Wegetarianizm - Mięso to morderstwo

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Wegetarianizm - Mięso to morderstwo

Post autor: Adam Katowice » 27 lis 2012, 08:48

Minister rolnictwa manipuluje informacją: 16 ubojni na eksport to do Islamu, a tylko 2 do Izraela, a w swej wypowiedzi zniekształca obraz jakby to wszystko służyło tylko potrzebom wewnętrznym, a dodatkowo jeszcze ten eksport do Izraela.
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiado ... 04610.html

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Wegetarianizm - Mięso to morderstwo

Post autor: trigi » 27 lis 2012, 08:57

Adam Katowice pisze: a dodatkowo jeszcze ten eksport do Izraela.
A co robi ro jakąś różnicę (brada czy pejsy), kto wcina wołowine?
Chyba krowom wszystko jedno one chcą żyć.

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Wegetarianizm - Mięso to morderstwo

Post autor: Adam Katowice » 27 lis 2012, 21:01

Jeżeli główny eksport rytualny idzie do Mahometan, i to jest eksport tylko krów, a Minister to w ogóle w swej wypowiedzi pomija, wspominając jedynie o eksporcie do Izraela (gdzie idzie również wieprzowina i ptactwo) to chyba coś tu nie gra. Gdy masz na terenie RP 16 ubojni rytualnych dla Mahometan, i tylko 2 dwie dla Rabinów, a pomijasz istnienie tych 16, i wspominasz tylko o tych 2, to wg Ciebie wszystko ok? Fakty to fakty. Jak się w EU zmienia troszkę świadomość, że ludzie jedzą mniej krów, to Polacy zwiększają ich mordowanie nie z powodu Izraelczyków, tylko z powodu posługi rzeźniczej dla Mahometan. Można to zatrzymać walcząc z ubojem rytualnym, jeżeli oczywiście kogoś w ogóle interesuje ochrona krów. Szybciej można zatrzymać ubój rytualny niż wszelki w ogóle.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Wegetarianizm - Mięso to morderstwo

Post autor: trigi » 27 lis 2012, 21:31

Wg mnie to w ogóle nie jest w porządku, wg TK też bo uznał niezgodny z konstytucją.
Ale zaraz dodali ze UE pozwala na taki ubój wiec i tak nie ma problemu.

Sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt i przez to z konstytucją jest przepis rozporządzenia, który pozwala na rytualny ubój zwierząt przez wykrwawienie, bez wcześniejszego ogłuszenia – orzekł Trybunał Konstytucyjny. Trybunał orzekł, że zakwestionowany przez niego przepis straci moc z dniem 31 grudnia 2012 r.
http://tvp.info/informacje/polska/tk-ub ... ja/9235839
Przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz ochrony zwierząt zapowiedzieli już, że będą dążyć do tego, by Polska powiadomiła odpowiednio wcześnie KE o wyłączeniu w polskiej ustawie uboju rytualnego.
Podczas rozprawy wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk poinformował, że w 2011 r. było w Polsce 801 zakładów uboju bydła, w tym 17, w których prowadzony był ubój rytualny. Były też 194 ubojnie drobiu, w tym w 12 prowadzono ubój rytualny.
W miniony czwartek przeciw zalegalizowaniu ubojów rytualnych przez UE protestowały organizacje ochrony zwierząt.

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Wegetarianizm - Mięso to morderstwo

Post autor: Adam Katowice » 28 lis 2012, 00:24

Dzięki Trigi za to info. Pożyjemy, zobaczymy co dalej z tym :)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Wegetarianizm - Mięso to morderstwo

Post autor: trigi » 28 lis 2012, 22:57

SB 04.26.05 W tym czasie król Puranjana znajdował się pod znacznym wpływem skłonności demonicznych. Z tego powodu jego serce stało się twarde i bezlitosne, i – nie zważając na nic – swymi ostrymi strzałami zabił wiele niewinnych leśnych zwierząt.

Obrazek

04.26.05 Znaczenie: Gdy człowiek zbytnio napawa się dumą z powodu swej materialnej pozycji, wówczas – będąc pod wpływem sił pasji i ignorancji – próbuje bez ograniczeń czerpać przyjemność ze swych zmysłów. Wskutek tego określa się go mianem asury, czyli demona. Ludzie o demonicznym charakterze, są bezlitośni dla biednych zwierząt i wskutek tego utrzymują rzeźnie, w których zabijają różne zwierzęta. Fachowo nazywa się to suna albo himsa, co oznacza zabijanie żywych istot. W Kali-yudze, ze względu na wzrost sił pasji i ignorancji, prawie wszyscy ludzie są asuric, czyli demoniczni; dlatego znajdują upodobanie w jedzeniu mięsa i dla tego celu utrzymują rzeźnie dla zabijania różnego rodzaju zwierząt.

