Dokument GBC odnośnie Narajana Maharadźa

Świadomość Kryszny to miłość do Boga. Jeśli nie nauczyłeś się kochać Boga, wówczas jakie znaczenie ma twoja religia? Kiedy rzeczywiście jesteś na platformie miłości do Boga, wtedy rozumiesz swój związek z Bogiem – "jestem integralną cząstką Boga". Wówczas rozszerzasz swoją miłość również na zwierzęta. Jeśli rzeczywiście kochasz Boga, wówczas zawarta w tym jest również miłość do insektów. Rozumiesz, że "ten insekt ma inne ciało, ale również jest integralną cząstką mojego ojca; zatem jest moim bratem". Wówczas nie możesz utrzymywać rzeźni. Jeśli utrzymujesz rzeźnie i sprzeciwiasz się poleceniu Chrystusa: "Nie zabijaj", a przy tym ogłaszasz się chrześcijaninem czy hinduistą, to nie jest to religią. Jest to jedynie strata czasu. Ponieważ nie rozumiesz Boga, nie masz miłości do Boga. Podajesz się za członka jakiejś sekty, ale nie ma w tym prawdziwej religii. Taka sytuacja ma miejsce na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno - Rozdział 11 - Wyścigi psów czterokołowych
Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Dokument GBC odnośnie Narajana Maharadźa

Post autor: albert » 05 kwie 2010, 08:39

Nowy dokument GBC wyjaśnia relację pomiędzy Śrila Prabhupadą a Narajanem Maharadźą.

Madhava Smullen 30 marca 2010 www.iskcon.com

Ciało Zarządzające MTŚK opublikowało czterdziestostronicowy dokument objaśniający związek Śrila Prabhupady, założyciela MTŚK, z Jego Świątobliwością Narajanem Maharadźą, wybitnym przywódcą jednej z grup Gaudija Math.

Dokument stanowi dodatek do spotkania starszych członków GBC z Narajanem Maharadźą jakie odbyło się w październiku 2009 roku w świętym mieście Gowardhana, w Indiach.

W trakcie spotkania przywódcy MTŚK przeprosili Narajana Maharadźa za nieodpowiedni przekaz w 1995 roku zasad postępowania odnoszących się do przyjmowania wskazań przez członków MTŚK od guru spoza Towarzystwa.

Pragnąc przejawiać uprzejmość wobec Narajana Maharadźy i jego zwolenników, GBC jednocześnie pozostaje przekonane, że Narajana Maharadźa nadal niewłaściwie przedstawia Śrila Prabhupadę twierdząc, że założyciel Towarzystwa powierzył mu szczególną rolę do wypełnienia w duchowym przewodzeniu MTŚK.

Wydany dokument jest przemyślaną odpowiedzią na to twierdzenie. Zawiera list wyjaśniający, zapis rozmowy odbytej pomiędzy Śrila Prabhupadą, a Narajanem Maharadźa w październiku 1977 roku oraz rozprawę GBC zatytułowaną „Ostatnia rozmowa”.

Stąd można ściągnąć dokument:
http://c1072202.cdn.cloudfiles.rackspac ... alysis.pdf


http://c1072202.cdn.cloudfiles.rackspac ... hupada.mp3

Nagranie rozmowy Śrila Prabhupady i Narajana Maharadźa.
( Plik zawiera surowe nagrania także innych rozmów tego dnia. Rozmowa Śrila Prabhupady z Narajanem Maharadźem zaczyna się w 50:25 ).

http://news.iskcon.org/node/2657
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Post autor: Adam Katowice » 05 kwie 2010, 10:56

Fragment z transkrypcji darszanu dla wychowanków ISKCON'owej gurukuli udzielonego przez Narayana Swamiego, 15 stycznia 2010 r., Brazylia, San Paulo:

