Elektrownie atomowe (jądrowe)

Poszanowanie Bhumi - Matki Ziemi. Proste życie - wzniosłe myślenie. "Ta współczesna cywilizacja jest tak dumna ze swojej niezależności, ale jest tak bardzo uzależniona od ropy. Jeśli zostanie wstrzymana dostawa ropy, to co zrobią ci dranie-naukowcy? Będą bezradni. Niech postarają się wytworzyć wystarczająco dużo ropy w swoich probówkach, tak aby ich cywilizacja się nie zatrzymała. Obecnie w Indiach brakuje wody. Co w takiej sytuacji mogą zrobić owi uczeni'? Mogą znać skład chemiczny wody, ale nie mogą wyprodukować jej, kiedy istnieje na nią wielkie zapotrzebowanie. Potrzebują pomocy chmur, a wszystko to zależy od działania Boga." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: elektrownie jądrowe

Post autor: Arleta » 10 maja 2011, 23:44

Mathura pisze:Witaj ekspertko od wszystkiego
Dzięki za miłe powitanie Panie Ekspercie również od wszystkiego!

Nie będę się wdawać z Tobą w polemiki, bo akurat Ty się tak samo znasz na energetyce jak ja. Wielokrotnie spotkałam się z obraźliwym określeniem "pożyteczni idioci", również pojawiło się w tym temacie. Dotyczy ono osób o intencjach niewątpliwie szlachetnych (np. ekolodzy), ale nieświadomie wykorzystywanych przez sprytnych manipulantów. Komu zależy na szerzeniu histerii antyatomowej? Oczywiście tym, którzy czerpią zyski z energetyki tradycyjnej, która jest o wiele droższa i na której więcej można zarobić.

Mit Czernobyla jest rozdmuchany do rozmiarów wręcz kosmicznych. Trzeba pamiętać, że ofiar tamtej katastrofy było ...siedem, a cała reszta to spekulacje i straszenie ludzi. Gdzie są ofiary Fukushimy? Nie ma. Ale to nieważne, bo na pewno się jakieś w przyszłości znajdą. I tak dalej i tak dalej- robienie mitu i wody z mózgu trwa.

Nie jestem zwolenniczką "atomówek", najlepiej gdyby ich w ogóle nie było, ale tylko pod warunkiem gdyby nie było trujących elektrowni tradycyjnych. Zamykanie i blokowanie "atomówek" w sytuacji kiedy jedyną alternatywą jest kolejna odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego- to nieporozumienie. Ekolodzy powinni zacząć protestować pod Bełchatowem właśnie. Marzy mi się jakieś czyste, całkowicie bezpieczne źródło energii, ale obawiam się że w naszej epoce upadku (kali yuga), nie będzie to zrealizowane.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Elektrownie atomowe (jądrowe)

Post autor: Mathura » 11 maja 2011, 12:36

Arleta pisze:Zamykanie i blokowanie "atomówek" w sytuacji kiedy jedyną alternatywą jest kolejna odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego- to nieporozumienie.
http://www.educate-yourself.org/fe/

Poczytaj sobie. Alternatyw jest bardzo dużo.

Jest tam również dużo innych informacji na inne tematy. Poczytaj sobie.
Miłej lektury.

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Elektrownie atomowe (jądrowe)

Post autor: Arleta » 12 maja 2011, 20:44

Rzeczywiście- to ciekawe tematy. Pokazałam je mężowi (który, jak wiesz, jest naukowcem z tej dziedziny) i on nie potraktował ich poważnie. Powiedział, że nic nie wie o tych "odkryciach", a z jego wiedzy wynika, że są one niemożliwe do realizacji.

Więc co mam teraz myśleć? Bardziej wierzę mężowi, który jest dla mnie autorytetem w tej dziedzinie. Nie wierzę, że bierze on udział w jakimś spisku, żeby okłamywać innych ludzi.

