Medytacja z Bhagawatam

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 03 kwie 2008, 19:43

dianka pisze:
W sumie to najwazniejsze jest uwazne mantrowanie ,///, a najlepiej to chodzic wokol tulasi :) :
Zgadzam sie:) Ale w sumie dystujemy tu o MEDYTACII.

Chyba ze....by...

jaka jest definicja MEDYTACJI (Dhyana;-jak Rafal pisal)?
jaka jest definicja JAPA?

Kirtan - inna forma jakby Japa.

<mozna porownac i kto wie co wyjdzie;)

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 03 kwie 2008, 22:49

drzewo pisze:
dianka pisze:
W sumie to najwazniejsze jest uwazne mantrowanie ,///, a najlepiej to chodzic wokol tulasi :) :
Zgadzam sie:) Ale w sumie dystujemy tu o MEDYTACII.

Chyba ze....by...

jaka jest definicja MEDYTACJI (Dhyana;-jak Rafal pisal)?
jaka jest definicja JAPA?

Kirtan - inna forma jakby Japa.

<mozna porownac i kto wie co wyjdzie;)
Dhyana się pojawia u aspiranta, który potrafi skupić (dharana) się na jednym obiekcie przez ponad 20 minut (eka-gra) bez przeszkód.

Po Dhyanie następuje samadhi. Ale aby dojść do dharany należy pokonać wcześniejsze etapy czyli asany, yama/niyama, pranayama i pratyahara.
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

ODPOWIEDZ