INTONUJ HARE KRYSZNA I BĄDŹ SZCZĘŚLIWY/A!

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 sty 2010, 21:38

Bardzo fajnie. Ja nie kwestionuję Purnaprajny. Mówię jaki jest mój nastrój i uczucia, przepraszam, że ci nie pasuje. Nie skupiałem się na tym kto pisze ale na nastroju jaki mam czytając co wyżej. W zależności od przeżyć, doświadczeń, empatii, stereotypów, własnej natury, będziemy różnie odbierać te same sytuacje. Ponieważ kazdy z nas urodził się pod inną gwiazdą (jak to mówią po laicku), dlatego będziemy mieli rożne nastroje, co nie świadczy jeżeli nawet są różne, że są złe, że tylko jeden nastrój moze obejmować jedno zagadnienie. Tak jak dla jednej osoby możesz być ojcem a dla drugiej synem, co nie znaczy, że jedna z tych relacji musi być zła albo taka sama jak dla kogos w tym samym połozeniu. Sprawa uczuć jest indywidualna. Tu chodzi o wyrażanie nastroju. A może podszyty jest sentymentalizmem i trzeba go skorygować. Rozumiem nastrój osób z poczuciem humoru, ale sam miewam różne i nie zawsze humor na mnie zadziała, wtedy mogę napisać co ja czuję.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 28 sty 2010, 08:24

Masz całkowitą rację w kwestii tego, ze daną osobę każdy będzie odbierał różnie i różne są tego powody, mi tylko o to chodzi, że np mi taka powierzchowność się akurat podoba, ale to nie zależy od mojej znajomości osoby tylko jej wyczucia, zresztą nawet gbybym go poznał osobiście to niewiele zmieni, bo nie da się poznać drugiej osoby zawze będziemy mieć jakieś wyobrażenia tylko, no nie? Natomiast jest rzeczą zupełnie naturalna, że jedna i ta sama osoba u różnych ludzi może wzbudząc wręcz przeciwne reakcje, no bo jest tak jak sam napisałeś.
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 28 sty 2010, 11:39

Ja nawet jak ogladam komedię to większośc scen z przeciętnej komedii jest dla mnie dramatem.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Green_lake
Posty: 396
Rejestracja: 30 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: z jeziora, z zielonego jeziora
Kontakt:

Post autor: Green_lake » 28 sty 2010, 12:17

Arkadiusz pisze:Ja nawet jak ogladam komedię to większośc scen z przeciętnej komedii jest dla mnie dramatem.
:) :lol: :lol:
Ale na to jest remedium - po prostu nie oglądać :)
Ja mało oglądam, właściwie wcale tv, ale z komedii uwielbiam HIacyntę Bukiet inne (szczególnie z tym takimwysokim siwym amerykaninem- akademia poicyjna itp - lub tym ciemnoskórkym Murphi czy jakoś tak), to mnie drażnią!
[i]"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana"[/i]

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 lut 2010, 01:06

Yoko Ono: Jeśli sama mantra ma taką moc, to czy ma znaczenie, skąd ją otrzymujemy?

Śrila Prabhupad: Tak. To ma znaczenie. Na przykład mleko jest pożywne. Każdy o tym wie. Ale jeśli dotknie go swymi zębami wąż, wówczas nie jest już dłużej pożywne. Staje się trucizną.

Yoko Ono: Tak, ale mleko jest materialne.

Śrila Prabhupad: Jest materialne, ale ponieważ starasz się zrozumieć tematy duchowe swoimi materialnymi zmysłami, musimy używać materialnych przykładów.

Yoko Ono: Nie wydaje mi się, żebyś musiał to tłumaczyć w materialny sposób. Chciałam powiedzieć, że mantra nie jest materialna. Powinna być czymś duchowym. Dlatego nie wydaje mi się, żeby ktoś mógł ją zepsuć. Zastanawiam się, czy rzeczywiście można zepsuć coś, co nie jest materialne.

Śrila Prabhupad: Ale jeśli mantra nie dociera do ciebie właściwą drogą, to może nie być rzeczywiście duchowa.