Pozdrawiam
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Elektrownie atomowe (jądrowe)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 maja 2011, 23:10

A dla mnie autorytetem jest Prahladananda Maharadż, który dzisiaj w Krakowie mówił, że ukrywana jest prawda o Fukuszimie, oraz, że wg oficjalnych danych w Czarnobylu zginęło tylko 35 osób a jak jakiś naukowiec wydał publikację że około miliona to dostał 15 lat więzienia. Mówił jak wypuszczają miliony litrów radioaktywnej wody do oceanu, dzięki czemu ryby będą radioaktywne, które są podstawą ich menu narodowego sushi...
Mówił jak Kryszna przysyła ludzi, którzy na skutek grzesznych reakcji ludzi powodują ich nieszczęście i że my z tego powodu, ze zyjemy z tymi grzesznymi ludźmi w społeczenstwie, też mamy jakiś procent udziału, dlatego powinniśmy nauczać ludzi aby żyli tak aby nie tworzyli takiej karmy.

O tym, że Japonia pod względem katastrofy jest gorsza niż Czarnobyl:

Dr Helen Caldicott - Fukushima Nuclear Disaster PL napisy
http://www.youtube.com/watch?v=FwVVJbVy-Bg


Fukushima: Dlaczego w Polsce fałszuje się dane o skażeniu ?

Obrazek

Dopiero teraz zdecydowano się zakomunikować światu, iż katastrofa nuklearna w Fukushimie jest większa niż ta w Czarnobylu, a może się jeszcze okazać, iż Czarnobyl był przy niej małą lokalną awarią.

Alternatywne media informowały o tym już od wielu dni, poniewaz fakt też był znany i wielu specjalistów zdążyło się już na ten temat w międzyczasie definitywnie wypowiedzieć.

ONZ i ich agentura IAEA (International Atomic Energy Agency) może kłamać z wielu powodów:
http://www.globalnaswiadomosc.com/fukus ... mstwa2.htm

Dochodzenie prawdy o Fukuszimie:
http://www.youtube.com/watch?v=uKl2-ClwrJ8

Dowód na oszustwo publikacji o rozchodzeniu się skażeń :

Fukushima: Alarm Promieniotworczy
http://www.youtube.com/watch?v=AaUFbS9u0AE


"Po zgodzie Czubu Electric Power Company na tymczasowe zawieszenie eksploatacji Hamaoka na żądanie premiera Kana, rząd będzie napierał na energie odnawialne, wg ministra środowiska, Matsumoto. Siłownia Hamaoka nie była przygotowane na duże trzęsienie spodziewane w regionie. Wg Matsumoto, który otrzymał od premiera instrukcje lansowania energii odnawialnych, decyzja ws. Hamaoka będzie miała ogromny wpływ na politykę energetyczno-ekologiczną. Rząd ma nadzieję wdrożyć wykorzystanie energii słonecznej i wiatrowej w płn.-wsch. części Japonii, w domach budowanych dla ofiar tsunami. Potencjał energii wiatrowej w tej części kraju przekracza produkcję energii A w Japonii."
Źródło: http://piotrbein.wordpress.com/

Fukushima: najgorszy scenariusz się spełnił 8 maja w nocy

Na nocnych zdjęciach widoczna jest kolumna czarnego dymu unosząca się reaktora nr. 4. Była to największa eksplozja od czasu pamiętnych „wybuchów wodoru”, ale tak naprawdę stało się coś znacznie groźniejszego – było to samozapalenie się zużytych prętów paliwowych. Jest to najgorszy scenariusz jaki można sobie wyobrazić.

