CZY MOZECIE MNIE PRZEKONAC???

Jak dużo dumasz, to dużo pisz. "Zaawansowana wiedza powinna zostać użyta do ustanowienia chwał Pana i w tym leży jej prawdziwy sens. Wiedza naukowa zatrudniona w służbę dla Pana i wszystkie podobne czynności są w rzeczywistości hari-kirtana, czyli gloryfikacją Pana." - 01.05.22 Zn.
Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: CZY MOZECIE MNIE PRZEKONAC???

Post autor: Purnaprajna » 09 kwie 2012, 09:57

Martanda Dasa pisze:Ja zrobilem tak:
-Bhaktivedanta Vedabase
-Search, string search: wpisalem: sankirtana
Otrzymalem ponad 7.000. trafien.
Z miłości do Ciebie bracie, oto kilka pomocnych, w efektywnym używaniu Vedabase wskazówek. :) "String Search" jest dokładnie tym samym, co użycie cudzysłowu w "Advanced Query", czyli po naciśnięciu klawisza F2. Osobiście nigdy nie używam opcji "String Search", bo jest bardzo ograniczona.

Przeszukując Vedabase dobrze jest też używać tzw. wildcard, czyli wieloznacznika, którym jest gwiazdka "*". Postawienie tego wieloznacznika np. na końcu słowa "sankirtan*" powoduje, że wyświetlą Ci się wszystkie hasła z zarówno słowem "sankirtan", jak i "sankirtana".

Przykładowo, wyszukując w Vedabase odnoszących się do tego wątku haseł należy:
1) Nacisnąć F2
2) Wpisać, lub skopiować i wkleić następujące słowa: book* distrib* sankirtan*
3) Przyjąć transcendentalną korzyść. :D

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: CZY MOZECIE MNIE PRZEKONAC???

Post autor: ParamatmaDas » 16 paź 2012, 01:47

Przypomina mi sie ze Prabhupada mówił ze Harinam to mrdanga a drukowanie książek to brihad- mrdana.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: CZY MOZECIE MNIE PRZEKONAC???

Post autor: Purnaprajna » 16 paź 2012, 11:07

ParamatmaDas pisze:Przypomina mi sie ze Prabhupada mówił ze Harinam to mrdanga a drukowanie książek to brihad- mrdana.
Tak, cytaty znajdziesz na poprzedniej stronie. Śrila Prabhupada zarówno nazywał rozprowadzanie książek sankirtanem, jak i śpiewanie. Rozprowadzanie książek jest wielką mrdangą, bo może być słyszane i mieć efekt na ludzi na całym świecie, a śpiewanie jest małą mrdangą, bo może być słyszane tylko na "kilka metrów (jardów)". Chociaż oba kirtany są na transcendentalnej platformie, to sankirtan rozprowadzania książek jest lepszy od śpiewanego sankirtanu w tym sensie, że świadomość Kryszny dociera w ten sposób do większej liczby ludzi, co jest misją Ruchu Sankirtanu Pana Ćajtanji.

Nie oznacza to oczywiście, że inne rodzaje służby oddania są gorsze, drugoplanowe, czy niepotrzebne. Wręcz przeciwnie, muszą one iść ramię w ramię z brhad mrdangą. Wszystkie te służby są na transcendentalnej platformie, w przeciwieństwie do naszego poczucia wyższości wynikającego z wykonywania jednej z nich, i z tego powodu "terroryzowanie" i patrzenie z góry na innych bhaktów.

Skoro już odnowiłeś temat, to dodajmy jeszcze kilka cytatów:

"The literature we have already designated as brhad mrdanga. So distribution of literature means great sankirtana." (SPL to Karandhara, October 9th, 1971)

"My Guru Maharaja used to say that these literatures are the 'brhad mrdanga,' that is to say, the big mrdanga, because like the mrdanga which can be heard from a long distance, simply a few words can have a tremendous effect on millions of people if they are propagated widely."
(SPL to Niranjana, 21st May, 1972)

"But this, my Guru Maharaja used to say, that "This is brhad-mrdanga." Mrdanga, that drum, you have seen, that is small mrdanga. If I beat on this drum, maybe a few yards, people can heard from few yards. But this is... The books are distributed, it can go from country to country, from continent to continent, actually it is so happening."
(Srimad-Bhagavatam 1.5.11 -- London, September 12, 1973)

"My Guru Maharaja used to say that this press is brhad-mrdanga. Brhat means bigger, at large, bigger mrdanga, bigger. Just like we are playing mrdanga. This mrdanga can be vibrated in the neighboring quarter, but our mrdanga, Back to Godhead, that will go far, far away. So therefore this press was considered by my Guru Maharaja as brhad-mrdanga. He said. You'll find in the picture: there is this mrdanga and press. He was very much fond of press."
(Srimad-Bhagavatam 1.5.12-13 -- New Vrindaban, June 11, 1969)

"And he used to say that "This press propaganda, the publication propaganda, is brhad-mrdanga."
(Srimad-Bhagavatam 1.7.7 -- Vrndavana, April 24, 1975)

"I am so glad to hear that you are beginning door to door sankirtana. This door to door sankirtana is the mission of Lord Caitanya. Even there is language barrier, this door to door sankirtana will fulfill your mission and you can introduce our literatures to the higher circles as you have done by presenting Krsna book to the Prime Minister."
(SPL to Upendra, February 16th, 1971)

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: CZY MOZECIE MNIE PRZEKONAC???

Post autor: ParamatmaDas » 22 paź 2012, 02:01

Purnaprajna pisze: Tak, cytaty znajdziesz na poprzedniej stronie.
Tak, masz racje nie zauwazylem: )

ODPOWIEDZ