[Narajana Swami:] Gdzie jest Prema-prajodżana? Prema-prajodżana, jak się masz?
[Prema-prajodżana dasa (formalnie uczeń sannjasin Narayana Swamiego, o imieniu Aranja Maharadża, porzucił sanjasę, odnajdując swoje miejsce w grihasta aśramie):] W porządku Gurudewa, dzięki Twojej łasce mogłem tutaj przyjechać.
[Narajana Swami:] Czy twoja żona rozwiodła się z Tobą?
[Prema-prajodżana dasa:] Nie.
[Narajana Swami:] Chcę, aby ona rozwiodła się z Tobą, albo abyś ty rozwiódł się z nią. Nie porzuciłem nadziei, że ty kiedyś ponownie wrócisz.
[Prema-prajodżana dasa:] Dzięki Twojej łasce, w ostatniej chwili przed festiwalem dostałem bilet.
[Narajana Swami:] To jest w porządku, ale chcę abyś się rozwiódł. Ty lub ona powinniście wystąpić o rozwód.
...
[Narajana Swami:] Teraz wychowankowie gurukuli mogą zadawać swoje pytania.
[Brajanath dasa:] Pozwólcie im podejść bliżej.
[Narajana Swami:] Czy liderzy ISKCON powiedzieli wam, że jeśli pójdziecie zobaczyć Narajana Maharadża, to nie macie, po co wracać do ISKCON'u?
[Wielbiciel:] Nie, Śrila Maharadż, nie powiedzieli tego.
[Narajana Swami:] Czy bierzesz udział w moich wykładach?
[Wielbiciel:] Tak.
[Narajana Swami:] Tak, powinieneś uczestniczyć. ISKCON nie może dać Ci tego, co my dajemy.
...
[Narajana Swami (o uczniach Śrila Prabhupada):] W rzeczywistości, oni nie posiadają takiego szacunku dla Śrila Bhaktiwedanty Swamiego Maharadża, jaki ja posiadam. Oni nie mogą gloryfikować Go prawidłowo, tak jak ja to robię. Oni praktycznie nic nie wiedzą na temat jego chwał. Oni nawet nie potrafią wyjaśnić definicji bhakti. Czy wy możecie wyjaśnić? Byliście tutaj przez tak wiele lat. Wiem, że nie wiecie nic o tym.
Jeśli chcecie pieniędzy, to pozostańcie w ISCKON, jeśli chcecie bhakti, wtedy pod każdym względem przyjdźcie do mnie. Dam wam bhakti.
...
[Narajana Swami:] Powinniście głęboko rozważyć to, czego chcecie, pieniędzy, czy czystej bhakti. Jeśli chcecie czystej bhakti, wtedy uczestniczcie w moich wykładach, bez względu na koszta.
Jeśli pada silny deszcz, możecie schronić się pod parasolem. Czy rozumiecie? Podobnie jeśli przyjmiecie schronienie czystego Waisznawy, wtedy w bardzo prosty sposób możecie być chronieni przed Mają.
...
[Narajana Swami:] Prawie wszyscy liderzy ISCKON są anyabhilasita, co oznacza, że posiadają oni pragnienia inne, niż pragnienie bhakti. Oni chcą pieniędzy i również bhakti. Ich status może być nazwany bhakti, ale to jest "adhama-bhakti", czyli najniższej klasy bhakti.
...

Mój komentarz:

Czysty Wajsznawa, co mówi o sobie samym jako o Czystym Wajsznawie..., Dawca Bhakti, Jedyny co Wie, Jedyny co Ma, Jedyny co słusznie gloryfikuje Śrila Prabhupada, a innych widzi, jako pragnących pieniędzy, ludzi reprezentujących najniższej klasy bhakti, ludzi, którzy nawet nie potrafią wyjaśnić definicji bhakti, ludzi, którzy praktycznie nic nie wiedzą na temat chwał Śrila Prabhupada …?

Jak na kogoś wskazujesz palcem nazywając złodziejem to trzy palce wskazują na Ciebie…

Czysty wielbiciel innych postrzega jako czystych wielbicieli, a siebie samego jako upadłego, czysty wielbiciel nie mówi o sobie, że jest czystym wielbicielem…

Akurat moje początki Świadomości Kryszny zasadzone są w Misji Czajtanii. Na jednym z wykładów Siddhaswarupananda Swami właśnie to powiedział. Powiedział także, że jak ktoś mówi o sobie samym jako o czystym wielbicielu to jest to bardzo niebezpieczny typ i taką osobę należy omijać z daleka…

„Jeśli chcecie pieniędzy, to pozostańcie w ISCKON, jeśli chcecie bhakti, wtedy pod każdym względem przyjdźcie do mnie. Dam wam bhakti.”

Dam wam bhakti… Po prostu, gdzieś przyjdziesz, i dostaniesz bhakti… Jak w sklepie mięsnym… Wchodzisz i mówisz, kilo mielonego, poproszę, i ktoś rzuca to na ladę, i masz, wystarczyło tylko wejść… Dam wam bhakti…

Kryszna wysłał w Świat demonicznego Duryodhane i świętego Yudhisthire …
Ten pierwszy miał znaleźć, chociaż jedna osobę prawdziwie pobożną, a drugi, chociaż jedną prawdziwie grzeszną.
Jak wrócili z wyprawy, Duryodhana powiedział, że nie znalazł na świecie ani jednej osoby pobożnej (bo w każdym widział jakieś zło), a Yudhisthira z kolei rzekł, ze nie znalazł ani jednej osoby grzesznej (bo w każdym widział jakieś dobro).
Kryszna rzekł wtedy: Wasze poszukiwania skończone: Yudhisthira, oto znalazłeś prawdziwego grzesznika, oto Duryodhana, Duryodhano, oto znalazłeś prawdziwego świętego, oto Yudhisthira.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2010, 12:28 przez Adam Katowice, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Dokument GBC odnośnie Narajana Maharadźa

Post autor: Purnaprajna » 05 kwie 2010, 18:04

albert pisze:Nowy dokument GBC wyjaśnia relację pomiędzy Śrila Prabhupadą a Narajanem Maharadźą.


Stąd można ściągnąć dokument:
http://c1072202.cdn.cloudfiles.rackspac ... alysis.pdf
Dziękuję Albercie za Twój post i link do tego listu. To bardzo interesująca literatura faktu, która wiele wyjaśnia.

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Re: Dokument GBC odnośnie Narajana Maharadźa

Post autor: Gauri » 05 kwie 2010, 22:17

Purnaprajna pisze:
albert pisze:Nowy dokument GBC wyjaśnia relację pomiędzy Śrila Prabhupadą a Narajanem Maharadźą.


Stąd można ściągnąć dokument:
http://c1072202.cdn.cloudfiles.rackspac ... alysis.pdf
Dziękuję Albercie za Twój post i link do tego listu. To bardzo interesująca literatura faktu, która wiele wyjaśnia.
czy zatem mozna liczyc na przełozenie owego wyjasnienia???? na jezyk polski,dla tych mniej zaawansowanych w jezyk angielski.

Awatar użytkownika
Kedarnath dasa
Posty: 152
Rejestracja: 05 lip 2008, 00:11

Re: Dokument GBC odnośnie Narajana Maharadźa

Post autor: Kedarnath dasa » 05 kwie 2010, 22:45

Gauri pisze:
Purnaprajna pisze:
albert pisze:Nowy dokument GBC wyjaśnia relację pomiędzy Śrila Prabhupadą a Narajanem Maharadźą.


Stąd można ściągnąć dokument:
http://c1072202.cdn.cloudfiles.rackspac ... alysis.pdf
Dziękuję Albercie za Twój post i link do tego listu. To bardzo interesująca literatura faktu, która wiele wyjaśnia.
czy zatem mozna liczyc na przełozenie owego wyjasnienia???? na jezyk polski,dla tych mniej zaawansowanych w jezyk angielski.
Wersja polska jest już w drodze.

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 05 kwie 2010, 22:49

Adam Katowice pisze:Fragment z transkrypcji darszanu dla wychowanków ISKCON'owej gurukuli udzielonego przez Narayana Swamiego, 15 stycznia 2010 r., Brazylia, San Paulo:

[Narajana Swami:] Gdzie jest Prema-prajodżana? Prema-prajodżana, jak się masz?
[Prema-prajodżana dasa (formalnie uczeń sannjasin Narayana Swamiego, o imieniu Aranja Maharadża, porzucił sanjasę, odnajdując swoje miejsce w grihasta aśramie):] W porządku Gurudewa, dzięki Twojej łasce mogłem tutaj przyjechać.
[Narajana Swami:] Czy twoja żona rozwiodła się z Tobą?
[Prema-prajodżana dasa:] Nie.
[Narajana Swami:] Chcę, aby ona rozwiodła się z Tobą, albo abyś ty rozwiódł się z nią. Nie porzuciłem nadziei, że ty kiedyś ponownie wrócisz.
[Prema-prajodżana dasa:] Dzięki Twojej łasce, w ostatniej chwili przed festiwalem dostałem bilet.
[Narajana Swami:] To jest w porządku, ale chcę abyś się rozwiódł. Ty lub ona powinniście wystąpić o rozwód.
...
[Narajana Swami:] Teraz wychowankowie gurukuli mogą zadawać swoje pytania.
[Brajanath dasa:] Pozwólcie im podejść bliżej.
[Narajana Swami:] Czy liderzy ISKCON powiedzieli wam, że jeśli pójdziecie zobaczyć Narajana Maharadża, to nie macie, po co wracać do ISKCON'u?
[Wielbiciel:] Nie, Śrila Maharadż, nie powiedzieli tego.
[Narajana Swami:] Czy bierzesz udział w moich wykładach?
[Wielbiciel:] Tak.
[Narajana Swami:] Tak, powinieneś uczestniczyć. ISKCON nie może dać Ci tego, co my dajemy.
...
[Narajana Swami (o uczniach Śrila Prabhupada):] W rzeczywistości, oni nie posiadają takiego szacunku dla Śrila Bhaktiwedanty Swamiego Maharadża, jaki ja posiadam. Oni nie mogą gloryfikować Go prawidłowo, tak jak ja to robię. Oni praktycznie nic nie wiedzą na temat jego chwał. Oni nawet nie potrafią wyjaśnić definicji bhakti. Czy wy możecie wyjaśnić? Byliście tutaj przez tak wiele lat. Wiem, że nie wiecie nic o tym.
Jeśli chcecie pieniędzy, to pozostańcie w ISCKON, jeśli chcecie bhakti, wtedy pod każdym względem przyjdźcie do mnie. Dam wam bhakti.
...
[Narajana Swami:] Powinniście głęboko rozważyć to, czego chcecie, pieniędzy, czy czystej bhakti. Jeśli chcecie czystej bhakti, wtedy uczestniczcie w moich wykładach, bez względu na koszta.
Jeśli pada silny deszcz, możecie schronić się pod parasolem. Czy rozumiecie? Podobnie jeśli przyjmiecie schronienie czystego Waisznawy, wtedy w bardzo prosty sposób możecie być chronieni przed Mają.
...
[Narajana Swami:] Prawie wszyscy liderzy ISCKON są anyabhilasita, co oznacza, że posiadają oni pragnienia inne, niż pragnienie bhakti. Oni chcą pieniędzy i również bhakti. Ich status może być nazwany bhakti, ale to jest "adhama-bhakti", czyli najniższej klasy bhakti.
...

Mój komentarz:

Czysty Wajsznawa, co mówi o sobie samym jako o Czystym Wajsznawie..., Dawca Bhakti, Jedyny co Wie, Jedyny co Ma, Jedyny co słusznie gloryfikuje Śrila Prabhupada, a innych widzi, jako pragnących pieniędzy, ludzi reprezentujących najniższej klasy bhakti, ludzi, którzy nawet nie potrafią wyjaśnić definicji bhakti, ludzi, którzy praktycznie nic nie wiedzą na temat chwał Śrila Prabhupada …?

Jak na kogoś wskazujesz palcem nazywając złodziejem to trzy palce wskazują na Ciebie…

Czysty wielbiciel innych postrzega jako czystych wielbicieli, a siebie samego jako upadłego, czysty wielbiciel nie mówi o sobie, że jest czystym wielbicielem…

Akurat moje początki Świadomości Kryszny zasadzone są w Misji Czajtanii. Na jednym z wykładów Siddhaswarupananda Swami właśnie to powiedział. Powiedział także, że jak ktoś mówi o sobie samym jako o czystym wielbicielu to jest to bardzo niebezpieczny typ i taką osobę należy omijać z daleka…

„Jeśli chcecie pieniędzy, to pozostańcie w ISCKON, jeśli chcecie bhakti, wtedy pod każdym względem przyjdźcie do mnie. Dam wam bhakti.”

Dam wam bhakti… Po prostu, gdzieś przyjdziesz, i dostaniesz bhakti… Jak w sklepie mięsnym… Wchodzisz i mówisz, kilo mielonego, poproszę, i ktoś rzuca to na ladę, i masz, wystarczyło tylko wejść… Dam wam bhakti…

Kryszna wysłał w Świat demonicznego Duryodhane i świętego Yudhisthire …
Ten pierwszy miał znaleźć, chociaż jedna osobę prawdziwie pobożną, a drugi, chociaż jedną prawdziwie grzeszną.
Jak wrócili z wyprawy, Duryodhana powiedział, że nie znalazł na świecie ani jednej osoby pobożnej, (bo w każdym widział jakieś zło), a Yudhisthira z kolei rzekł, ze nie znalazł, ani jednej osoby grzesznej, (bo w każdym widział jakieś dobro).
Kryszna rzekł wtedy: Wasze poszukiwania skończone: Yudhisthira, oto znalazłeś prawdziwego grzesznika, oto Duryodhana, Duryodhano, oto znalazłeś prawdziwego świętego, oto Yudhisthira.

Hari Bolo Drogi Adamie,tu Gauranga Avatar d.
Nie ma co sie angazowac w komentowanie takich textow, poco nam prajalpa i jednoczesnie popełnianie obraz,a takie mozna popełnic nawet w obec zwyklego pijaka,a co tu mowic o saniasinie ,ktory jest juz w podeszłym wieku .I tak bez krytycznie i niesprawiedliwie ocenia Instytucje Srila Prabhupada,ktora nie jest od niego rozna.
kazdy z Nas stanie przed Kryszną ,a przynajmniej Yamarajem w chwili smierci i kazdy dostanie To na co załuguje.
Nie potrafie ocenic powodow dla czego Nrayan Swami wygaduje takie rzeczy,ale moge sie zastosowac do instrukcji jakie nasz Mistrz duchowy dał nam w tym wzgledzie.
Poprostu złozyc pełne szacunku poklony i omijac z daleka,robic swoje i tyle.

kazdy kto kocha Srila Prabhupada i rozumie jego oddanie dla swego Mistrza duchowego ,zostanie lojalny,by dzieki łasce tego paramahamsy ,rozwinąc chocby cien takiego przywiązania do Guru i Kryszny,jakie posiadał Srila Prabhupada. Ciekawe jest to ze w samej Vrindaban dhamie ,nie praktykuje sie poprostu frywolnego przechodzenia z Math do math. Kiedy matka cie rodzi nie zmieniasz jej ,bo ci sie nie podoba,moze byc taka czy inna ,ale jest matką.
Czyms nie naturalnym jest poprostu zmiana rodziny Tylko dla tego ze juz ci sie taki model wychowania nie podoba.
zastanawia mnie jeszcze czy w math Narayana maharaja laxmi spada bezposrednio z vaikunthy,czy tam nie zarabia sie pieniedzy,by utrzymac swiątynie. Dla mnie te argumenty z robieniem w iskconie kasy są zupełnie nie na miejscu.Poprostu nie zyciowe. saniasin naucza ,a grihasta zarabia,i jak moze dzieli sie tą kasą,w celu zrobienia duchowego postepu.
Ciekawi mnie czy Narayan Maharaj gdy podrozuje ,po sympatykach,czy nie przyjmuje dakshiny,jak nasi saniasini i Mistrzopwie duchowi.
Czy ma taki sam standard jak Srila Jaganatha das babaji, ze gdy dostał rupie od Hindusa kazał odniesc swemu słudze te rupie ,mowiąc.... mi ciązy ta jedna moneta,nie wiem jak ten czlowiek moze zniesc ciezar tak wielu monet....
Osobiscie szanuje Narayana maharaja za to jak wiele swietych imion intonuje dziennie.
Nie mniej jednak ,zastanawia mnie jego motywacja w działaniu, ale jak mowiłem nie mnie ją oceniac. Zgodze sie Adamie z Twoją opinią,ze medrzec nigdy nie niepokoji zanych zywych istot. tak mowi sam Kryszna w Bhagavad Gicie, to tez niema zadnych wątpliwosci ze Takie spotkania z roznymi dziecmi z Gurukul ,czy nie tylko dzieci,czy tez inymi bhaktami, mowienie do nich takim tonem , dzieli nasze Toarzystwo,a Kali Yuga wszedzie pełna jest takich podziałow. Dla tego nie logiczne jest takie zachowanie osoby ,ktora deklaruje sie jako uttama Bhakta. ale co ja bidak z piekła rodem ,mający problem z wyintonowaniem swoich rund zetelnie,moge wiedziec o czystej sluzbie oddania,przeciez ona wcale nie musi byc logiczna :wink:

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Re: Dokument GBC odnośnie Narajana Maharadźa

Post autor: Gauri » 05 kwie 2010, 22:56

Kedarnath dasa pisze:
Gauri pisze:
Purnaprajna pisze:
albert pisze:Nowy dokument GBC wyjaśnia relację pomiędzy Śrila Prabhupadą a Narajanem Maharadźą.


Stąd można ściągnąć dokument:
http://c1072202.cdn.cloudfiles.rackspac ... alysis.pdf
Dziękuję Albercie za Twój post i link do tego listu. To bardzo interesująca literatura faktu, która wiele wyjaśnia.
czy zatem mozna liczyc na przełozenie owego wyjasnienia???? na jezyk polski,dla tych mniej zaawansowanych w jezyk angielski.
Wersja polska jest już w drodze.
jaya Jaya,zatem z ciekawoscią czekam na polską wersje

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Post autor: Adam Katowice » 06 kwie 2010, 00:59

Gauri pisze:Hari Bolo Drogi Adamie, tu Gauranga Avatar d.
Nie ma co sie angazowac w komentowanie takich textow, po co nam prajalpa i jednoczesnie popełnianie obraz, a takie mozna popełnic nawet wobec zwyklego pijaka, a co tu mowic o saniasinie, ktory jest juz w podeszłym wieku.(...) Nie potrafie ocenic powodow dlaczego Narayan Swami wygaduje takie rzeczy, ale moge sie zastosowac do instrukcji jakie nasz Mistrz duchowy dał nam w tym wzgledzie.
Po prostu złozyc pełne szacunku poklony i omijac z daleka, robic swoje i tyle.(...)
Haribol Drogi Gaurango Avatarze d. Prabhu
Przyjmij proszę moje pełne szacunku pokłony
Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie
Bardzo dziękuję za Twój braterski komentarz. Zapewniam Ciebie, jak i Wielbicieli, że nie mam smaku, ani do czytania obraz, ani do ich komentowania, zwłaszcza jak to jest w korelacji z osobami na szczególnej pozycji. Jednakże wypełniając mój obowiązek, reagując na sygnał o pewnych podchodach czynionych wobec jednego z Wielbicieli z Nama Hatta, zgłoszony przez tego Wielbiciela, wszedłem na stronę internetową, do której odwiedzenia była nakłaniana ta Osoba, i niestety, od razu zostałem oblany tymi "nektarami", które skomentowałem. Była dla mnie to trudna decyzja, bo stanowiąca zagrożenie popełnienia obrazy, ale także pozostawienie tej sprawy stanowiło dla mnie to samo. Gdyby ktoś mnie obraził, to w porządku, mam obowiązek to tolerować, ale w tym wypadku zostały obrażone zbiorowo wszystkie osoby z Towarzystwa, które jest tak łaskawe, że toleruje nawet takiego osobnika jak ja.
Zatem powiedziałem sobie, skoro mam obowiązek, w sytuacji obrażania Kryszny lub Jego Bhaktów, działać jak ogień, to powinienem to uczynić, nawet za cenę popełnienia obrazy i zejścia na planety piekielne. Tak więc ustosunkowałem się do wspomnianych słów tak jak napisałem, zgodnie z moją wiedzą i sumieniem, aczkolwiek i tak, ze względu na osobę, redukując me działanie z ognia do płomyczka małej świeczki.
Na tym bez radości uczynionym, jednakże, w moim odczuciu, obowiązkowym akcie, zakończyłem to działanie, składam pokłony i robię swoje, a pozytyw tej sytuacji to taki, że przynajmniej wiem co powiedzieć (lub pokazać), jak mi ktoś coś zaproponuje.
Pozdrawiam serdecznie,
Ts Adam

Awatar użytkownika
albert
Posty: 497
Rejestracja: 28 lis 2006, 13:15
Lokalizacja: Dziadoszyce

Post autor: albert » 06 kwie 2010, 10:33

Adam Katowice pisze: Bardzo dziękuję za Twój braterski komentarz. Zapewniam Ciebie, jak i Wielbicieli, że nie mam smaku, ani do czytania obraz, ani do ich komentowania, zwłaszcza jak to jest w korelacji z osobami na szczególnej pozycji. Jednakże wypełniając mój obowiązek, reagując na sygnał o pewnych podchodach czynionych wobec jednego z Wielbicieli z Nama Hatta, zgłoszony przez tego Wielbiciela, wszedłem na stronę internetową, do której odwiedzenia była nakłaniana ta Osoba, i niestety, od razu zostałem oblany tymi "nektarami", które skomentowałem.
Ts Adam
Myślę, że twoja reakcja jest jak najbardziej zrozumiała. Rozprzestrzenianie się nowych grup wisznuickich jest w Polsce stosunkowo nowym zjawiskiem. W pewnym sensie narajanici pojawili się nagle w naszym kraju, chociaż pierwsze wykłady Narajany Goswamiego czytałem w połowie lat 90-tych. W Poznaniu mieszkała jedna z jego uczennic. Trudno wyrobić sobie opinię nie mając dostępu do rzetelnych informacji lub tylko informacje nowonarodzonych i zwolenników. W sumie, siłą rzeczy jesteśmy świadomi coraz więcej.

Z jakiej strony jest ta rozmowa ?

A propos: jeśli dzięki ISKCON-owi można zdobyć szybko pieniądze, to proszę o wiadomość na priwa, ile i jak. 8)
Wierzę w las, wierzę w łąkę i w noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)

Awatar użytkownika
Kedarnath dasa
Posty: 152
Rejestracja: 05 lip 2008, 00:11

Post autor: Kedarnath dasa » 06 kwie 2010, 10:54

albert pisze: A propos: jeśli dzięki ISKCON-owi można zdobyć szybko pieniądze, to proszę o wiadomość na priwa, ile i jak. 8)
Dołączam się do prośby. :D

ODPOWIEDZ