Medytacja z Bhagawatam

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

hihihi

Post autor: Anantabhakti das » 29 gru 2007, 16:49

A mnie cieszy ,ze tak powolutku i ,ze tylko niektorzy.:)))
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Awatar użytkownika
jayamaya
Posty: 62
Rejestracja: 05 gru 2006, 18:44
Lokalizacja: san diego

Post autor: jayamaya » 29 gru 2007, 16:52

Garga Rsi pisze:Piszę o tym, gdyż sposób w jaki w świątyniach uprawia sie medytacje, nie kojarzy się z żadną metodą a jedynie z rozkojarzeniem, tak przynajmniej wynika z mojej obserwacji. W światyniach rano to jest istny ul i harmider a nie spokojna medytacja. Ludzie medytają na 'chodząco', ale nigdze nie spotkałem się z zaleceniem by medytować 'na chodzącą', raczej wszystkie teksty zalecaja nieruchome siedzenie.
Hari
Czasami S. Prabhupad tez intonowal chodzac, to tak dla szerszej dyskusji.
Moje doswiadczenie jest takie ze nie potrafie mantrowac siedzac tylko, czy jestem stracony ?
Rownierz bylbym ostrozniejszy z takimi opiniami, (rozkojarzenie itd. bo widzialem siedzacych, ale patrzacych na mataji i prabhusow :wink: )
mayapur

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: hihihi

Post autor: RafalJyot » 29 gru 2007, 17:36

Anantabhakti das pisze:A mnie cieszy ,ze tak powolutku i ,ze tylko niektorzy.:)))
Na szczescie nie masz wplywu na bieg wydarzen :D
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
Anantabhakti das
Posty: 74
Rejestracja: 18 gru 2006, 19:25

Post autor: Anantabhakti das » 29 gru 2007, 23:39

Ty tez niemasz .hihihi:)))A bieg wydazen zawsze moze sie cofnac.:))))
spiritual sens gratification SB 1.12.6 purport

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 30 gru 2007, 03:54

oj i znowu wyploszyles powazne podejscie do tak pieknego tematu. lepiej pisac sobie na privy takie bzdury. wtedy te forum szybciej bedzie przypominac zachodnie fora iskconowe, bez dziecinady, fuszerki i odzywania się z potrzeb ciała
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Garga Rsi
Posty: 77
Rejestracja: 27 sty 2007, 10:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garga Rsi » 30 gru 2007, 10:50

Czyli jednak siedzenie by pomogła się w skupianiu.

Z drugiej jednak strony naukowcy wyliczyli, że umysł człowieka może się skupić na czymś tylko przez chwile, potem odbiega od tematu i znowu powraca.
Das Gefuhll ist alles - Goethe
Jedna szkoła nie da ci całej wiedzy.

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 30 gru 2007, 15:01

Garga Rsi pisze:Czyli jednak siedzenie by pomogła się w skupianiu.

Z drugiej jednak strony naukowcy wyliczyli, że umysł człowieka może się skupić na czymś tylko przez chwile, potem odbiega od tematu i znowu powraca.
DHYANA w sensie stricte oznacza NIEUSTANNE skupienie w ciagu ok.23 minut, niech pojadą do Indii :P
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
jayamaya
Posty: 62
Rejestracja: 05 gru 2006, 18:44
Lokalizacja: san diego

Post autor: jayamaya » 30 gru 2007, 16:01

Hari
Medytacja w ruchu.
Historia medytujacego yogina na parikramie w okolo w zgorza wrindawan.
"gosc" stoi na jednej nodze , obok niego kupka kamieni w liczbie108, w reku jakis japas. I tak , mantruje na tym japasie jedna rundke, nastepnie podnosi jeden kamien z tej kupki 108u, robi dandavat przekladajac ten kamien na dlugosc ciala oczywisie. nastepnie sie podnosi, ciagle na jednej nodze, i powtarza to 108 razy intonujac i przekladajac te kamienie na dlugosc -dandavat. Parikram ten zajmuje mu rozne wersje slyszalem do dziesieciu lat. Nie z chodzi z trasy spi gdzie jest , je co mu dadza.


mayapur

Garga Rsi
Posty: 77
Rejestracja: 27 sty 2007, 10:33
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Garga Rsi » 30 gru 2007, 20:41

No, jeśli tak ma wyglądać medytacja w ruchu to jestem w pełni za!

Dlaczego akurat 23 minuty? Umiesz to, ha!?
Das Gefuhll ist alles - Goethe
Jedna szkoła nie da ci całej wiedzy.

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Post autor: drzewo » 21 mar 2008, 12:01

Zagadaka.
Gdzie sie zaczyna Srimad Bhagwatam.

Wiadomo ze w Bhagawatam jest tak, ze jest spotkanie medrcow z Suta, oni opowiadaja ze dawnej Vjasadewa napisal Bgawatam, jest wiec opowiesc w opowiesci. Potem dochdzi koljne okienko -czyli opowiesc w opowiesci o Sukadewei Goswamim. Wiec gdzie sie zaczyna pierwsze Slowa Bhagwatam, ale tego orginalnego wypowiedzanego przez Vjasadewe,:)?

ODPOWIEDZ