z Indiami. A później wszystko się....
Devotees: Ooo!
Devotee: Pakistan rozpocznie wojnę...(wyznawcy rozmawiają ze sobą)
Tamala Krsna: Czy ta wojna rozprzestrzeni się na inne kraje i kontynenty?
Prabhupada: W rzeczywistości wojna będzie pomiędzy Ameryką i Rosją.
( S.P. Rozmowa w czasie porannego spaceru (III Wojna Światowa) 4 kwietnia, 1975, Mayapur, India)

------------(3)-------------
Prabhupada: To dhumaketu zostało opisane w "Dasavatara-stotra", dhumaketum iva kim api karalam. Dhumaketum iva. Dhumaketum iva kim api karalam. Tak długo jak widoczna jest kometa, pojawi się jakaś katastrofa. Wielka katastrofa. W swoim dzieciństwie widzieliśmy kometę, nie taką jak ta. To była mała kometa. Jednakże wtedy wypowiedziano I Wojnę Światową. Widzieliśmy ją w 1914 roku.
Nara-narayana: Kometę Halleya.
Prabhupada: Słucham?
Nara-narayana: Myślę że nazwano ją kometą Halleya.
Prabhupada: W tym świecie materialnym możesz spodziewać się katastrofy w dowolnym momencie ale kometa jest znakiem wielkiej katastrofy.
( S.P. Poranny Spacer, 3 Styczeń 1974, Los Angeles)

------------(4)-------------
Prabhupada: Tak. Następna wojna znaczy wojna atomowa. Wszyscy ci złoczyńcy zostaną automatycznie zabici. Ja zabiję ciebie, ty zabijesz mnie. To wszystko.
Yogesvara: Czy ta wojna pojawi się w najbliższej przyszłości? Czy będzie za jakiś czas?
Prabhupada: W bardzo bliskiej, w bardzo bliskiej przyszłości.
(S.P. Poranny Spacer, 27 Maja 1974, Rzym)

---------5----------
To jest oczekiwanie. Cały świat oczekuje tej katastrofy. Ameryka ma bombę atomową i Rosja ma bombę atomową. Jak tylko pojawi się kolejna wojna, cały świat czeka zagłada.
(Wykład z Bhagavad-gity 13.14, Bombay, 7 Październik 1973)

---------6-----------
Więc ci dranie trwają. Dlatego jest bardzo trudno nauczać świadomości Kryszny. Cały świat jest przeciążony przez tych drani i demony (ludzi o naturze demonicznej - przyp. tł). Dlatego bomba atomowa czeka na nich. Tak. To będzie koniec. Wszystkie te demony zostaną zgładzone.
(Wykład ze Srimad-Bhagavatam 1.8.34, Los Angeles, 26 Kwiecień 1973)

----------7-----------
Prabhupada: To się wydarzy. W przeciwnym wypadku w jaki sposób oni zostaną zabici?
Ambarisa: Oni nazywają to ograniczoną wojną atomową.
Prabhupada: Oni zgromadzili tak wiele grzesznego brzemienia że muszą zostać zabici. To pewne. (przerwa) ...masakra. To się wydarzy.
Harikesa: Czy bezgrzeszni ludzie przetrwają?
Prabhupada: Tak.
Devotee (3): Kto to będzie?
Prabhupada: My. (przerwa) W Indiach istnieje sztucznie wprowadzony głód i ja pytałem się wszystkich wielbicieli czy oni mają jakiekolwiek problemy z głodem. Oni odpowiedzieli, "Nie, nie mamy". Zajrzałem do statystyk. W 1942 roku sztuczny głód został stworzony przez rząd... Więc było wielkie trzęsienie ziemi w Biharze. W tamtym czasie jeden z moich braci duchowych, on był rządowym księgowym. Więc zaciągnąłem informacji. W tym trzęsieniu ziemi tylko jego dom się zachował. Widziałem to wiele razy.
(S.P. Poranny Spacer, 16 czerwiec 1975, Honolulu)

-----------8------------
Utrzymujecie tak wiele rzeźni a kiedy to wszystko dojrzeje, będzie wojna, masowy mord. Koniec. Jedna bomba atomowa - i koniec. Będziecie musieli cierpieć. Nie myślcie że "Niewinne zwierzęta nie mogą protestować. Pozwól nam zabić je i zjeść". Nie. Wy również zostaniecie ukarani. Czekajcie na skumulowanie waszych grzesznych czynów i będzie wojna. Ameryka zrzuci bombę atomową i Rosja będzie skończona. Obydwa narody będą skończone. A teraz się ciesz. To zajmie trochę czasu. Tak jak jeśli złapiesz jakąś chorobę, to zajmuje to trochę czasu. Nie jest tak że jak tylko zostaniesz zainfekowany natychmiast pojawi się choroba. Nie. To zajmuje około tygodnia.
(Wykład ze Srimad-Bhagavatam 6.1.32, Honolulu, 31 Maja 1976)

Żródło: http://www.veda.harekrsna.cz/encyclopedia/worldwar.htm

ODPOWIEDZ