Zapalenie się prętów było spowodowane wyparowaniem wody, wtedy pręty się przegrzały i zapaliły co w efekcie wyzwoliło potężne chmury radioaktywne. Już od dość dawna obawiał się tego David A. Lochbaum, instruktor zajmujący się reaktorami General Electric, twierdził, że jest to groźniejsze nawet niż stopienie się reaktora (meltdown). Ten scenariusz był przewidziany przez rząd japoński już 1 maja, jak wynika z ujawnionych emaili.
Należy tu przypomnieć, że w zeszłym tygodniu ze łzami w oczach zrezygnował doradca premiera Japonii ds nuklearnych Toshiso Kosako – nie był już dalej w stanie okłamywać społeczeństwa co powagi sytuacji, szczególnie chodziło o małe dzieci, których rząd nie ewakuuje z terenów skażonych, a które otrzymują dawki radiacji takie jak pracownicy elektrowni nuklearnych.Informacje o pożarze podaje również Infowars Alexa Jonesa. Kurt Nimmo podał informację opartą na doniesieniach Alexandra Higginsa, że transmisja wideo na żywo z elektrowni została natychmiast przerwana gdy zaczęło się dymić. Kryminalne media w ogóle nie informują o pożarze.

USA: deszczówka jest skażona radioaktywnym jodem w wielu stanach

Jak podano na blogu Alexandra Higginsa, deszczówka w Idaho zawiera od 80 do 140 razy więcej jodu powyżej maksymalnej dozwolonej przez EPA (Envinronmental Protection Agency). Inne stany też są zagrożone – Kansas, Utah, północna Floryda, Kalifornia, Washington, itd. Na blogu Higginsa zamieszczono dokładną tabelę skażenia w różnych miastach. Jak wcześniej podano na blogu, z raportów RADNet agencji EPA, nieujawnionych szerszej opinii publicznej, wynika, że niebezpieczne izotopy były zagrożeniem od 18 marca – pluton znaleziono w całym pasie od Alaski przez Kalifornię, aż do Guam. Od tego dnia także całe Stany były skażone radioaktywnym strontem i cezem.W tabelach ujawnionych na blogu Higginsa podano dane dotyczące miast w różnych stanach. W tabelach z plutonem i strontem widać manipulację tymi danymi poprzez wstawianie kolumn z ujemnymi wartościami, prawdopodobnie po to by ogólna suma była zbliżona do zera – w ten sposób można było udowodnić, że nie ma zagrożenia na terenie całych Stanów. Jakie może być inne wytłumaczenie?
Jeśli chodzi o zawartość radioaktywnego cezu w mleku – usunięto większość danych, te które pozostawiono dotyczą Hawajów i Vermount w Kanadzie.
http://monitorpolski.wordpress.com/2011 ... aja-2011r/
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Elektrownie atomowe (jądrowe)

Post autor: Mathura » 13 maja 2011, 08:53

Arleta pisze:Rzeczywiście- to ciekawe tematy. Pokazałam je mężowi (który, jak wiesz, jest naukowcem z tej dziedziny) i on nie potraktował ich poważnie. Powiedział, że nic nie wie o tych "odkryciach", a z jego wiedzy wynika, że są one niemożliwe do realizacji.

Więc co mam teraz myśleć? Bardziej wierzę mężowi, który jest dla mnie autorytetem w tej dziedzinie. Nie wierzę, że bierze on udział w jakimś spisku, żeby okłamywać innych ludzi.
Pozdrawiam
Zdziwił bym się gdyby coś wiedział o tych odkryciach.
Aby coś zauważyć trzeba niekiedy wyjść poza utarte, wyuczone schematy myślenia.
Zauważ. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w wielu dziedzinach dokonał się olbrzymi postęp technologiczny (elektronika, komputery, łączność itd). Ale wygląda na to, że w jednej dziedzinie, czyli pozyskiwania energii, nic zasadniczego się nie dzieje. Ciągle pozyskujemy energię z surowców typu drewno, węgiel, ropa. Czy w tej dziedzinie nikt nic na przestrzeni ostatnich stu lat nie wymyślił? Świat to jedna wielka energia. Jest jej pełno w koło i nikt nie wpadł na pomysł aby ją pozyskiwać inaczej niż spalając wydobyte z ziemi surowce? Nie. Jest zupełnie inaczej. Takie sposoby są już od dawna znane i sprawdzone. Są tanie, nieszkodliwe, bezpieczne. Każdy może mieć nieograniczony dostęp do darmowej energii. Ale co to oznacza? To oznacza, że mając swoją energię stajesz się niezależny od dostawców energii, od korporacji. Dlatego te technologie są ukrywane. Nie są rozpowszechniane. Ci co mają w tej chwili pieniądze i zarabiają krocie na kontrolowaniu źródeł energii, będą robić wszystko aby te świetne technologie nie stały się powszechnie dostępne. Oni będą wmawiać, że jedyną alternatywa są elektrownie atomowe. Na nich też będą zarabiać jeszcze więcej niż na węglowych. Oczywiście czynione są pozorne ruchy mające wmówić ludziom, że trwają prace, poszukiwania. Ale nic się zasadniczo nie zmienia.
Silniki napędzające samochody są oparte na tej samej zasadzie co 100 lat temu. Nic się nie mienia poza kosmetyką. Musisz lać benzynę i dopiero pojedziesz. Nikt nic w tej dziedzinie nie wymyślił?
Pomyśl nad tym.

