Filozofia bledu

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Filozofia bledu

Post autor: drzewo » 04 mar 2015, 23:39

Bhagawd Gita 18.48


Każdy wysiłek okryty jest jakimś błędem, tak jak ogień okryty jest dymem. Dlatego
nikt, o synu Kunti, nie powinien porzucać pracy, która jest pochodną jego natury,
nawet jeśli praca taka pełna jest wad.

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Re: Filozofia bledu

Post autor: drzewo » 04 kwie 2015, 04:50

Spytalem JAY ADVEITE SWAMIEGO Jakie jest spojrzenie Ktyszny na bledy I pomylki, czy jest take same jak powszechnie ze nalezy je poprawiac? Maharadz jest znany z filozoficznych odpowiedzi. 0dpowiedxial ze za wszelka cene nalezy dazyc do zblizenia sie z Kryszna, w tym nie ma bledu. Pomylki nalezy zarowno poprawiac (jesli sie DA) jak I sprobowac swoje bledy ,,utranscendetnic,,

ODPOWIEDZ