teksty

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 04 cze 2007, 18:56

04.22.23 Aby zrobić postęp w życiu duchowym, należy unikać towarzystwa osób zainteresowanych jedynie zadowalaniem zmysłów i zarabianiem pieniędzy. Należy unikać nie tylko tych osób, ale również takich, które utrzymują z nimi kontakt. Trzeba tak ukształtować swoje życie, aby nie można było zaznać spokoju, jeśli nie pije się nektaru wysławiania Najwyższej Osoby Boga, Hari. Wówczas – będąc zdegustowanym smakiem przyjemności zmysłowej – można uczynić postęp.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 04 cze 2007, 20:26

A w świątyni w Warszawie jak przyjadę to wszyscy się pytają o interesy:( A o życie duchowe niektórzy.

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 04 cze 2007, 21:46

Arkadiusz pisze:A w świątyni w Warszawie jak przyjadę to wszyscy się pytają o interesy:( A o życie duchowe niektórzy.
Więc podkreśliłbym -należy unikać towarzystwa osób zainteresowanych jedynie zadowalaniem zmysłów i zarabianiem pieniędzy- musimy zarabiać pieniądze- taki system , ale ważne żeby nie stał się to jedyny cel w życiu.

W sumie w świątyni w Warszawie kiedyś spotkałem jednego brahmaczarina , który kompletnie nie był zainteresowany pieniędzmi -Dałem mu dotację [coś koło 100, może 150 zł], bo załatwił mi jedna rzecz i powiedziałe to dla ciebie , a on wrzucił je do skarbonki świątynnej -byłem pod wrażeniem

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 04 cze 2007, 23:22

Arkadiusz pisze:A w świątyni w Warszawie jak przyjadę to wszyscy się pytają o interesy:( A o życie duchowe niektórzy.
O to artha. Wspaniale!. Dobrze, że nie o halawie (kama) :P
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
jayamaya
Posty: 62
Rejestracja: 05 gru 2006, 18:44
Lokalizacja: san diego

Post autor: jayamaya » 29 gru 2007, 17:46

RafalJyot pisze:
Arkadiusz pisze:A w świątyni w Warszawie jak przyjadę to wszyscy się pytają o interesy:( A o życie duchowe niektórzy.
Hari
Zobacz ilez studni musiales wykopac i drzew posadzic, ze tych niektorych mogles spotkac :wink:
mayapur

Awatar użytkownika
RafalJyot
Posty: 976
Rejestracja: 23 lis 2006, 13:55
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: RafalJyot » 29 gru 2007, 18:12

za kopanie studni spotyka sie punyów;P chyba ze kopales bhakcie :lol:
klim krishna klim

[Jyotish] http://rohinaa.com

mantra has changed our lives

Awatar użytkownika
jayamaya
Posty: 62
Rejestracja: 05 gru 2006, 18:44
Lokalizacja: san diego

Post autor: jayamaya » 29 gru 2007, 18:28

RafalJyot pisze:za kopanie studni spotyka sie punyów;P chyba ze kopales bhakcie :lol:
Hari
Ze stodni pic moze kazdy, nawet takie zwierzaki jak ja :wink:
mayapur

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 30 gru 2007, 22:24

A kto to są punyowie? Ja znam Punya Tirthę 8)
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