UWAGA NA PODSTĘP! (o Narajanie Maharaju)

Świadomość Kryszny to miłość do Boga. Jeśli nie nauczyłeś się kochać Boga, wówczas jakie znaczenie ma twoja religia? Kiedy rzeczywiście jesteś na platformie miłości do Boga, wtedy rozumiesz swój związek z Bogiem – "jestem integralną cząstką Boga". Wówczas rozszerzasz swoją miłość również na zwierzęta. Jeśli rzeczywiście kochasz Boga, wówczas zawarta w tym jest również miłość do insektów. Rozumiesz, że "ten insekt ma inne ciało, ale również jest integralną cząstką mojego ojca; zatem jest moim bratem". Wówczas nie możesz utrzymywać rzeźni. Jeśli utrzymujesz rzeźnie i sprzeciwiasz się poleceniu Chrystusa: "Nie zabijaj", a przy tym ogłaszasz się chrześcijaninem czy hinduistą, to nie jest to religią. Jest to jedynie strata czasu. Ponieważ nie rozumiesz Boga, nie masz miłości do Boga. Podajesz się za członka jakiejś sekty, ale nie ma w tym prawdziwej religii. Taka sytuacja ma miejsce na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno - Rozdział 11 - Wyścigi psów czterokołowych
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 09 maja 2010, 23:08

Dziś dostałem maila od ucznia NM Kanhaiya Lal dasa:

______________________________

Radhe Radhe,

Piszę w sprawie umieszczenia w waszym banerze na stronie http://waisznawa.pl głów Radhy i Kryszny, namalowanych przez Samarani didi (znanej wcześniej z ISKCON jako Jadurani), uczennicy diksza Śrila Prabhupady i siksza Śrila Narajana Maharadża. Dzieła, które ona namalowała nie należą do public domain. Każdorazowo więc aby ich użyć wymagana jest zgoda autora Syamarani didi. Dzisiaj rozmawiałem w waszej sprawie (w sprawie użycia jej prac przez was), i poprosiła ona abyście w związku z używaniem tych jej dzieł wpłacili jej jakieś pieniążki oraz umieścili info o copyright (Syamarani dasi), lub przynajmniej abyście zapłacili za używanie jej dzieł w tym banerze. Proszę zaproponujcie kwotę w walucie Euro lub USD, którą moglibyście jej wpłacić na pokrycie praw autorskich za użycie jej prac na waszej stronie.

Dziękuję i pozdrawiam
Kanhaiya Lal dasa
Polska Misja Śri Gaudiya Vedanta Samiti


___________________________


Równoczesnie inny uczeń NM Premdas rozesłał dziś po swojej liście mailingowej wycięty z kontekstu spreparowany fragment mojego filmu, który nagrywałem i zamieściłem w internecie. Treść tego maila taka:

Dandawaty Drodzy Wielbiciele,


Oto Trivikram Maharaja (uczeń SP) wyjawia kontrowersyjną prawdę:

* Srila Prabhupada czasami powtarzał swoim uczniom: "Nie staniecie się w tym życiu czystymi wielbicielami, ani nawet wasze dzieci z powodu waszego towarzystwa..." *

Tak czy inaczej kogo Śrila Prabhupada miał na myśli? ISKCON-owych guru, liderów GBC, wszystkich swoich uczniów, czy wszystkich swoich uczniów w ISKCON-ie?


A tu jest link do 30 sekundowego video, na którym Trivikram Maharadż to potwierdza: http://www.youtube.com/watch?v=vx5EuLhXRag


Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do pozycji ISKCON-owych guru?


Pozdrawiam,


Premdas.


Radhe! Radhe!


______________________________

A tu cały film w oryginale:

http://www.nama-hatta.pl/news.php?readmore=768
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 10 maja 2010, 08:25

Arkadiusz pisze:
Oto Trivikram Maharaja (uczeń SP) wyjawia kontrowersyjną prawdę:

* Srila Prabhupada czasami powtarzał swoim uczniom: "Nie staniecie się w tym życiu czystymi wielbicielami, ani nawet wasze dzieci z powodu waszego towarzystwa..." *
Maharaj dodał tam, że być może dzieci waszych dzieci staną się czystymi wielbicielami...

