Dieta wegetariańska - sub. odżywcze

Ayur Weda, medycyna, yoga, naturalne metody leczenia. "Naukowcy mogli zrobić postęp w medycynie, ale czy jest jakieś lekarstwo, które pozwoli nam stwierdzić: "Już nie ma więcej chorób?" Czy jest takie lekarstwo? Nie. Na czym więc polega postęp naukowców? Właściwie ilość chorób jedynie wzrasta. Pojawia się tak wiele nowych." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz. 29
Awatar użytkownika
guarana
Posty: 72
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:59

Dieta wegetariańska - sub. odżywcze

Post autor: guarana » 24 wrz 2012, 08:52

Wiele osób potrzebuje sie odchudzic i szukaja super diet. Jest tez grupa osob ktora ma problem z utrzymaniem wagi bo zbytnio chudnie. Te dwie sytuacje maja miejsce w diecie wegetarianskiej. Ja naleze do tej drugiej grupy osob. Chcialbym dowiedziec sie w jaki sposob mozna przyrzadzac bardziej kaloryczne dania wegetarianskie, tak zeby nie bylo potrzeby jedzenia 6x dziennie (moze to oznaczac zadowalanie zmyslow :)) tylko chcialbym jesc 2-3 posilki w ciagu dnia, ktore by byly bardziej solidne i w ten sposob zaoszczedzil bym cenny czas w ciagu dnia ? Z gory dziekuje za wszelkie ciekawe pomysly i propozycje.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dieta wegetariańska - sub. odżywcze

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 wrz 2012, 11:21

Przede wszystkim musisz schudnąć do naturalnej wagi, nie wiem jaka będzie w twoim przypadku, więc może powinieneś przytyć :) Nie wiem też jak się odżywisz ani jaki masz typ ciała, w każdy razie tłuszcze powodują uczucie sytości. Reszta zależy od większej ilości danych.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
guarana
Posty: 72
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:59

Re: Dieta wegetariańska - sub. odżywcze

Post autor: guarana » 24 wrz 2012, 11:48

Wzrost 177 cm, waga zmienia sie w przedziale 67-72kg, prowadze trening silowy 3-4 razy w tygodniu. Lekarz ajurwedy kiedys okreslil mi konstytucje vata-pitta co by sie w sumie moglo zgadzac. Od 4 lat utrzymuje wegetarianizm choc ostatnio czesciej zdarzaja sie przeziebienia, nie wiem co moze byc tego przyczyna.

ODPOWIEDZ