Pan Ramaczandra - w której Treta judze?

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Pan Ramaczandra - w której Treta judze?

Post autor: trigi » 28 mar 2015, 20:01

SB 09.11.12 O Maharajo Pariksicie, Pan Laksmana miał dwóch synów o imionach Angada i Citraketu. Pan Bharata też miał dwóch synów – Taksę i Puskalę.
Pan Ramaczandra pojawił się w tej Treta judze czy nie?
In the Vayu Purana (70.47-48) [published by Motilal Banarsidass] there is a description of the length of Ravana’s life. It explains that when Ravana’s merit of penance began to decline, he met Lord Rama, the son of Dasarath, in a battle wherein Ravana and his followers were killed in the 24th Treta-yuga. The Roman transliteration of the verse is:
tretayuge chaturvinshe ravanastapasah kshayat
ramam dasharathim prapya saganah kshayamiyavan

The same Ramayana that gives the planetary descriptions (on which the above calculation is based) also tells that Lord Rama came in Treta-yuga. The Matsya Purana (47/240,243-246) is another source that also gives more detail of various avataras and says Bhagawan Rama appeared at the end of the 24th Treta-yuga.
There are 1000 Treta-yugas in one day of Brahma, and it is calculated that we are presently in the 28th cycle of the four yugas (called divya-yugas, which is a cycle of the four yugas, Satya-yuga, Treta-yuga, Dvapara-yuga, and then Kali-yuga) of Vaivasvata Manu, who is the seventh Manu in the series of 14 Manu rulers who exist in one kalpa or day of Brahma. Each Manu is considered to live for 71 such divya-yuga cycles. So, without getting too complicated about things, from the 24th Treta-yuga to the present age of this 28th cycle of Kali-yuga, there is obviously a difference of millions of years when Lord Rama manifested here on earth. This gives the period of Lord Rama approximately 18 million years ago. Furthermore, the planetary positions mentioned in the Ramayana would also have occurred multiple times in history prior to the calculated date. Of course, few people may believe this unless they are already familiar with the vast lengths of time that the Vedic literature deals with.http://www.stephen-knapp.com/lord_rama_ ... iction.htm
Jeżeli Citraketu urodziłby się w tej Trata judze gdzie ludzie żyją 10 000 lat, jednocześnie mając 10 mln żon miałby problem bo 10 mln nocy to 27 tys lat,tak więc nie był zwykłym obywatelem Treta jugi i musiał pojawić się w innej Treta judze (albo Satja judze jeśli to nie ten Citraketu), po czym wędrować w oczekiwaniu na właściwą aranżację do opuszczenia tego kosmosu i powrotu na Vaikunthy i dlatego 18 mln lat pięknie pasuje do całej układanki jeśli to ten sam król Citraketu:
SB 06.17.02-03 Sławiony przez wielkich mędrców i świętych oraz mieszkańców Siddhaloki i Caranaloki, Citraketu, najbardziej potężny mistyk yogin, wędrował tak przez miliony lat, ciesząc się życiem. Mając siłę cielesną i zmysły nie ulegające degeneracji, podróżował w dolinach góry Sumeru, które są miejscem doskonałości dla wszelkiego rodzaju sił mistycznych. W dolinach tych oddawał się radościom życia z kobietami z Vidyadhara-loki, intonując chwały Najwyższego Pana, Hari.
Odnośnie samej walki z Vritrasurą, który był następnym wcieleniem Citraketu SP przedstawia kalkulację która informuje nas, że to jednak inny Citraketu niż ten z rozrywek Pana Ramaczandry bo 120,4 mln to nie 18 mln. dlatego też to nie może być ten sam król Citraketu:
SB 06.10.16 Następnie, pod koniec Satya-yugi i na początku Treta-yugi, na brzegu Narmady miała miejsce potężna bitwa pomiędzy półbogami i demonami.

06.10.16 Znaczenie: Narmada wspomniana w tym wersecie nie jest rzeką Narmadą w Indii. Pięć świętych rzek w Indiach – Ganga, Yamuna, Narmada, Kaveri i Krsna – wszystkie są rzekami niebiańskimi. Rzeka Narmada, podobnie jak Ganges, również płynie na wyższych systemach planetarnych. Bitwa pomiędzy półbogami i demonami miała miejsce na wyższych planetach.
Słowa prathame yuge oznaczają "na początku pierwszego milenium", to znaczy na początku Vaivasvata manvantary. W ciągu jednego dnia Brahmy jest 14 Manu, z których każdy żyje 71 mileniów. Na jedno milenium składają się 4 yugi – Satya, Treta, Dvapara i Kali. Obecnie jesteśmy w manvantara Vaivasvaty Manu, który został wspomniany w Bhagavad-gicie (imam vivasvate yogam proktavam aham avyayam / vivasvan manave praha). Obecnie żyjemy w 28 milenium Vaivasvaty Manu, a walka ta odbyła się na początku pierwszego milenium Vaivasvaty Manu. Można w sposób historyczny obliczyć, jak dawno ta walka miała miejsce. Ponieważ każde milenium składa się z 4 300 000 lat, a teraz żyjemy w 28 milenium, to od bitwy na brzegu rzeki Narmady minęło 120 400 000 lat.
SB to nie kronika wszechświata, ale pewne fakty przydałoby się znać. Sądzić można, że opisywane pojawienie się i rozrywki Pana Ramaczandry są z 24 Treta yugi.

ODPOWIEDZ