Więc jeśli dzieci moich dzieci mają szansę stać się czystymi wielbicielami to mi to wystarcza i ja jestem szczęśliwy :)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 maja 2010, 08:55

Problem w tym, że oni rozpowszechniają propagandę, że ich guru jest czystym wielbicielem i to w dodatku jedynym na świecie, co wykorzystują do propagandy dlaczego wszyscy powinni zostać jego uczniami a ISKCON jego własnością. Sugestia, ze oni są czyści, tak jak w reklamach. Taka zabawa w czystego wielbiciela ale tu nie ma żartów. To świadoma prowokacja religijna, gdzie próbują wykazać, że nawet guru tacy jak Trivikrama Maharaj są po ich stronie i ich wspierają. Próbują też wykazać, że nasi guru są rozbieżni w zdaniach na ich temat, manipulując w podobny sposób. Wszelkie pokorne i dyplomatyczne dialogi są przedstawiane w podobny sposób jak ten filmik. Chcą stworzyć wrażenie że nasi guru jakby mogli to uznaliby zwierzchnictwo guru Narajana ale jakby nie mogą bo jakby ktoś za nimi stał z karabinem i nie pozwalał, ale ze my mozemy. Chcą wzbudzić nastrój reakcji na poczucie niesprawiedliwości czyli emocjonalną reakcję przylączenia się do ich grupy w celu terroryzowania opinii publicznej wielbicieli. Gra w napastnika i poszkodowanego, widziana na wielu filmach, gdzie najbardziej bezwzględny przeciwnik potrafi wzbudzać najbardziej ludzkie uczucia aby kierować w ten sposób swoimi wrogami i zmylić ich trop, np. na jednym filmie kobieta zabiła ważną osobę, ktoś zaczął ją gonić i jak ją dorwał to zaczęła krzyczeć: ratunku gwałciciel i ludzie rzucili się jej na pomoc a ona uciekła. Czy jak w filmie szklana pułapka gdzie terrorysta złapany zaczął udawać zagubioną, bezbronną i wystraszoną ofiarę. Używają naszych guru jak kukiełki, próbując przemawiać nimi do nas tak jak sobie tego życzą. Jak na filmie, ze Kopernik była kobietą :)
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 10 maja 2010, 09:54

Ostatnio z wykladu Prahladanandy maharaja,dowiedziałem sie ze Nikt nigdy wczesniej nie słyszał o Narayanie maharaju , dopiero w latach 80-tych.Jest tez jakis list w ktorym Srila Prabhupada prosi NM o wysłanie 2-szt mrydang.
Ale i to było wielkim problemem,wiec pytanie ,w jaki sposob On -Maharaj chciał pomagac i pomagał,Srila Prabhupadzie w nauczaniu,w ameryce????
Prahladananda Swami dodał,zeby traktowac ich tak powaznie,jak Oni powaznie traktują podązanie za Srila Prabhupadem,oraz za jego instrukcjami.
A ten list upominający sie o kase no to juz zenada,pewnie Syamarani Mataji ,sama znalazła swoje obrazy na tej stonie,czy moze ktos zyczliwie i uprzejmie doniósł,o "naduzyciah"
Wydaje sie ze kazdy kto angazuje sie w tą pradżalpe ,ma za duzo czasu. Bhaktom z naszego ruchu pokornie radze,wogole nie reagowac ,na takie zaczepki.
Ten ruch trwa i bedzie trwał,jeszcze baaaardzo długo i bedzie sie rozwijał. Bez wzgledu na jakies problemy.A kto mysli ze w naszym towarzystwie nie ma czystych wielbicieli,jest w błedzie.
Poza tym z godnie z naukami aczaryow, przestrzeganie instrukcji guru(srila Prabhupada) powoduje jego rzeczywistą obecnosc w zyciu wielbiciela. Vapu jest wazne ,ale nie az tak.
Dodam jeszcze ze Moj Brat duchowy z Horwacji ,pragnąc na własnej skorze przekonac sie kim są i jakimi są Bhaktami Uczniowie N M ,zamieszkał w jednej z ich swiątyn ,na 2 tyg. Po 2 -uch tyg Bhaktowie z tamtejszej swiątyni chcieli go zrobic ,prezydentem tamtego osrodka,bo jako jedyny wstawał,na mangala Arati :D .Wiec mozna miec rózne zasady jak niejedzenie marchewki.Np przez zwolennikow NM,mowic o rasalila i parakiya Bhavie,ale jesli nie potrafią wstawac wczesnie rano. to coz mozna jeszcze napisac??? No chyba tylko tyle ,ze my jemy marchewki :D intonujemy i czytamy ksiazki Prabhupada,wstajemy rano by trzymac sadhanei w ten sposob wspinac sie do satva guny. Oraz ze przez to mamy osobiste towarzystwo Srila Prabhupada ijego wspaniałych i szczerych uczniow,naszych guru :D :?:

