Hare Kryszna - przekaz (Bhakti joga - Inspiracja)

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hare Kryszna - przekaz (Bhakti joga - Inspiracja)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 lis 2012, 13:44

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hare Kryszna - przekaz (Bhakti joga - Inspiracja)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 24 lis 2012, 17:32

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hare Kryszna - przekaz (Bhakti joga - Inspiracja)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 26 lis 2012, 00:54

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hare Kryszna - przekaz (Bhakti joga - Inspiracja)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 11 sty 2013, 20:19

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mezamir
Posty: 258
Rejestracja: 26 gru 2012, 19:01

Re: Hare Kryszna - przekaz (Bhakti joga - Inspiracja)

Post autor: Mezamir » 12 sty 2013, 10:45

Szkoda że znów utrwala się w ludziach za pomocą kolejnej religii
pogląd że niewolnictwo jest dobre.
Niewolnik nazwany sługą uzna to za komplement.

"Religia dzieli ludzi,wiara łączy".

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hare Kryszna - przekaz (Bhakti joga - Inspiracja)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 sty 2013, 15:36

Nie wiem co masz na myśli ale szkoda, że jesteś kolejną osoba, która stawia się w pozycji guru nie będąc nawet przez chwilę uczniem. Jeśliby uczniowie w szkołach oparli edukację tylko na tym o co zapytają to wielu rzeczy nie przyszłoby im do głowy zapytać. Dlatego jest program, który trwa i siedzą cicho z każdej lekcji zadając pytanie na temat i tak aż do skończenia szkoły.

Aby móc się autorytatywnie wypowiadać musisz wiedzieć o czym mówisz :
Obrazek

Jeśli chcesz wolności musisz pokonać umysł za pomocą nadrzędnej inteligencji i zaangażowaniu duchowemu. Umysł może być najlepszym przyjacielem ale i największym wrogiem. W obecnym świecie za wolność uznają się brak kontroli zmysłów i umysłu, który kieruje zmysłami a inteligencja jest pod kontrolą umysłu. Umysł zawsze myśli: ja i moje. Nie chce się ograniczać. To pożądanie staje się przyczyną niewoli. Nasze szczęście jest uzależnione od posiadania, od innych. Kiedy jednak przy pomocy inteligencji zrobimy przewrót i zaangażujemy ją w absolut, wtedy automatycznie jesteśmy świadomą częścią tego absolutu i to jest stan wolności. Czym bardziej zaawansowany jesteś tym twoje szczęście jest bardziej niezależne od innych. Wtedy dopiero pomagając najpierw sobie, możemy pomagać innym.

Rewolucje wolnościowe kończą się tak samo:

Zielone Żabki - Polityka
http://warzyweek.wrzuta.pl/audio/4ekTX4 ... -_polityka


Obrazek


To jest temat Bhakti joga - Inspiracja - przekaz. Wątpliwości należy wyjaśniać w dziale pytania.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Hare Kryszna - przekaz (Bhakti joga - Inspiracja)

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 sty 2013, 23:04

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Mezamir
Posty: 258
Rejestracja: 26 gru 2012, 19:01

Re: Hare Kryszna - przekaz (Bhakti joga - Inspiracja)

Post autor: Mezamir » 13 sty 2013, 08:26

Prawda i Piękno...niestety ale znów muszę się wtrącić skoro jest mowa o pięknu prawdy.

"Jezus (jako realny człowiek) nie istniał, jest postacią literacką lub mityczną.
Dowody na to są wystarczające, odsyłam do książki Earla Doherty’ego „Jesus, neither God nor Man. The Case for a Mythical Jesus”.
To że jego zachowania i wypowiedzi zapisane w Ewangeliach są niespójne, nie wynika z rzekomych przemian jego postawy, tylko z kompilacji różnych literackich źródeł i mitycznych wątków."

http://www.taraka.pl/apokalipsa_junga#foot1r

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Hare Kryszna - przekaz (Bhakti joga - Inspiracja)

Post autor: trigi » 14 sty 2013, 06:29

Mezamir pisze:"Religia dzieli ludzi,wiara łączy".
Marzenie agnostykow pochowac religie
Obrazek

Mozna napisac 1000 ksiazek ze Jezus istanial i 1000 ksiazek ze nie istnial.
Problem lezy w zupelnie czym innym. Nawet jak znajdziesz wlasciwego mowce z wlasciwym przekazem
to jeszcze trudniej znalesc kwalifikowanego sluchacza, ktory zainteresowany jest duchowym przekazem. Takie czasy...

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Hare Kryszna - przekaz (Bhakti joga - Inspiracja)

Post autor: trigi » 15 sty 2013, 16:50

16. CZY CALA RODZINA ODNOSI KORZYSC Z NARODZIN WIELBICIELA?

W rodzinie w ktorej rodzi sie mahabhagawata wyzwalane sa 100 pokolen w przod i wtyl.
Jezeli rodzi sie madjama-adikari wyzwalane jest automatycznie 14 pokolen w przod i wtyl.
Jezeli rodzi sie kanistha-adikari wyzwalane sa automatycznie 3 pokolenia w przod i wtyl.
AMRYTA WANI - Zycie duchowe.

ODPOWIEDZ