Wersety z Śrimad Bhagavatam

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Edukatory z Śrimad Bhagavatam

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 lut 2011, 08:53

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Edukatory z Śrimad Bhagavatam

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 maja 2011, 18:32

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Edukatory z Śrimad Bhagavatam

Post autor: Vaisnava-Krpa » 05 cze 2011, 23:20

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Edukatory z Śrimad Bhagavatam

Post autor: Vaisnava-Krpa » 05 cze 2011, 23:22

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wersety z Śrimad Bhagavatam

Post autor: Vaisnava-Krpa » 27 lis 2011, 00:43

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Wersety z Śrimad Bhagavatam

Post autor: trigi » 08 gru 2011, 16:23

Wszelka chwała Śrimad Bhagavatam Śrila Prabhupadzie i Tobie Prubhuji bo miło się to ogląda i czyta dzieki za Twój wysiłek.

V-K
Posty: 160
Rejestracja: 07 gru 2011, 20:02

Re: Wersety z Śrimad Bhagavatam

Post autor: V-K » 09 sty 2012, 10:32

Prabhu, Vaisnava-Krpo! Wykonałeś kawał dobrej i pożytecznej roboty umieszczając kwintesencję wiedzy wedyjskiej na tle ciekawych i stosownych ilustracji, tak tutaj ze Śrimad Bhgavatam oraz na innej stronie z Bhagavadgity. Odnoszę z tego wielką korzyść duchową, gdyż inspiruje mnie to uważnego czytania tych dzieł, z jeszcze większym zaangażowaniem, ze świadomością tego, że są to teksty pochodzące ze świata duchowego... Pragnę Ciebie zachęcić do kontynuowania tego korzystnego dla wszystkich dzieła. Pozdrawiam!

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Wersety z Śrimad Bhagavatam

Post autor: ParamatmaDas » 19 wrz 2012, 19:16

Czytalem dzisiaj 11 kanto Srimad Bhagwatam. Genialne.
Moze nie jest zbyt popularne wsrod bhaktow (zazwczaj cycaty sa z wczsnijszych numerow) ale chyba po zastanowiniu dla mnie najlesza czasc Bhagwatam (choc inne fragmty tez mi siepodbaja.

No jest tam histria bramina Awanti; W skrucie...

Mial zone, dzieci byl bogaty wsztsko sie ukaldalo
byl moze trszke chciwy ale cos sie stalo
nagle jakis szczgol okazalo sie ze nikt go nei kocha
zona zabrala kase dzieci tez okradli zachrwal
nikt sie nim nie opiekowal lazal na luszku a oni zabierali jego bogactwo
wsztsy komu ufal oszukwali go wsztsy pzrjaciel okazli sie falszywi
....
lezal i nazekal czul zal
przez pewien czas bardzo lamentowal
az ktregos dnia lament sie skoczyl przszla madrosc...
i nie- przywiazanie do materii
Nagle zobaczyl ze jest wolny
ze nie ma co pokadac nadzieji we wszystkich w okolo i plakac
stal sie oswieciny w sekunde
zaczol spiewac swoja piesn
stal sie jak swiety, przyjol sanjase.

Bardzo ciekawe ukazanie nagla zmiana pragnien, od materii, poprzez lament- az nagle po nie przwiazanie i milosc.

---
Duzo histrii i duzo filozfii w 11 kanto, polecam:)

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Wersety z Śrimad Bhagavatam

Post autor: trigi » 20 wrz 2012, 07:32

ParamatmaDas pisze:Czytalem dzisiaj 11 kanto Srimad Bhagwatam. Genialne.
Moze nie jest zbyt popularne wsrod bhaktow (zazwczaj cycaty sa z wczsnijszych numerow) ale chyba po zastanowiniu dla mnie najlesza czasc Bhagwatam (choc inne fragmty tez mi siepodbaja. Duzo histrii i duzo filozfii w 11 kanto, polecam:)
Dziwne te Twoje przemyślenia. Śrimad Bhagavatam to jednolita całość z tą różnicą ze SPrabhupada nie zdołał przetłumaczyć całości. Różnicowanie ze ta czesc piesni zawiera wiecej filozofii i historii a inna mniej jest chybione. SB przeznaczone jest do obudzenia uspionej miłości do Kryszny i z komentarzami czystego wielbiciela jest doskonałe. Chyba chciałeś to ująć inaczej.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wersety z Śrimad Bhagavatam

Post autor: Vaisnava-Krpa » 06 paź 2012, 20:44

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