W tym wieku Kali miłosierdzie prawie nie istnieje. Toteż ciągle trwają walki i wojny pomiędzy ludźmi i narodami. Ludzie nie rozumieją, że ponieważ nie znają umiaru w zabijaniu zwierząt, im także przyjdzie masowo zginąć podczas wielkiej wojny, gdy zostaną zamordowani jak zwierzęta. Jest to szczególnie widoczne w krajach zachodnich. Na Zachodzie utrzymuje się rzeźnie bez żadnych restrykcji i dlatego co pięć czy dziesięć lat ma miejsce wielka wojna, w której niezliczone ilości ludzi masakrowane są nawet okrutniej niż zwierzęta. Czasami podczas wojny żołnierze trzymają swoich wrogów w obozach koncentracyjnych i zabijają ich bardzo okrutnymi metodami. Są to reakcje wywołane nieograniczonym zabijaniem zwierząt w rzeźniach i na polowaniach w lasach. Dumne, demoniczne osoby nie znają praw natury, czyli praw Boga. Dlatego też nie znają ograniczeń w zabijaniu biednych zwierząt, w ogóle o nic nie dbając. W ruchu świadomości Krsny zabijanie zwierząt jest całkowicie zakazane. Nie przyjmujemy nikogo na bona fide studenta, dopóki nie obieca przestrzegać czterech zasad regulujących niezabijania zwierząt, nietoksykowania się, nieutrzymywania zakazanych związków seksualnych i nieuprawiania hazardu. Ten ruch świadomości Krsny jest jedynym środkiem, który może przeciwdziałać grzesznym działaniom ludzi w tej Kali-yudze.

Adam Katowice
Posty: 177
Rejestracja: 25 lis 2006, 20:11

Re: Wegetarianizm - Mięso to morderstwo

Post autor: Adam Katowice » 28 lis 2012, 23:22

"Będziemy chcieli kontynuować ubój rytualny w Polsce, bo to jest konieczne - powiedział PAP w środę wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke. Dodał: Jest przygotowany projekt założeń do ustawy, ale będziemy jeszcze poszukiwać innych rozwiązań.

W ocenie prezesa Polskiego Mięsa Witolda Choińskiego, gdyby taki zakaz zaczął obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku, byłby dużym problem dla branży mięsnej.

Jak zaznaczył Choiński, rezygnacja z uboju rytualnego to utrata wschodnich rynków zbytu. Wiele firm zainwestowało w specjalne urządzenia do uboju, teraz mogą zbankrutować - tłumaczył. Podkreślił, że w 2011 r. 30 proc. eksportowanej wołowiny pochodziła z uboju rytualnego. W ubiegłym roku Polska wyeksportowała 265 tys. ton wołowiny, o wartości ponad 800 mln euro."

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Wegetarianizm - Mięso to morderstwo

Post autor: trigi » 01 gru 2012, 08:22

SB 01.17.16 Najwyższym obowiązkiem władającego króla jest zapewnić ochronę posłusznym prawu osobom i ukaranie tych, którzy odstępują od zaleceń pism świętych w zwykłych czasach, kiedy nie ma krytycznej sytuacji.

01.17.16 Znaczenie: W pismach świętych jest wzmianka o apad-dharma, czyli zawodowym obowiązku w czasach nadzwyczajnych zdarzeń. Jest powiedziane, że czasami wielki mędrzec Viśvamitra musiał żyć na mięsie psów w pewnych nadzwyczajnie niebezpiecznych sytuacjach. W przypadkach krytycznych pozwala się na spożywanie mięsa zwierzęcego wszelkiego rodzaju, ale to nie znaczy, że powinny być utrzymywane regularne rzeźnie, aby wyżywić zjadaczy zwierząt, i że ten system powinien być popierany przez państwo. Nikt nie powinien próbować żyć na mięsie w zwykłych czasach, tylko dla zadowolenia podniebienia. Jeśli ktoś to czyni, król albo przywódca powinien ukarać go za to wulgarne zadowalanie zmysłów.

Istnieją regularne nakazy pism świętych dla różnych osób zaangażowanych w różne zawodowe obowiązki, a ten, kto ich przestrzega, jest nazywany sva-dharma-stha, czyli wiernym swoim przepisanym obowiązkom. W Bhagavad-gicie (18.48) poleca się, aby nie porzucać swoich zawodowych przepisanych obowiązków, nawet jeśli nie zawsze są one bez skazy. Taka sva-dharma może zostać pogwałcona w krytycznych sytuacjach, jeśli ktoś zostaje zmuszony do tego przez okoliczności, ale nie należy odstępować od niej w normalnych czasach. Głowa państwa musi dopilnować tego, aby taka sva-dharma nie była zmieniana przez przestrzegającego jej, kimkolwiek by on nie był, i powinien on zapewnić wszelką ochronę przestrzegającym sva-dharmy. Gwałciciel podlega karze odpowiednio do śastr, a obowiązkiem króla jest dopilnowanie, aby każdy ściśle przestrzegał swoich zawodowych obowiązków, tak jak to zostało przepisane w pismach świętych.

ODPOWIEDZ