Czy ktoś zna tę modlitwę ?

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
Awatar użytkownika
guarana
Posty: 72
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:59

Czy ktoś zna tę modlitwę ?

Post autor: guarana » 21 lut 2013, 18:34

Jeśli ktoś zna to proszę o tekst. Modlitwa to śarira-avidya-jala

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Czy ktoś zna tę modlitwę ?

Post autor: Misialina » 21 lut 2013, 18:41

(1)
bhāi-re!
śarīra abidyā-jāl, joḍendriya tāhe kāl,
jīve phele viṣaya-sāgore
tā'ra madhye jihwā ati, lobhamoy sudurmati,
tā'ke jetā kaṭhina saḿsāre


(2)
kṛṣṇa baro doyāmoy, koribāre jihwā jay,
swa-prasād-anna dilo bhāi
sei annāmṛta pāo, rādhā-kṛṣṇa-guṇa gāo,
preme ḍāko caitanya-nitāi
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

Awatar użytkownika
guarana
Posty: 72
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:59

Re: Czy ktoś zna tę modlitwę ?

Post autor: guarana » 22 lut 2013, 10:13

Dziekuje. A mogłbym poprosic jeszcze o polskie tłumaczenie ?

Awatar użytkownika
Misialina
Posty: 158
Rejestracja: 27 maja 2012, 21:50

Re: Czy ktoś zna tę modlitwę ?

Post autor: Misialina » 22 lut 2013, 12:25

Zdaje się że to tak:

''O Panie, to materialne ciało jest siedliskiem ignorancji, a zmysły są siecią ścieżek prowadzących do śmierci. W jakiś sposób upadliśmy do tego oceanu materialnego zadowalania zmysłów. A ze wszystkich zmysłów język jest najbardziej nienasycony i trudny do kontrolowania. Jest bardzo trudno pokonać język. Ale poprzez Twoją łaskę drogi Kryszno otrzymujemy to wspaniałe prasada w celu kontroli języka. Teraz je spożyjemy dla pełnej satysfakcji i chwały Sri Sri Radhy-Kryszny i z uczuciem wzywam o pomoc Pana Caitanię i Pana Nitianandę. ''


Ale niech ktoś może to poprawi, jak coś nie tak ;)
bhajahu re mana sri-nanda-nandana-abhaya-charanaravinda re
durlabha manava-janama sat-sange taroho e bhava-sindhu re

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy ktoś zna tę modlitwę ?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 lut 2013, 15:30

Prasada-sevaya

O Panie! To materialne ciało jest siedliskiem ignorancji, a zmysły są siecią ścieżek wiodących ku śmierci. Upadliśmy w jakiś sposób w ten ocean materialnej przyjemności zmysłowej, a ze wszystkich zmysłów język jest najbardziej nienasycony i trudny do opanowania. Bardzo trudno jest pokonać język w tym świecie. Ale Ty, drogi Krsno, jesteś dla nas bardzo łaskawy. Dałeś nam to wspaniałe prasada, aby pomóc nam pokonać język. Zatem przyjmujemy to prasada do syta i wychwalamy Was Śri Śri Radho i Krsno — i z miłością wołamy o pomoc Pana Caitanyi i Nityanandy.

http://www.nama-hatta.pl/articles.php?article_id=89
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