Twój mąż nie jest w jakimś spisku. On jest tylko produktem współczesnej edukacji. Jest narzędziem tych którzy nim manipulują i powtarza to co wyuczył się w szkole. Jest mu z tym wygodnie. Ma jakiś tytuł. Dostaje jakąś pensję. Nie ma odwagi, albo mu się nie chce, pomyśleć inaczej niż wypada. Podobnie jest na przykład z wieloma lekarzami. Oni zamienili się tylko w dystrybutorów lekarstw. Nie leczą. Sprzedają pacjentom tabletki. Tak zostali wyedukowani. jest im z tym dobrze, mają tytuł, pensję, pozycję w społeczeństwie. Po co się wychylać.

Powodzenia w walce z depresją. Życzę też pozytywnego załatwienia swoich rodzinnych spraw.

Również pozdrawiam.

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Elektrownie atomowe (jądrowe)

Post autor: Bolito » 13 maja 2011, 22:47

Arkadiusz pisze:A dla mnie autorytetem jest Prahladananda Maharadż, który dzisiaj w Krakowie mówił, że ukrywana jest prawda o Fukuszimie, oraz, że wg oficjalnych danych w Czarnobylu zginęło tylko 35 osób a jak jakiś naukowiec wydał publikację że około miliona to dostał 15 lat więzienia.
A ja mam poważne wątpliwości w tej kwestii. Jaki naukowiec ? Skąd? Na czym oparł te dane ? Wiem - byłem, mogłem zapytać sam. Ale spóźniłem się na większą część wykładu i starałem się przede wszystkim wychwycić treść filozoficzną, a powyższy przykład puściłem mimo uszu, chocią w pierwszej chwili umysł zareagował: Jaki naukowiec ?
30 osób zmarło w ciągu paru dni po katastrofie - głównie strażacy, gaszący pożar reaktora. Promieniowanie dotknęło ok. 600 000 osób, z czego dotychczas zmarło ok. 4000 (nie zawsze z powodu nowotworów). Ok. miliona ludzi ma obecnie status "ofiary Czarnobyla". Sa to np. ludzie, którzy urodzili się niedługo po katastrofie i mogli zostać napromieniowani jeszcze przed urodzeniem. Muszą częściej się badać, ale żyją i nie mają problemów z nowotworem.
Arkadiusz pisze:Mówił jak Kryszna przysyła ludzi, którzy na skutek grzesznych reakcji ludzi powodują ich nieszczęście i że my z tego powodu, ze zyjemy z tymi grzesznymi ludźmi w społeczenstwie, też mamy jakiś procent udziału, dlatego powinniśmy nauczać ludzi aby żyli tak aby nie tworzyli takiej karmy.
Z tym się całkowicie zgadzam,tylko przykład z Czarnobylem uważam za jakiś taki przekręcony.
Nie jedz na czczo (grafitti)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Elektrownie atomowe (jądrowe)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 14 maja 2011, 01:09

