INTONUJ HARE KRYSZNA I BĄDŹ SZCZĘŚLIWY/A!

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

INTONUJ HARE KRYSZNA I BĄDŹ SZCZĘŚLIWY/A!

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 lis 2009, 00:20

INTONUJ HARE KRYSZNA I BĄDŹ SZCZĘŚLIWY!

"Kto spełnia swoje obowiązki zgodnie z wolą Śri Krsny, Najwyższej Osoby Boga, ten bezustannie pamięta o Jego Osobie, Jego imionach i Jego cechach."
- Śrimad Bhagavatam 01.05.36

Obrazek
Na zdjęciu z lewej Trivikrama Swami w młodości! :)

Śpiewajmy zatem wszyscy chwały Vasudevy wraz z Jego pełnymi ekspansjami: Pradyumną, Aniruddhą i Sankarsaną.
- Śrimad Bhagavatam 01.05.37

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 19:33 przez Vaisnava-Krpa, łącznie zmieniany 2 razy.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 lis 2009, 00:38

Tak oto, ten widzi naprawdę, kto wielbi, w formie transcendentalnej reprezentacji dźwiękowej, Najwyższą Osobę Boga, Visnu, który nie ma materialnej formy."
- Śrimad Bhagavatam 01.05.38

Obrazek

"A skoro tylko zaczynam śpiewać o Jego świętych czynach, Najwyższy Pan, Śri Krsna, którego chwały i czynności są przyjemne dla ucha, od razu jak gdyby na zawołanie – pojawia się na tronie mojego serca."
- Śrimad Bhagavatam 01.06.33

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 19:33 przez Vaisnava-Krpa, łącznie zmieniany 2 razy.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 lis 2009, 00:40

Tak oto doświadczyłem osobiście, że ci, którzy są zawsze pełni trosk i niepokojów z powodu swojego pragnienia zadowalania zmysłów poprzez kontakt zmysłów z przedmiotami zmysłów, mogą przepłynąć ocean niewiedzy na najbardziej odpowiedniej łodzi – którą jest bezustanne intonowanie o transcendentalnych czynach Osoby Boga."
- Śrimad Bhagavatam 01.06.34

Obrazek

"Bhakta zaangażowany w czystą służbę oddania dla Pana, specjalnie zaś w słuchanie i intonowanie Jego transcendentalnych chwał, staje się równocześnie duchowo oświecony, dzięki boskiej łasce, co potwierdza również Bhagavad-gita."
- Ś.B. 01.05.35 Znaczenie

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 19:34 przez Vaisnava-Krpa, łącznie zmieniany 3 razy.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 lis 2009, 00:40

"W Bhagavad-gicie Pan osobiście stwierdził, że On jest najwyższym podmiotem radości wszystkich naszych czynności. On jest najwyższym właścicielem każdej planety i najlepszym przyjacielem wszystkich istot. Nikt inny, ale tylko Pan Krsna może stwierdzić, że jest właścicielem wszystkiego w Swoim stworzeniu. Czysty bhakta pamięta o tym bezustannie i czyniąc to, powtarza on bezustannie transcendentalne imię, sławę i cechy Pana, co znaczy, że jest on w ciągłym kontakcie z Panem. Pan jest tożsamy ze Swoim imieniem, sławą, itd., a zatem obcować bezustannie z Jego imieniem, sławą, itd., w rzeczywistości znaczy obcować z Panem."
- Ś.B. 01.05.36 Znaczenie

Obrazek

"Każdy zgodzi się na uczestnictwo w imprezie, gdzie ma miejsce dobre śpiewanie, tańczenie i posiłek. Każdy weźmie udział w takiej imprezie i każdy na pewno indywidualnie odczuje transcendentalną obecność Pana. Już samo to pomoże takiemu uczestnikowi obcować z Panem i tym sposobem oczyści go w duchowej realizacji. Jedynym warunkiem w pełni pomyślnego spełnienia takich duchowych czynności jest to, że muszą być one spełniane pod kierunkiem czystego bhakty, który jest całkowicie wolny od wszelkich światowych pragnień, czynności mających na celu zysk i bezpłodnej spekulacji o naturze Pana. Nikt nie musi odkrywać natury Pana. Sam Pan wspomniał o tym w Bhagavad-gicie, ale również i inna literatura wedyjska mówi o tym. Musimy po prostu zaakceptować Go in toto i wypełniać Jego polecenia. A to powiedzie nas ku ścieżce doskonałości. I można pozostać w swoim własnym statusie. Nikt nie musi zmieniać swojej pozycji, szczególnie w tym wieku różnorakich trudności. Jedynym warunkiem jest to, aby koniecznie porzucić zwyczaj bezpłodnej spekulacji zmierzającej do stania się jednym z Panem."
- Ś.B. 01.05.36 Znaczenie

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 19:35 przez Vaisnava-Krpa, łącznie zmieniany 3 razy.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 lis 2009, 00:40

"Nasze obecne zmysły są stworzone z elementów materialnych i dlatego są one niedoskonałe do realizowania transcendentalnej formy Pana Visnu. Dlatego też jest On wielbiony przez dźwiękową reprezentację, za pośrednictwem transcendentalnej metody intonowania. Wszystko to, co jest poza zasięgiem naszych niedoskonałych zmysłów, może być w pełni zrealizowane przez reprezentację dźwiękową. W tym materialnym świecie możliwe jest na przykład przekazywanie dźwięku na odległość. Jeśli więc jest to możliwe materialnie, dlaczego by nie duchowo? To doświadczenie nie jest bynajmniej jakimś nieuchwytnym, mglistym doświadczeniem impersonalnym. Jest ono w rzeczywistości doświadczeniem transcendentalnej Osoby Boga, który posiada czystą formę wieczności, rozkoszy i wiedzy."
- Ś.B. 01.05.38 Znaczenie

Obrazek

Narada Muni:
"Tak oto zacząłem powtarzać święte imię Pana i śpiewać o Jego chwałach, nie zważając na wszelkie formalności tego materialnego świata. Takie intonowanie i pamiętanie o transcendentalnych rozrywkach Pana jest zaprawdę błogosławione."
- Ś.B. 01.06.26

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 19:35 przez Vaisnava-Krpa, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 11 lis 2009, 09:57

Super zdjecia ,Dziekuje Bracie ,niezła inspiracja.

Awatar użytkownika
Siva
Posty: 71
Rejestracja: 20 gru 2006, 16:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Siva » 11 lis 2009, 20:08

Przepiękne!!! :)

I WSZYSCY RAZEM!GŁOŚNO!!
HARE KRYSZNA!HARE KRYSZNA!KRYSZNA!KRYSZNA!HARE!HARE!
HARE RAMA!HARE RAMA!RAMA!RAMA!HARE!HARE!

HARE KRYSZNA!HARE KRYSZNA!KRYSZNA!KRYSZNA!HARE!HARE!
HARE RAMA!HARE RAMA!RAM!RAM!RADHE!RADHE!!

RADHE RADHE SHYAM SHYAM!!!!

HARIBOLLLLLLLL!!!!!!!!!!!


MY BIG LOVE-KRISHNA!!!!!!!
On dał mi szczęscie!Wspaniałe zycie!Dziekuje Mu za to!!
Pozdrawiam serdecznie wszystkich Bhaktów :)
Sri Krsna Caitanya Prabhu Nityananda!

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 sty 2010, 19:30

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010, 19:37 przez Vaisnava-Krpa, łącznie zmieniany 1 raz.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 sty 2010, 19:30

Obrazek

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 sty 2010, 19:36

Obrazek

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