John Lennon: Skąd można to wiedzieć? W jaki sposób można to rozpoznać? W takim razie, jak którykolwiek z twoich uczniów czy któreś z nas, czy ktokolwiek, udając się do jakiegoś mistrza duchowego, może poznać, czy jest on prawdziwy czy nie?

Śrila Prabhupad: Nie powinieneś iść do jakiegokolwiek mistrza duchowego.

(Prawda i Piękno - rozdział 1)

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 lut 2010, 14:09

Yoko Ono: Widzę pewną niekonsekwencję w tym, co mówisz. Powiedziałeś, że najpotężniejszym słowem jest Hare Kryszna. Jeśli to prawda, to dlaczego mielibyśmy zadawać sobie trud i wymawiać jakiekolwiek inne słowa? Czy jest to konieczne? Dlaczego zachęcasz nas do pisania piosenek innych niż Hare Kryszna?

Śrila Prabhupad: Intonowanie mantry Hare Kryszna jest procesem polecanym dla oczyszczenia naszych serc. Zatem ten, kto regularnie intonuje Hare Kryszna, nie musi robić niczego innego. Już znajduje się na właściwej pozycji. Nie musi czytać żadnych książek.

Yoko Ono: Tak. Zgadzam się. Dlaczego więc mówisz, że pisanie piosenek, mówienie i temu podobne rzeczy, są w porządku? Czy to nie strata czasu?

Śrila Prabhupad: Nie. Nie jest to stratą czasu. Na przykład, Pan Śri Caitanya Mahaprabhu spędzał większą część Swojego czasu po prostu na mantrowaniu i śpiewaniu. Był sannyasinem, osobą w wyrzeczonym porządku życia. Wielcy sannyasini krytykowali Go mówiąc: "Zostałeś sannyasinem, a mimo to nie czytasz Vedanta-sutry. Jedynie śpiewasz i tańczysz". W ten sposób skrytykowali Go za bezustanne intonowanie Hare Kryszna. Ale kiedy Pan Caitanya Mahaprabhu spotykał takich zatwardziałych uczonych, nie pozostawał cicho. Ustanowił On intonowanie Hare Kryszna na podstawie dowodów z pism wedyjskich.


Mantrowanie dla osiągnięcia wyzwolenia

Aby osiągnąć wyzwolenie wystarczy intonować Hare Kryszna. Co do tego nie ma wątpliwości. Ale jeśli ktoś pragnie zrozumieć mantrę Hare Kryszna przez filozofię, studia czy Vedantę, to nie brakuje nam informacji. Mamy wiele książek. Nie znaczy to jednak, że mantra Hare Kryszna jest w jakiś sposób niepełna czy niewystarczająca i dlatego polecamy książki. Mantra Hare Kryszna jest wystarczająca. Ale kiedy Pan Caitanya Mahaprabhu intonował, musiał czasami stawiać czoła takim naukowcom jak Prakaśananda Sarasvati i Sarvabhauma Bhattacarya. I wówczas gotów był prowadzić z nimi dysputy na podstawie Vedanty. Nie możemy być niemowami. Jeśli przychodzi ktoś, aby dyskutować o filozofii Vedanty, musimy być na to przygotowani. Kiedy nauczamy, różni ludzie zadają nam pytania. Powinniśmy umieć na nie odpowiedzieć. Ale poza tym mantra Hare Kryszna jest wystarczająca. Nie wymaga ona żadnego wykształcenia, żadnego oczytania czy czegokolwiek innego. Przez samo intonowanie Hare Kryszna możesz osiągnąć najwyższą doskonałość. To fakt.

(Prawda i Piękno - rozdział 1 - Każdy mówi, że jego ścieżka jest najlepsza)

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: INTONUJ HARE KRYSZNA I BĄDŹ SZCZĘŚLIWY!

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 kwie 2011, 00:52

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: INTONUJ HARE KRYSZNA I BĄDŹ SZCZĘŚLIWY!

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 kwie 2011, 00:53

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: INTONUJ HARE KRYSZNA I BĄDŹ SZCZĘŚLIWY!

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 kwie 2011, 00:53

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: INTONUJ HARE KRYSZNA I BĄDŹ SZCZĘŚLIWY!

Post autor: Vaisnava-Krpa » 10 kwie 2011, 01:00

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