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 10 maja 2010, 10:11

Wydaje mi się, że oni mogą mówić na temat swojego guru to co im się tylko podoba. Podobnie jak ludzie z innych stowarzyszeń mogą mówić na temat swoich guru, że to inkarnacja Boga, sam Kryszna, a my (wielbiciele Kryszny) tego nie rozumiemy. Tego nie można nikomu zabronić bo niby jak? Można z nimi tylko polemizować jeśli ma to sens, bo przecież nie z każdym sens ma, gdy ta druga strona nie przyjmuje argumentów.

Problem leży w tym, na ile wielbiciele z ISCONu będą podatni na tego typu propagandę. To dobry sprawdzian naszej wiary, zrozumienia nauk Prabhupada i oddania dla naszych mistrzów.

Możesz Arku zarządać teraz jakichś pieniędzy od nich za to, że wykorzystali Twój film.

Awatar użytkownika
Arjuna
Posty: 46
Rejestracja: 24 lis 2006, 11:31
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: Arjuna » 10 maja 2010, 11:38

Arkadiusz pisze:Dziś dostałem maila od ucznia NM Kanhaiya Lal dasa:

______________________________

Radhe Radhe,

Piszę w sprawie umieszczenia w waszym banerze na stronie http://waisznawa.pl głów Radhy i Kryszny, namalowanych przez Samarani didi (znanej wcześniej z ISKCON jako Jadurani), uczennicy diksza Śrila Prabhupady i siksza Śrila Narajana Maharadża. Dzieła, które ona namalowała nie należą do public domain. Każdorazowo więc aby ich użyć wymagana jest zgoda autora Syamarani didi. Dzisiaj rozmawiałem w waszej sprawie (w sprawie użycia jej prac przez was), i poprosiła ona abyście w związku z używaniem tych jej dzieł wpłacili jej jakieś pieniążki oraz umieścili info o copyright (Syamarani dasi), lub przynajmniej abyście zapłacili za używanie jej dzieł w tym banerze. Proszę zaproponujcie kwotę w walucie Euro lub USD, którą moglibyście jej wpłacić na pokrycie praw autorskich za użycie jej prac na waszej stronie.

Dziękuję i pozdrawiam
Kanhaiya Lal dasa
Polska Misja Śri Gaudiya Vedanta Samiti


___________________________


Równoczesnie inny uczeń NM Premdas rozesłał dziś po swojej liście mailingowej wycięty z kontekstu spreparowany fragment mojego filmu, który nagrywałem i zamieściłem w internecie. Treść tego maila taka:

Dandawaty Drodzy Wielbiciele,


Oto Trivikram Maharaja (uczeń SP) wyjawia kontrowersyjną prawdę:

* Srila Prabhupada czasami powtarzał swoim uczniom: "Nie staniecie się w tym życiu czystymi wielbicielami, ani nawet wasze dzieci z powodu waszego towarzystwa..." *

Tak czy inaczej kogo Śrila Prabhupada miał na myśli? ISKCON-owych guru, liderów GBC, wszystkich swoich uczniów, czy wszystkich swoich uczniów w ISKCON-ie?


A tu jest link do 30 sekundowego video, na którym Trivikram Maharadż to potwierdza: http://www.youtube.com/watch?v=vx5EuLhXRag


Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do pozycji ISKCON-owych guru?


Pozdrawiam,


Premdas.


Radhe! Radhe!


