CYTATY PRABHUPADA

"Przytaczamy wiele cytatów. Świadomość Kryszny to poważna edukacja, a nie zwykła religia." - Śrila Prabhupad - PiP rozdz. 16
"To nie jest mój przekaz; to jest przekaz Kryszny. Nie jest to mój wymysł. Ja mogę być niedoskonały, ale prezentuję doskonały przekaz. To jest moim obowiązkiem. Nie mówię, że jestem doskonały. Jestem jedynie przekazicielem, posłańcem. Kiedy listonosz przekazuje ci pewną sumę pieniędzy, to nie są to jego pieniądze. Po prostu je dostarcza. Moim obowiązkiem jest przedstawienie przekazu Kryszny. To wszystko. Cokolwiek mówiłem, było cytatem z Bhagavad-gity. Ani razu nie powiedziałem: "Moim zdaniem... Ja myślę..." Nie. Nie wprowadziłem nic nowego." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno rozdz.10
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

CYTATY PRABHUPADA

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 gru 2008, 12:02

CYTATY PRABHUPADA

"Prawdy absolutnej nie można zrea­lizować jedynie poprzez przestrzeganie regulujących zasad. Należy jedynie słu­żyć czystemu bhakcie." ŚB 5.12.12 zn.

"Prawa natury są bardzo subtelne, np. jeżeli ktoś je w bardzo grzesznym miejscu wówczas bierze na siebie część reakcji za popełnione tam grzeszne czyn­ności." ŚB 4.21.24

"Jest takie powiedzenie -Twarz jest zwierciadłem umysłu-. Psychiczny układ umysłu znajduje odbicie w rysach twa­rzy. Cielesne cechy danej osoby zależ­ne są od jej przeszłych czynów, jako że czyny te determinują nasze przyszłe cechy cielesne - czy to w społeczeństwie ludzi, półbogów czy zwierząt. Jest to dowód na transmigrację duszy poprzez różnego rodzaju ciała. "ŚB 4.21.15 zn.

"Bóg jest jeden i nie należy do tej czy innej religii. W Kali-yudze różne sekty religijne uważją że ich Bóg różni się od Boga innych, ale nie jest to możliwe. Bóg jest jeden i jest On oceniany odpowie­dnio do różnych punktów,widzenia. " ŚB 5.3.17 zn.

"Chociaż maha- mantra Hare Kryszna sama w sobie jest potężna, to w czasie inicjacji uczeń otrzymuje ją od swego mistrza duchowego, gdyż mantra into­ńowana przez mistrza; duchowego zy­skuje na mocy." ŚB 4.22:32 zn.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