Dokument GBC odnośnie Narajana Maharadźa

Świadomość Kryszny to miłość do Boga. Jeśli nie nauczyłeś się kochać Boga, wówczas jakie znaczenie ma twoja religia? Kiedy rzeczywiście jesteś na platformie miłości do Boga, wtedy rozumiesz swój związek z Bogiem – "jestem integralną cząstką Boga". Wówczas rozszerzasz swoją miłość również na zwierzęta. Jeśli rzeczywiście kochasz Boga, wówczas zawarta w tym jest również miłość do insektów. Rozumiesz, że "ten insekt ma inne ciało, ale również jest integralną cząstką mojego ojca; zatem jest moim bratem". Wówczas nie możesz utrzymywać rzeźni. Jeśli utrzymujesz rzeźnie i sprzeciwiasz się poleceniu Chrystusa: "Nie zabijaj", a przy tym ogłaszasz się chrześcijaninem czy hinduistą, to nie jest to religią. Jest to jedynie strata czasu. Ponieważ nie rozumiesz Boga, nie masz miłości do Boga. Podajesz się za członka jakiejś sekty, ale nie ma w tym prawdziwej religii. Taka sytuacja ma miejsce na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno - Rozdział 11 - Wyścigi psów czterokołowych
Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 06 kwie 2010, 10:55

albert pisze: A propos: jeśli dzięki ISKCON-owi można zdobyć szybko pieniądze, to proszę o wiadomość na priwa, ile i jak. 8)
Właśnie o tym samym między innymi pomyślałem czytając wypowiedź Narayana Maharaja. :)

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 06 kwie 2010, 12:14

albert pisze: A propos: jeśli dzięki ISKCON-owi można zdobyć szybko pieniądze, to proszę o wiadomość na priwa, ile i jak. 8)
Mnie natomiast przyszedł do głowy Śrila Prabhupada, który mawiał na temat różnych sadhu, że kiedy ktoś chce dać im pieniądze, to oni chowają ręce za plecy. Wtedy pospolici ludzie myślą o nich: "Ależ ten sadhu jest zaawansowany!". Kiedy natomiast ktoś przychodził z pieniędzmi do Prabhupada, to wyciągał on obie ręce na raz mówiąc: "Tak, proszę daj mi te pieniądze! Ja natychmiast zaangażuję je w służbę dla Kryszny".

Pieniądze nie stanowią więc problemu w życiu duchowych. Problem istnieje wtedy, kiedy nie angażuje się Lakszmi w służbę oddania dla Kryszny. Rozumiem więc z wypowiedzi Narayana Maharadża, że wszyscy w ISKCONie są złodziejami, którzy okradają Krysznę. Widocznie budują tą wielką świątynie w Mayapur, o wartości kilkudziesięciu milionów dolarów, właśnie za te skradzione Krysznie pieniądze. No bo jak inaczej? :lol:

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 06 kwie 2010, 21:51

Adam Katowice pisze:
Gauri pisze:Hari Bolo Drogi Adamie, tu Gauranga Avatar d.
Nie ma co sie angazowac w komentowanie takich textow, po co nam prajalpa i jednoczesnie popełnianie obraz, a takie mozna popełnic nawet wobec zwyklego pijaka, a co tu mowic o saniasinie, ktory jest juz w podeszłym wieku.(...) Nie potrafie ocenic powodow dlaczego Narayan Swami wygaduje takie rzeczy, ale moge sie zastosowac do instrukcji jakie nasz Mistrz duchowy dał nam w tym wzgledzie.
Po prostu złozyc pełne szacunku poklony i omijac z daleka, robic swoje i tyle.(...)
Haribol Drogi Gaurango Avatarze d. Prabhu
Przyjmij proszę moje pełne szacunku pokłony
Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie
Bardzo dziękuję za Twój braterski komentarz. Zapewniam Ciebie, jak i Wielbicieli, że nie mam smaku, ani do czytania obraz, ani do ich komentowania, zwłaszcza jak to jest w korelacji z osobami na szczególnej pozycji. Jednakże wypełniając mój obowiązek, reagując na sygnał o pewnych podchodach czynionych wobec jednego z Wielbicieli z Nama Hatta, zgłoszony przez tego Wielbiciela, wszedłem na stronę internetową, do której odwiedzenia była nakłaniana ta Osoba, i niestety, od razu zostałem oblany tymi "nektarami", które skomentowałem. Była dla mnie to trudna decyzja, bo stanowiąca zagrożenie popełnienia obrazy, ale także pozostawienie tej sprawy stanowiło dla mnie to samo. Gdyby ktoś mnie obraził, to w porządku, mam obowiązek to tolerować, ale w tym wypadku zostały obrażone zbiorowo wszystkie osoby z Towarzystwa, które jest tak łaskawe, że toleruje nawet takiego osobnika jak ja.
Zatem powiedziałem sobie, skoro mam obowiązek, w sytuacji obrażania Kryszny lub Jego Bhaktów, działać jak ogień, to powinienem to uczynić, nawet za cenę popełnienia obrazy i zejścia na planety piekielne. Tak więc ustosunkowałem się do wspomnianych słów tak jak napisałem, zgodnie z moją wiedzą i sumieniem, aczkolwiek i tak, ze względu na osobę, redukując me działanie z ognia do płomyczka małej świeczki.
Na tym bez radości uczynionym, jednakże, w moim odczuciu, obowiązkowym akcie, zakończyłem to działanie, składam pokłony i robię swoje, a pozytyw tej sytuacji to taki, że przynajmniej wiem co powiedzieć (lub pokazać), jak mi ktoś coś zaproponuje.
Pozdrawiam serdecznie,
Ts Adam

I Bardzo dobrze .Dziekuje

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Post autor: albert » 06 kwie 2010, 22:50

Dziękuję za przetłumaczenie, normalnie rychło to poszło : ), zaledwie jedna doba; można wiedzieć, kto przełożył ?
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Madana
Posty: 10
Rejestracja: 14 sty 2009, 07:48

Post autor: Madana » 06 kwie 2010, 23:03

Oczywiście Madhav Caran das.
Ki jay :)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 06 kwie 2010, 23:05

Oczywiście Madhav Caran das.
Ki jay
JAY!!! :)
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Post autor: Trisama » 07 kwie 2010, 12:06

Madana pisze:Oczywiście Madhav Caran das.
Ki jay :)
BARDZO DZIĘKUJĘ MADHAVA CARANOWI PRABHU I MADANIE MATAJI ZA PRACĘ NAD TYM TEKSTEM.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 07 kwie 2010, 20:01

Trisama pisze:
Madana pisze:Oczywiście Madhav Caran das.
Ki jay :)
BARDZO DZIĘKUJĘ MADHAVA CARANOWI PRABHU I MADANIE MATAJI ZA PRACĘ NAD TYM TEKSTEM.
Przyłączam się do podziękowań!

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Post autor: Adam Katowice » 07 kwie 2010, 20:56

Purnaprajna pisze:
Trisama pisze:
Madana pisze:Oczywiście Madhav Caran das.
Ki jay :)
BARDZO DZIĘKUJĘ MADHAVA CARANOWI PRABHU I MADANIE MATAJI ZA PRACĘ NAD TYM TEKSTEM.
Przyłączam się do podziękowań!
Dandavats!

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 08 kwie 2010, 23:28

a I z mojej strony szacun i dandavaty :D

ODPOWIEDZ