______________________________

A tu cały film w oryginale:

http://www.nama-hatta.pl/news.php?readmore=768
Przegięcie. Jak czytam takie rzeczy to łapy opadają. Kali Yuga i tyle... Wpłaćmy kasę jeżeli to kogoś uspokoi. Zrzutka? Ja daję piątaka :lol: 8)
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 maja 2010, 20:56

Spokojnie, strona jest moja, ja zawaliłem, (swoja drogą czemu nikt mi nie powiedział, to wisiało od poczatku maja, nie drażniłbym ich, przypuszczam, że są tacy co wiedzieli) i ja się będę martwił. Przede wszystkim trzeba się dokładnie dowiedzieć czy te obrazki nie należą do BBT, gdyż były wydawane przez ISKCON, Mataji odchodząc z ISKCON mogła chcieć ISKCON tych praw pozbawić ale jak jest rzeczywiście trzebaby się dowiedzieć, bo nie wiem jaka była umowa z BBT. Mi będzie trudno bo nie znam angielskiego, jak ktoś jest w stanie to sprawdzić to będę wdzięczny.

Co do filmiku to napisałem:

Proszę skasować swój filmik i dać link do mojego.

Odpowiedź:

"Przeproś mojego Gurudeva i jego uczniów za swoje obraźliwe i bezmyślne epitety. Wtedy wrócimy do twojej prośby. W innym razie nie zawracaj mi głowy i stań się ponownie myszą, tygrysie."


To sie wykluwa na terroryzm powoli. Może czas zacząć mówić, że Narajan Maharaj jest moim Panem teraz i na wieki amen bo jak nie to

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 11 maja 2010, 20:21

Cała Akcja,(jakby to moj przyjaciel madhava B.d powiedział) mocno umysłowa. :D
Z pewnoscią nie nalezy obrazac kogokolwiek,a co tu mowic o wielbicielach,jakiegokolwiek poziomu zaawansowania,ale jak mowią w biblii
dyktując prawo karmy....oko za oko itd.
Cała sytuacja z uczniami NM, przypomina mi (raz jeszcze powtorze)
historie z flmow ,o afro-amerykanach. Ktorzy w pracy sie obijają,wkoncu po 3 -cim ostrzezeniu szefa ,ze jak nie ruszy tych czarnych 4 liter to wyleci.
ten oskarza pracodawce o rasizm i zwala na niego wine ze To z jego winy murzyn ,jest czarnym leniem(niemam nic do murzynow,tak na marginesie)

Tutaj ,jak niema sie do czego czeopic,to jakies prawa autorskie sobie wkrecają.

A sprawa jest prosta,my nie potrzebujemy za glądac do nich na strony,a Oni jakos ,mają nie odpartą potrzebe draznic lwią nature tutejszego moderatora i innych. To tak jakby torreador ,miał pretensje do byka ze ten chce go wziąć na rogi.
ja pokornie apeluje do Uczniow Jego Swietobliwosci Narayana Maharaja,
by znikneli z tutejszego aktywnego zycia . Jesli naprawde wam zalezy by dobre imie waszego guru było sławione,to zaklinam,prosze i nawołuje ,na imie waszego Mistrza duchowego. Zrobcie cos dla Niego i uczynicie wszystko bysmy mieli o was (a uczen jest wizytowką swego guru) leprze zdanie i dostrzegli pokore oraz fakt wynika ,ze staro polskiej prawdy ludowej ,iz nie ma dymu bez ognia.

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 11 maja 2010, 22:38

Moja skrzynka też jest bombardowana miłością od uczniów NM .

POWTARZAM PROŚBĘ
NIE DZWOŃCIE , NIE PRZYSYŁAJCIE OBELŻYWYCH MAILI O NASZYCH GURU
PO PROSTU DAJCIE NAM SPOKÓJ!!!!

Czy nie lepiej ten czas poświecić na np medytacje lub praktyczna służbę dla Kryszny.
Życie jest krótkie i takie machanie szabelką nic dobrego nie daje.

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 11 maja 2010, 22:42

Odpowiedź:

"Przeproś mojego Gurudeva i jego uczniów za swoje obraźliwe i bezmyślne epitety. Wtedy wrócimy do twojej prośby. W innym razie nie zawracaj mi głowy i stań się ponownie myszą, tygrysie."


Widać człowiek nie sam pisze te maile.

Zablokowany