Dwóch Prabhupadów i dwóch Juga Awatarów

Świadomość Kryszny to miłość do Boga. Jeśli nie nauczyłeś się kochać Boga, wówczas jakie znaczenie ma twoja religia? Kiedy rzeczywiście jesteś na platformie miłości do Boga, wtedy rozumiesz swój związek z Bogiem – "jestem integralną cząstką Boga". Wówczas rozszerzasz swoją miłość również na zwierzęta. Jeśli rzeczywiście kochasz Boga, wówczas zawarta w tym jest również miłość do insektów. Rozumiesz, że "ten insekt ma inne ciało, ale również jest integralną cząstką mojego ojca; zatem jest moim bratem". Wówczas nie możesz utrzymywać rzeźni. Jeśli utrzymujesz rzeźnie i sprzeciwiasz się poleceniu Chrystusa: "Nie zabijaj", a przy tym ogłaszasz się chrześcijaninem czy hinduistą, to nie jest to religią. Jest to jedynie strata czasu. Ponieważ nie rozumiesz Boga, nie masz miłości do Boga. Podajesz się za członka jakiejś sekty, ale nie ma w tym prawdziwej religii. Taka sytuacja ma miejsce na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno - Rozdział 11 - Wyścigi psów czterokołowych
Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 13 kwie 2010, 18:51

Hej Arku,

OK - rozumiem Twoja postawe.

A co sadzisz o przeniesieniu tematu na czesc forum, ktore dostepne jest tylko dla osob zainteresowanych tematem, osob bardziej zaawansowanych, a niekoniecznie sympatykow, ktorzy dopiero co zaznajamiaja sie ze Swiadomoscia Kryszny?
http://actinidia.wordpress.com/

Awatar użytkownika
Gatida
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2008, 16:07

Post autor: Gatida » 13 kwie 2010, 19:57

Hare Krsna!

Powinno sie mowic o rzeczach takimi jakimi one sa.
Nie nic zlego w mowieniu prawdy we wlasciwy sposob:-)

Pozdrawiam - Hari! Hari!

Gatida d.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 14 kwie 2010, 09:23

Hej Arku,

OK - rozumiem Twoja postawe.

A co sadzisz o przeniesieniu tematu na czesc forum, ktore dostepne jest tylko dla osob zainteresowanych tematem, osob bardziej zaawansowanych, a niekoniecznie sympatykow, ktorzy dopiero co zaznajamiaja sie ze Swiadomoscia Kryszny?
Tak się stanie, nawet były schowane przez jakiś czas ale obecnie jest potrzeba poczytania o tym.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 14 kwie 2010, 10:22

Moim zdaniem nie powinno się nic chować na jakieś zamknięte forum.

Forum jest tym miejscem portalu, na którym się dyskutuje. Nawet na tematy trudne i niewygodne. To jest jego zadanie. Jeśli zacznie się tworzyć jakieś zamknięte działy dostępne tylko dla "zaawansowanych" czy też wtajemniczonych to może w ogóle zamknąć te forum. Po co by ono bowiem miało być?

Agasti
Posty: 63
Rejestracja: 11 lut 2009, 20:35

Post autor: Agasti » 14 kwie 2010, 10:47

Mathura pisze:Moim zdaniem nie powinno się nic chować na jakieś zamknięte forum.

Forum jest tym miejscem portalu, na którym się dyskutuje. Nawet na tematy trudne i niewygodne. To jest jego zadanie. Jeśli zacznie się tworzyć jakieś zamknięte działy dostępne tylko dla "zaawansowanych" czy też wtajemniczonych to może w ogóle zamknąć te forum. Po co by ono bowiem miało być?
Żeby każdy mógł uprawiać konspirację tak, jak ma na to ochotę! Otwarcie lub pod przykryciem czarnego płaszcza, karrramba!

Mat
Posty: 67
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:00

Post autor: Mat » 14 kwie 2010, 13:20

Arkadiusz pisze: Bez zezwolenia nie mozna linkować stron nie prezentujących innych linii, jest to w regulaminie forum.
Arku, intencja jest zrozumiała, ale trochę logika się przekrzywiła, no bo wychodzi na to, że bez zezwolenia wolno linkować strony prezentujące inne linie.
choć przestrzegam, że nie jest to wedyjski proces zdobywania wiedzy
Arku, a na ile wedyjskie są wszystkie cytowane przez Ciebie współczesne źródła rockowe i nie tylko?

Czy rozważania intelektualne nie są procesem wedyjskim? Może chodzi Ci raczej o to, że w linii Gaudija Waisznawów z sześciu procesów zdobywania wiedzy trzy są wykluczone, jako procesy obarczone błędami. O to chodzi?

Cywilizacja wedyjska wydała na świat kilku filozofów, nie tylko Wjasadewę, więc czy rozważania intelektualne typu 'neti neti' nie są procesem wedyjskim?

Innymi słowy, słowo "wedyjski" ma dość szerokie znaczenie, więc może zamiast niego użyj "nie jest to proces zdobywania wiedzy polecany przez gaudija waisznawa sampradaję"

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 14 kwie 2010, 13:43

Agasti pisze:
Żeby każdy mógł uprawiać konspirację tak, jak ma na to ochotę! Otwarcie lub pod przykryciem czarnego płaszcza, karrramba!
Jeśli konspiracja to najlepiej jawna. Wiadomo wszak od dawna, że pod latarnią najciemniej. :)

Awatar użytkownika
Rasasthali
Posty: 641
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:58
Lokalizacja: USA

Post autor: Rasasthali » 14 kwie 2010, 15:50

Rozumiem, ze czlonkowie Iskconu odczuwaja potrzebe dyskusji na te tematy. Jednak wydaje mi sie po prostu ze nie kazda osoba umie rozmawiac na tak delikatne tematy i moze powinna je zostawic osobom bardziej doswiadczonym, niz np popelniac obrazy.

