Pełnia

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Pełnia

Post autor: ParamatmaDas » 16 paź 2012, 01:11

W dochdzeniu do pełni, nie ma innego sposbu niż połacznie z Abslolutem. Sam ablosut jest pełny jak i bhakta mający kontakt z nim. Zaden materjany substytut choc moze dzialac jakis czas ostecznei nei da poczucia pełni.

"Bóg, Najwyższa Osoba, jest doskonały i pełny sam w sobie. Jako że jest całkowicie doskonały, wszelkie Jego emanacje, takie jak ten zjawiskowy świat, są idealnie wyposażonymi, doskonałymi pełniami. Cokolwiek powstaje z Doskonalej Pełni, samo też jest pełne. Bóg jest Doskonałą Pełnią, dlatego – chociaż emanuje z Niego tyle doskonałych pełni – pozostaje On w doskonałej równowadze."

Isposzniszad

"Brahmo, to Ja właśnie, Osoba Boga, istniałem przed stworzeniem, gdy nie było niczego oprócz Mnie. Nie było materialnej natury – przyczyny tego stworzenia. To, co widzisz teraz, to jestem także Ja, Osoba Boga. A to, co pozostanie po unicestwieniu, to również będę Ja, Osoba Boga."

"O Brahmo, cokolwiek wydaje się mieć jakąkolwiek wartość jeżeli nie jest związane ze Mną, nie posiada realności. Wiedz, że to odbicie, które wydaje się być w ciemności, jest Moją iluzoryczną energią."(SB 2.9.34)


"Osoba, który poszukuje Najwyższej Absolutnej Prawdy, Osoby Boga, z całą pewnością szuka Jej aż do tego punktu we wszystkich okolicznościach, w całej przestrzeni i czasie, zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio."(SB 2.9.36)

Prabhupada z komentarza do inwokacji Upaniszadu;
" Jedynym powodem, dla którego żywa istota doświadcza niepełności pod jakimkolwiek względem, jest jej niepełna wiedza o Doskonałej Pełni... Żywa istota nie może jednak cieszyć się życiem, dopóki nie nawiąże kontaktu z Doskonałą Pełnią. Życie wypełnione zadowalaniem zmysłów to tylko zwodniczy miraż....Człowiek żyje pełnią życia tylko i wyłącznie wtedy, gdy poświęca je służbie dla Doskonałej Pełni. Wszelkie inne służby w tym świecie – na niwie społecznej, politycznej, międzynarodowej czy nawet międzyplanetarnej – pozostaną niepełne, jak długo nie będą związane z Doskonałą Pełnią. Kiedy wszystko jest połączone z Doskonalą Pełnią, jej integralne cząstki także osiągają pełnię."

ODPOWIEDZ