Pszczoły

Poszanowanie Bhumi - Matki Ziemi. Proste życie - wzniosłe myślenie. "Ta współczesna cywilizacja jest tak dumna ze swojej niezależności, ale jest tak bardzo uzależniona od ropy. Jeśli zostanie wstrzymana dostawa ropy, to co zrobią ci dranie-naukowcy? Będą bezradni. Niech postarają się wytworzyć wystarczająco dużo ropy w swoich probówkach, tak aby ich cywilizacja się nie zatrzymała. Obecnie w Indiach brakuje wody. Co w takiej sytuacji mogą zrobić owi uczeni'? Mogą znać skład chemiczny wody, ale nie mogą wyprodukować jej, kiedy istnieje na nią wielkie zapotrzebowanie. Potrzebują pomocy chmur, a wszystko to zależy od działania Boga." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Pszczoły

Post autor: trigi » 12 mar 2012, 12:04

http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,S ... caid=1e13c
Oto prawda o miodzie od benedyktynów- dla mnie zaden szok...
Gdy spojrzymy na słoiczek z wieczkiem przewiązanym płótnem, opatrzonym znakiem benedyktynów, wyobrażamy sobie, jak mnisi cierpliwie doglądają pszczół w klasztornej pasiece, jak wybierają z nich woskowe plastry i wyciskają miód. Dokładnie jak sto czy trzysta lat temu. Nic z tego - inspektorzy stwierdzili, że niektóre produkty, w tym miód, zostały wyprodukowane przy użyciu zmechanizowanych linii, a nie według tradycyjnych receptur!

Kupując Produkty Benedyktyńskie, jesteśmy przekonani, że są one wytwarzane na podstawie tradycyjnych receptur. Tak zapewniają konsumentów Benedyktyni Tynieccy opatrując produkty etykietami. Jest na nich logo benedyktynów, widać mnicha na tle ziół i opactwa w Tyńcu. O wyjątkowości przekonuje wygląd słoiczka. Etykieta, wieczko przewiązane płótnem i karteczka potwierdzająca jakość produktu. Tymczasem rzeczywistość okazuje się zupełnie inna.

Kontrole przeprowadzona przez Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych udowodniły, że niektóre produkty, w tym miód, nie zostały wyprodukowane według tradycyjnych receptur. Miód jest prawdziwy, tyle że nie zrobili go mnisi.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Pszczoły

Post autor: Purnaprajna » 12 mar 2012, 12:20

Link pod powyższym artykułem prowadzi do innego skandalu związanego ze zbiorem miodu: Dlaczego w uszach zbiera się miód? ;)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Pszczoły

Post autor: trigi » 13 mar 2012, 08:44

Tak trenujacym młodym kobietom jak na zdjeciu dlatego sa takie powabne, a w rzeczywistosci to zwykła niesłodka woskowina nie zaden miód, znowu ta iluzja! :wink:
Ale jak widac po komentarzach w tamtym poscie sa i amatorzy takich woskowych smaków :roll:

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Re: Pszczoły

Post autor: albert » 15 kwie 2012, 19:00

Imidakloprid, najpopularniejsza zaprawa nasienna stosowana w uprawie buraków i innych warzyw, także kukurydzy. Nazwy handlowe środków firmy Bayer CropScience zawierających imidakloprid: Gaucho, Admire, Merit, Advantage, Confidor, Provado, Winner. Inne neonikotynoidalne środki o podobnym działaniu na pszczoły: Acetamiprid, Clothianidin, Dinotefuran, Imidacloprid, Nitenpyram, Thiacloprid, Thiamethoxam. W Polsce jest zarejestrowanych 15 środków, w skład których wchodzi imidakloprid. Żadnego z nich nie można stosować w uzdrowiskach. Tym niemniej większość dostępnych na rynku nasion buraka i kukurydzy jest zaprawiana tym środkiem.

za: http://www.konstancin.com/forum/read.php?11,8055,page=4

imidakloprid: http://en.wikipedia.org/wiki/Imidacloprid

Potwierdza się - insektycyd szkodzi pszczołom

06.04. Warszawa (PAP) - Prawdopodobnym winowajcą gwałtownego zaniku kolonii pszczół miodnych na świecie od roku 2006 jest imidakloprid, jeden z najczęściej używanych środków ochrony roślin.
Potwierdziły to kolejne badania naukowców z Harvard School of Public Health (HSPH).

Nowe badania dostarczają "przekonujących dowodów" na to, że istnieje związek pomiędzy stosowaniem imidaklopridu a zjawiskiem masowego ginięcia pszczół. Jego przejawem jest opuszczanie uli przez dorosłe osobniki - piszą autorzy badania, pod kierunkiem Alexa Lu z Department of Environmental Health.

"Trudno przecenić znaczenie pszczół dla rolnictwa" - zaznacza Lu. "I najwyraźniej wcale nie trzeba wiele tego środka, by odbiło się to na pszczołach. W naszym eksperymencie użyliśmy go w ilości mniejszej niż ilość obecna normalnie w środowisku".

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Insta ... =959596536
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Pszczoły

Post autor: padmak » 13 maja 2012, 22:35

Kiedy pszczoły poszukują nowego miejsca na zamieszkanie całego roju, wysyłają swoich "zwiadowców". Pszczoły zwiadowcy badają nowe, potencjalne miejsce pod względem rozmiaru i temperatury. Jeżeli warunki są odpowiednie, wracają do roju i zaczynają "taniec informacyjny"
Najpierw w tańcu przekazują kierunek w którym znajduje się nowe miejsce. Następnie "brzęczą" w charakterystyczny sposób, mówiący o odległości do nowego miejsca.
Naukowcy w swoich obserwacjach zauważyli że czas takiego brzęczenia dokładnie odpowiada odległości.
Zatrucia powodują u pszczół zakłócenia w komunikacji i przez to brak "zgranego" działania tak niezbędnego w organizacji całego roju...

ODPOWIEDZ