Nie wnikasz w linki, które podaję (co mnie nie zaskakuje).
Zaraz w pierwszym linku na samym początku filmu jest mowa o książce wydanej przez Akademię Nauk w Nowym Jorku, w której jest mowa o milionie ludzi, którzy zmarli na skutek awarii w Czarnobylu. Zauważ, ze propaganda po Fukuszimie jest taka, że to było, minęło i już nieważne, nawet giełda w Japonii na krótko poszła w dół, a potem normalnie wszystko funkcjonowało, a powinien być mega kryzyz, przynajmniej dla Japonii i tąpnięcie na giełdzie.

Adolf Hitler:

„prawda jest, że w wielkim kłamstwie zawsze jest pewien element wiarygodności, albowiem szerokie masy narodu w głębi emocjonalnej sfery swej natury nie tyle są świadome i celowo złe, ile łatwo ulegają zepsuciu; tak wiec w swoich prymitywnych umysłach łatwiej padają ofiara wielkiego kłamstwa niż drobnego, bo same często uciekają sie do małych kłamstewek, w drobnych sprawach ale wstydziłyby sie posługiwać wielkim kłamstwem. Taka nieprawda nigdy by im nie przyszła na myśl i nie uwierzą, ze ktoś inny miałby czelność haniebnie przekręcić prawdę... Najbardziej bezczelne kłamstwo zawsze zostawia po sobie ślad, nawet gdyby je przygwożdżono"

WIRUS STUXNET ATAKUJE ELEKTROWNIE ATOMOWE - DEPOPULACJA

Ralph Langner: Cracking Stuxnet, a 21st-century cyber weapon [PL] napisy
http://www.youtube.com/watch?v=lDHZTAo7wHI

Dr Piotr Bein - Fukushima - cz 1. To jest ogromny zamach na życie, 15-04-2011 http://www.youtube.com/watch?v=Kymyy7dS ... ideo_title

Dr Piotr Bein - Fukushima - cz 2. Izraelski wirus stuxnet przyczyną katastrofy?
http://www.youtube.com/watch?v=yruYQxxX ... ideo_title


Elektrownia Onagawa:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... omowej-Ona... -- 11 marca

Fukushima -- TO WSZYSCY WIEMY

Kanada - http://www.wprost.pl/ar/236078/Radioakt ... lektrowni/ 17 marca

Pensylwania w USA - http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/penns ... lektrowni-... 26 styczeń

Słowenia- http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... lektrownia_... -- 23 marca

Kanada - http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/art ... lektrowni-... 17 marca

Czechy - http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... rowni-atom... 14 marca

Wyciek z elektrowni atomowej w Ontario 18 marca - http://www.gazetagazeta.com/artman/publ ... 0388.shtml

30/4/2011 Nowy wypadek w centralach atomowych: Hiszpania, Katalonia, wypuszczono do rzeki 25m3 skażonej wody - 14 ludzi się zmoczyło. - http://ciotolubka.blog.pl/152011,15363169,n
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Elektrownie atomowe (jądrowe)