Sa osoby, ktore powtarzaja zle zaslyszane informacje, jak ta o yuga avatarze.
Ktos wspomnial ze mamy prawo do dyskusji filozoficznych - pewnie ze tak, ale czasem opinie przedstawione daleko odbiegaja od jakichkolwiek standardow rozmowy i argumentow 'filozoficznych' - wydaje sie ze niektore osoby musza dorosnac do dyskusji na pewne tematy...

np wypowiedz z innego watku na tym forum (o podstepie NM):
"Krew w żyłach się gotuje, tutaj pokorne milczenie nic nie da .
To co ten Pan powiedział to nic innego jak VAISNAVA APARADHA.
Ta cała rozmowa pokazuje prawdziwe oblicze tego człowieka i jego popleczników, którzy niby nie chcą pieniędzy ale chcą zagarnąć całą organizację bo sami są tak niezaradni i nie potrafią nic zdziałać.
Mówią jedynie ze tylko ONI MAJĄ BHAKTI, dla mnie to JIHAD niż bhakti."

Logika w tym poscie??

Jest tyle innych fajnych tematow do dyskusji, ale z jakiegos powodu ten kroluje na wielu forum Iskconowych...
http://actinidia.wordpress.com/

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 14 kwie 2010, 16:36

Temat jest na czasie, nie chcę podjudzać czy podburzać, wolę przemilczeć niektóre rzeczy, gdybyś była w Polsce to zapewne byś wiedziała co się dzieje, już by pewnie do ciebie zadzwonili, tak jak dziś do mnie czy do bhaktów w okolicy.

Najgorsze jest to, ze nikt mnie nie pyta czy mam ochotę na dyskusję, a ona jest zrozumiała ze względu na aktualne działania w terenie, dziś zawaliłem pewna rzecz w projekcie, który poszedł do druku, dlatego , że nie mogę się skupić i będzie mnie to uwierało teraz przez rok, zanim wydrukuje druga partię. Pragnę się odciąc obecnie od nadmiernych dyskusji, gdyż praca moja wymaga uwagi i skupienia. Nie nadązam za tempem, dlatego proszę nie zaogniać niepotrzebnie konfliktów. Pewne rzeczy trzeba mówić, ponieważ są mówione rzeczy uwłaczające czy po prostu nieprawdziwe. Dyskutujcie spokojnie co zrobić z tymi wątkami, czy je chowac czy niech zostają, bo dostaję sprzeczne opinie, nie mam czasu na wczuwanie się w rozważania, więcej opinii by mi pomogło.

Przykładowo:

Wspólnie chyba wszyscy napisali mi żeby wyrzucić uczniów NM z forum, co chyba jest zrobione, przynajmniej nikt się ie odzywa z nich, jeżeli jeszcze jest.

Natomiast niektórzy pragna aby te tematy były na forum zamkniętym, inni ze otwartym. Wiem, że sam mogę zadecydowac ale ja lubię przemysleć a to wymaga czasu i atmosfery a obecnie musze sie odciąć, żeby dobrze pracować. Dlatego proszę o opinię jeżeli ktos chce wyrazić a jeszcze tego nie zrobił, jeżeli nie chce na forum to prywatnie. Ułatwi mi to proces podejmowania decyzji.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Agasti
Posty: 63
Rejestracja: 11 lut 2009, 20:35

Post autor: Agasti » 14 kwie 2010, 20:48

Arkadiuszu!

Jak stara, dobra wróżka ci powiem, że po co masz brać na siebie to, co czujesz, że jest ci niepotrzebnym ciężarem.

Prowadzisz medium dla wielbicieli o wybranym przez siebie profilu i w jakimś zakresie spełniając pragnienia innych.

Ale dlaczego miałbyś podejmować decyzje za innnych lub tracić energię na rozstrzyganie dylematów, na które nie chcesz znaleźć czasu, bo uważasz, że masz sprawy ważniejsze. Jak będziesz tracił, to podcinana jest gałąź, na której inni siedzą i korzystają.

Weż miecz i przetnij ten gordyjski supeł.

Załóż wątek jawny i drugi - półjawny, czyli jawny dla innych, gdzie trzeba zdecydować kto dzieckiem jest, i trzeba mu buzię podcierać, a kto nie, bo już je całkiem ładnie. No i zdecydować, kto przyjmuje rolę karmiącego, żeby mógł zdecydować o tych innych, bo on już jest dorosły.

Niech bhaktowie sami zdecydują, gdzie chcą publikować. Ich wybór ukaże się w sposób naturalny, a ty będziesz miał satysfakcję. Jak ktoś jeszcze będzie wybrzydzał, to powiedz sobie, że "zadawalanie wszystkich to nie moja rola. I do my best." :D

Bo co masz powiedzieć osobom, które chcą tajnie, ale nie chcą by inni w ogóle o tym rozmawiali, a inni chcą jawnie, ale nie chcą by coś cichaczem, równolegle, knute było? :?

Ja na przykład przeklejam tekst zamieszczony w wątku tajnym, bo już nawet zapomniałem, że jest tak tajny, że inni prawie zapomnieli o nim. Wkleiłem go automatycznie a teraz rozmyślnie przeklejam, dla wszystkich, co chcą przeczytać moją grafomanię. Przepraszam wszystkich, którzy to postrzegają jako off-topic.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2010, 20:51 przez Agasti, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany