UFO nad Mayapur

Przepowiednie i przewidywania, archeologia, dziwna rzeczywistość
yogamaya

Post autor: yogamaya » 29 sty 2010, 13:41

Mathura pisze:Skoro więc było to możliwe dla ludzi kiedyś i będzie w przyszłości, to równie dobrze inni tzw. "Przybysze" mogą również zaatakować Ziemię teraz. Mogą mieć takie zamiary. Dlaczegoż by nie?

Najeżdżanie innych terenów w celu zniewolenia ich mieszkańców, zagrabienia surowców, zdobycia miejsca na osiedlenie się, to nic nowego. Europejczycy czynili tak od dawna. Gdziekolwiek się pojawili to zaraz zaczynała się rzeź. Czy dla pierwotnych mieszkańców Ameryki nie byli oni niczym Obcy dla nas teraz? Przybysze z nieba?
Fajny film wczoraj widziałem..... :D
"Distict 9".
"...28 lat temu obcy przybywają na Ziemię. Ludzie oczekują na wrogi atak lub olbrzymi postęp technologiczny. Nic z tych rzeczy. Obcy stają się uchodźcami. Zostają osadzeni w prowizorycznej południowoafrykańskiej dzielnicy - "Dystrykcie 9", póki państwa świata nie zadecydują, co z nimi zrobić..."
Obrazek
--
Przybysze wyglądają na pierwszy rzut oka dosyć prymitywnie, jednak "nasi" łakomią się na zabawki obcych.
--
Osobiście wolę scenariusze, o których wspomniałeś Mathura - coś w stylu "Avatara" - grabieżcy przybywają i pokazują pazur.
Ufając temu co piszą niektórzy fantaści to na na naszej "kulce ziemskiej" można odszukać miejsca gdzie brakuje po prostu surowców.
Np Zecharia Sitchin zakłada, że przybyli Oni po złoto, które ochroniłoby ich przed promieniowaniem kosmicznym, rozpylone w atmosferze. O Danikenie już nie wspomnę bo wg niego nawet Mahabharata pełna jest Ufoków :D

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 29 sty 2010, 20:47

No to powiało jednak znów czarnym scenariuszem :)
Ale moim zdaniem, to lepiej myśleć pozytywnie, że: "wszystkie ufoki to fajne chłopoki" - a jak będzie - się zobaczy :)
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 30 sty 2010, 13:42

Ja też bym wolał aby była zadyma. Zawsze to ciekawiej.

Inna sprawą jest to, skąd w głowach scenarzystów biorą się pomysły na takie filmy? Czy można stworzyć film ( opowiadanie) na temat czegoś, lub w oparciu o coś co nie istnieje?

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 31 sty 2010, 08:22

Mathura pisze:Ja też bym wolał aby była zadyma. Zawsze to ciekawiej.

Inna sprawą jest to, skąd w głowach scenarzystów biorą się pomysły na takie filmy? Czy można stworzyć film ( opowiadanie) na temat czegoś, lub w oparciu o coś co nie istnieje?
No to akurat da się wytumaczyć w prosty sposób - po prostu mają bujną wyobraźnie.
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

yogamaya

Post autor: yogamaya » 31 sty 2010, 10:56

Green_lake pisze:
Mathura pisze:Ja też bym wolał aby była zadyma. Zawsze to ciekawiej.

Inna sprawą jest to, skąd w głowach scenarzystów biorą się pomysły na takie filmy? Czy można stworzyć film ( opowiadanie) na temat czegoś, lub w oparciu o coś co nie istnieje?
No to akurat da się wytumaczyć w prosty sposób - po prostu mają bujną wyobraźnie.
W tym temacie moim guru jest Stanisław Lem :)

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 31 sty 2010, 11:55

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 31 sty 2010, 12:25

Green_lake pisze:
Mathura pisze:Ja też bym wolał aby była zadyma. Zawsze to ciekawiej.

Inna sprawą jest to, skąd w głowach scenarzystów biorą się pomysły na takie filmy? Czy można stworzyć film ( opowiadanie) na temat czegoś, lub w oparciu o coś co nie istnieje?
No to akurat da się wytumaczyć w prosty sposób - po prostu mają bujną wyobraźnie.
Pytanie nadal pozostaje otwarte. Czy można stworzyć film, napisać książkę, opowiadanie, na temat czegoś, lub w oparciu o coś, co nie istnieje?
Wyobraźnia do tego jest potrzebna, ale czy to tylko ona jest źródłem tych pomysłów? Można stworzyć różne wersje filmu na ten sam temat Na przykład o wojnie trojańskiej, ale ta wojna to nie mit. Ona była. A nawet jeśli nie była, to wojny podobne do niej odbywały się. Wojna to nie wymysł tylko fakt.
Podobnie sprawa ma się z UFO, życiem na innych planetach, najazdach Obcych. Filmowcy tworzą, pisarze piszą, każdy swoje wersje, ale czy są to prace o czymś co nie istnieje? Czy jest to produkt tylko ich wyobraźni.? Skąd te pomysły w ich głowach?

yogamaya

Post autor: yogamaya » 31 sty 2010, 13:31

Jeżeli istnieje niezliczona ilość wszechświatów a w nich niezliczona ilość kombinacji różnych sił natury (gun) to na pewno już wszystko było bo przecież stwarzanie i unicestwianie materii istnieje od niepamiętnych czasów i odbywa się cyklicznie. Jeżeli czegoś jeszcze nie było to z pewnością Bóg zaaranżuje to niebawem w którymś z wszechświatów, w odległej galaktyce lub mgławicy czy też planecie.
Na pewno nie można zarzucić mu braku płodności :)
Człowiek jako istota która z chęcią przejęła by rolę stwórcy jedynie powiela Jego czynności i obowiązki w ramach swojego, marnego "bogowania".

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 31 sty 2010, 13:45

Jeżeli istnieje niezliczona ilość wszechświatów a w nich niezliczona ilość kombinacji różnych sił natury (gun) to na pewno już wszystko było bo przecież stwarzanie i unicestwianie materii istnieje od niepamiętnych czasów i odbywa się cyklicznie. Jeżeli czegoś jeszcze nie było to z pewnością Bóg zaaranżuje to niebawem w którymś z wszechświatów, w odległej galaktyce lub mgławicy czy też planecie.

To nic nowego.


"Wszystko już było,
nie tylko w mojej głowie,
wszystko jest już powiedziane,
więc nic nowego ci nie powiem.

Nic nowego! ta sama stara pieśń
Jesteśmy kukiełkami, które zżera pleśń
Teatr już się wali lepiej więc się spiesz
A jeśli cię to bawi, po prostu się ciesz
Możesz krzyczeć co chcesz i mieć przekonania
Ta struktura się ugina lecz nigdy nie łamie
Więc jeśli pchasz się naprzód, stąpaj powoli
Bo powrót do szeregu zawsze boli

Nic nowego nie chcę powiedzieć
A może po prostu nie potrafię
Ignorancji jest za wiele
A maniacy wciąż rządzą światem
Warto więc chyba czasem przypomnieć
że władza psuje ludzi zbyt łatwo
I nie jest to spiskowa teoria dziejów
Ale smutne stwierdzenie faktów."
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Post autor: Mathura » 31 sty 2010, 15:58

No i właśnie o to mi chodziło.
Twierdzenie, że możliwość ataku Obcych na Ziemię, czy też próby jej przejęcia w jakiś inny sposób, to wymysł fantastów i powinno się go włożyć pomiędzy bajki, jest właśnie takim bajdurzeniem godnym umieszczenia pomiędzy innymi podobnie brzmiącymi bajdurzeniami.

ODPOWIEDZ