Post autor: Bolito » 14 maja 2011, 20:35

OK, oglądnąłem filmik z pierwszego linka. Pani Caldicott macha książką, nie wiadomo jaki ma tytuł, kto to napisał, nie widać nawet porządnie okładki, bo obraz jest rozmazany i zasłania go pasek z polskim tekstem. A z reszty jej wypowiedzi wynika tylko, że wszystko jest zatrute, wszystko jest skażone, nic nie jedz, nic nie pij... (Najlepiej od razu palnąć sobie w łeb. To już moja konkluzja). To ja dziękuję. Mieszkając od urodzenia w Krakowie, wdychałem dymy z nad huty aluminium w Skawinie, Bonarki i Nowej Huty. Bonarka już nie działa, Skawinę przebudowali, ale dymy z HTS ciągle dolatują do mnie, jak wieje ze wschodu (chociaż nie śmierdzi już tak, jak dawniej). I to mógłby być dla mnie główny problem, a nie "obłok przyjaźni" z drugiego końca świata. Albo "chemioślady" (chemitrails), których jakoś się nie mogę dopatrzyć. Chyba, że za takowe uznam wszystkie smugi kondensacyjne samolotów podchodzących do lądowania na Balicach. A wracając do tematu. Zgadzam się, że ktoś może sciemniać w sprawie Fukuszimy, że coś utajniono w sprawie Czarnobyla, ale nadal mam wątpliwosci źródłowe. I śmiem sądzić, ze bardziej szkodzi mi Huta im. T. Sendzimira, nie wspominając już o codziennych inhalacjach czterotlenkiem ołowiu na ulicach :) Na zdrowie, mieszkamy w Krakowie ! :)
Nie jedz na czczo (grafitti)

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Elektrownie atomowe (jądrowe)

Post autor: Mathura » 15 maja 2011, 10:48

Bolito pisze:Albo "chemioślady" (chemitrails), których jakoś się nie mogę dopatrzyć. Chyba, że za takowe uznam wszystkie smugi kondensacyjne samolotów podchodzących do lądowania na Balicach.
Niektórzy nie zauważą nawet tego co mają przed oczami. Można patrzeć i nie widzieć. Można słuchać i nie słyszeć.

Bolito pisze:Zgadzam się, że ktoś może sciemniać w sprawie Fukuszimy, że coś utajniono w sprawie Czarnobyla, ale nadal mam wątpliwosci źródłowe.
Fragment z zamieszczonego kiedyś przeze mnie na tym forum tekstu "Tajemnicze przymierze"
"
Kiedy zaczną się jednoczyć, oskarżymy ich o przestępstwa oraz ukażemy odmienny bieg wydarzeń światu, ponieważ będziemy właścicielami mediów.

Będziemy używać mediów w celu kontroli biegu informacji oraz uczuć które my faworyzujemy. "

To wszystko właśnie się dzieje na naszych oczach. Każdego dnia. Ale ludzie nie widzą. Są ślepi choć oczy mają otwarte. Są głusi choć słuchają.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Elektrownie atomowe (jądrowe)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 15 maja 2011, 15:22

Ja tam czasami w niebo popatrzę i stosunkowo często widzę nad Krakowem i pod Krakowem, nie na trasie samolotów, nie w okolicy Balic, po kilka czasami naraz samolotów albo jeden czy dwa, które zawracają i robią linie. Przelotowe raczej nie zawracają. A na zdjęciu akurat przelatywał zwykły samolot, którego smuga zaraz znikała a pozostałe wisiały długo, długo, aż sie rozeszły tak, że wyglądały jak pas chmurny:

Obrazek

Koło Balic przejeżdżam dość często, zresztą od siebie widzę niebo nad Balicami i tam jakoś nie widziałem nigdy czegoś takiego.

Innym razem na bezchmurnym niebie widziałem coś takiego:

Obrazek

Szybko jeszcze przed zachodem Słońca zamieniło się to w regularną jakby warstwę chmur, na dole zdjęcia widać już postępy, taką mgiełkę, powodując mleczny zachód Słonca, a niebo godzinę wcześniej było bezchmurne. Jaka więc duża kondensacja tego co wychodzi z samolotu musi być, aby nie rozpłynąć się na niebie, tak jak ślad za samolotem na pierwszym zdjęciu. Tak więc coś w tym jest i mam prawo szukać prawdy. Wykpiwanie tego przypomina mi raczej mentalnośc dzieci z podstawówki, które zaczynają popalać papierosy i pić alkohol i uważają że to bohaterstwo. Hipotezy są różne, ale raczej nie uspakajające. Hipoteza, że to jest od zimnego powietrza wysoko ma kontrargument, ze tak wysoko jest zawsze zimno a nawet na jakieś tam wysokości jest zawsze jedna temperatura a są filmiki, gdzie na tej samej wysokości lecą samoloty, gdzie jeden zostyawia ślad znikajacy za chwilę za nim, to jest od temperatury, a drugi grubą poszerzajacą się smugę, ktora jest tak gęsta, że zamienia się w chmurę.

Wg przepowiedni Bhrigu w przyszłości, nie pamiętam ale chyba po 2018 lub dalej, w Europie Środkowej pewne siły użyją gazu gdzie miliony ludzi zginie nagle i bezboleśnie. Zrobią tak, ponieważ nie będą silne w tym regionie. Pamiętam, że zrobią też tak w Anglii i jeszcze gdzieś. Konsultuje te przepowiednie z rzeczywistością i dlatego nabieram wiary w możliwośc takiego scenariusza. Być może ktoś je wymyślił i podpisał za Bhrigu, a być może są autentyczne. Obserwuje kryzys i jest tak jak napisane. Czekam czy od połowy roku gospodarka zacznie znowu iść w dół, bo nie da się ukrywać (Jest napisane, że do połowy roku propaganda będzie, ze wszystko jest dobrze, a nie będzie dobrze). Polska jest w Europie Środkowej. Mam prawo zakładać hipotezy i konsultować je z rzeczywistością, błądzić w ślepe uliczki, żeby po zbadaniu z nich wyjść. Inaczej nie nie postępuje naukowo, jeżeli omijam sprawdzanie mozliwych zdarzeń. Jaki detektyw czy oficer śledczy by tak zrobił? Jeżeli nie ma innej odpowiedzi, sprawdza się to co dostepne. Skoro jest szum w temacie to zachowywanie domyślnie ustawionej ignorancji jest ciekawym zjawiskiem. I nie chodzi o rozstrzasanie tematu, bo możemy wiedzieć co nas czeka tak jak Kamsa ale nie unikniemy tego co przeznaczone, ale trzeba działać na rzecz rozwoju świadomości by nie być wiecznym studentem bhakti-jogi ale zaangażować się na rzecz zmiany karmy narodowej poprzez działanie na najwyższym poziomie świadomości.

Prabhupada: Wy [sami] stworzyliście tę sytuację. Musicie zostać zabici. Możecie być Amerykanami, Anglikami czy Niemcami, tym czy tamtym. Możecie być bardzo dumni ze swojej narodowości, ale musicie zginąć. Taka jest sytuacja. Isvarasya vicestitam. Zabiliście tyle zwierząt. Teraz śmierć zbiorowa, jedna bomba. Jedna bomba atomowa. Gińcie. Więc ci dranie nie wiedzą jak to działa. Isvarasya vicestitam. Tit for tat(?). Tak musi być. (Wykład ze Śrimad-Bhagavatam 1.15.24, Los Angeles, 03.12.1973)

Prabhupada: Tak, oni będą ukarani. (pauza) ...tak wiele wypadków samochodowych. I będzie wojna. Masowa kara. Następnie zabijanie, bycie zabitym w łonie matki. Są karani. W dzisiejszych czasach pojawiły się te sprawy. To dziecko zabijane przez matkę, to są wszystko grzeszni ludzie. Nie mogą nawet wyjść z łona matki. Są zabijani. Prawo natury jest bardzo surowe. (Spacer poranny w Melbourne 23.05.1975)

Prabhupada: ...w chwili obecnej cywilizowane narody niepotrzebnie utrzymują tak wiele rzeźni dla zabijania niewinnych zwierząt. Gdy wrogowie atakują jakiś naród i dokonują masowej rzezi jego obywateli, wówczas masakrę tę należy uważać za reakcję za grzeszne działania tych obywateli. Takie jest prawo natury. (Śrimad Bhagavatam 4.11.7)


Prabhupada: W tym wieku Kali miłosierdzie prawie nie istnieje. Toteż ciągle trwają walki i wojny pomiędzy ludźmi i narodami. Ludzie nie rozumieją, że ponieważ nie znają umiaru w zabijaniu zwierząt, im także przyjdzie masowo zginąć podczas wielkiej wojny, gdy zostaną zarżnięci jak zwierzęta. Jest to szczególnie widoczne w krajach zachodnich. Na Zachodzie utrzymuje się rzeźnie bez żadnych restrykcji i dlatego co pięć czy dziesięć lat ma miejsce wielka wojna, w której niezliczone ilości ludzi masakrowane są nawet okrutniej niż zwierzęta. Czasami podczas wojny żołnierze trzymają swoich wrogów w obozach koncentracyjnych i zabijają ich bardzo okrutnymi metodami. Są to reakcje wywołane nieograniczonym zabijaniem zwierząt w rzeźniach i na polowaniach w lasach. Dumne, demoniczne osoby nie znają praw natury, czyli praw Boga. Dlatego też nie znają ograniczeń w zabijaniu biednych zwierząt, w ogóle o nic nie dbając. W ruchu świadomości Krsny zabijanie zwierząt jest całkowicie zakazane. Nie przyjmujemy nikogo na bona fide ucznia, dopóki nie obieca przestrzegać czterech zasad regulujących niezabijania zwierząt, nietoksykowania się, nieutrzymywania zakazanych związków seksualnych i nieuprawiania hazardu. Ten ruch świadomości Krsny jest jedynym środkiem, który może przeciwdziałać grzesznym działaniom ludzi w tej Kali-yudze. (Śrimad Bhagavatam 4.26.5)

Prabhupada: Tak. Następna wojna oznacza wojnę nuklearną. Wszyscy ci dranie zostaną zabici automatycznie. Ja zabiję ciebie, ty zabijesz mnie. To wszystko.
Yogesvara: Czy ta wojna wydarzy się w bliskiej przyszłości? Czy może w dalekiej przyszłości?
Prabhupada: Bardzo niedługo, bardzo bliska przyszłość.
(Spacer poranny, Rzym, 27.05.1974)


Prabhupada: Więc ci dranie kontynuują. A więc trudno jest szerzyć świadomość Kryszny. Cały świat jest przeciążony tymi draniami i demonami. Więc atom, bomba atomowa czeka na nich. Tak. To będzie skończone. Wszystkie demony będą wykończone. (Wykład ze Śrimad-Bhagavatam 1.8.34, Los Angeles, 26.07. 1973)

Prabhupada: Zabijacie niewinne krowy i zwierzęta. Natura się zemści. Poczekajcie tylko. Jak tylko czas dojrzeje, natura zbierze tych wszystkich drani, i [przyjdzie] maczuga, wyrżnie ich. Będą skończeni. Będą walczyć między sobą, Protestanci i Katolicy, Rosja i Francja, i Francja i Niemcy. Tak to jest. Dlaczego? Takie jest prawo natury. Tit for tat (?). Zabiłeś, więc teraz ty będziesz zabity. (Konwersacja 11.06.1974)

Prabhupada: Wojna nie jest zła. Tak jak choroba. To tak jak ktoś jest najpierw chory, a potem zdrowieje. Cały zanieczyszczony stan ciała zostaje naprawiony. To tak jak gdy masz wrzód lub czerwonkę, to twoje ciało zostaje oczyszczone ze wszystkich trucizn. Wtedy z twoim zdrowiem zaczyna być w porządku. Takie jest prawo, prawo natury. Podobnie wojna, głód, epidemia, ich zadaniem jest oczyszczenie [Ziemi] ze wszystkich niepożądanych ludzi. (Spacer poranny, Los Angeles, 12.12.1973)

Musimy uwierzyć z całego serca swego i wszystkich myśli swoich i całą duszą swoją, że karma istnieje. Ten świat to nie raj gdzie nie ma praw natury. Dusza dopóki działa na materialnym poziomie, nie ucieknie od przeznaczenia, ktore sama generuje na przestrzeni wcieleń.

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