Dlaczego Kryszna jest niebieski?

Rozmowy o Krysznie i jego avatarach. "Świadomość Kryszny nie ma nic wspólnego z religią hinduską czy jakimkolwiek systemem religii. Żaden prawdziwy chrześcijanin nie będzie zainteresowany zmianą swojej wiary na hinduizm. Podobnie, żaden prawdziwy hinduista nie będzie chętny, by przyjąć wiarę chrześcijańską. Takie zmiany są dla ludzi, którzy nie mają żadnego określonego statusu społecznego. Jednak każdy będzie zainteresowany poznaniem filozofii i nauki o Bogu oraz poważnym jej potraktowaniem. Trzeba jasno zrozumieć, że ten ruch świadomości Kryszny nie szerzy po prostu tak zwanej religii hinduskiej. Dajemy kulturę duchową, która może rozwiązać wszelkie problemy życia i dlatego jest ona przyjmowana na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno -Rozdział 12 - Świadomość Kryszny – hinduska religia czy kultura duchowa
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Dlaczego Kryszna jest niebieski?

Post autor: Vaisnava-Krpa » 12 lut 2015, 16:20

Od znajomego:


To w sprawie "dlaczego Krsna jest niebieski"

Hare Krsna.
Wszelka chwała Sri Sri Guru Gaurandze.
Wszelka chwała Srila Prabhupadzie.

3 powody dla których nie włączałem się na forum w kwestii “czarnego Krsny”
-postanowiłem wyłączyć się całkowicie z internetowych dyskusji
- czytając wpisy wydało mi się że niektórzy szukają dowodu nie dlatego że chcą mieć sasta pramanam ale dlatego ze nie są w stanie zaakceptować takiej historii
-I najważniejsze , byłem pewien że “internetowi pandici” sami znajdą źrodło bez niczyjej pomocy

Pierwsze źródło tej historii to Sadhu pramanam, na przestrzeni lat słyszałem tą historię z ust:
Mahanidi Swami
Dhina Bandhu Pr
Radha Govina Swami
Indradyumna Swami.(w tej właśnie kolejności)

Wyglądało mi że to powszechnie znana historia z Vrajy, lokalna tradycja etc.
Autorem jest Sura das Padavali z Vallabhacari sampradayi.
Był on jednym z siddha mahatmów swojej ścieżki, niewidomy, mieszkał we Vrajy
I opisywał swoje spurti (duchowe wizje).

Nadal prace te są (chyba) nie dostępne w języku angielskim, ale powszechnie znane w hindi, brajavasa etc,
Do tego stopnia że kiedyś były standardowym programem nauczania w szkołach w Indiach klasy 4-6.

Pokornie przepraszam wszystkich których zaniepokoiłem brakiem źródła tej ezoterycznej historii o niebieskim - czarnym chłopcu.

Jay Sri Radhe.
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego Kryszna jest niebieski?

Post autor: Purnaprajna » 12 lut 2015, 16:25

Dżaj! Bogowie byli wyraźnie przychylni prośbie Jagadisha Prabhu! :)

ODPOWIEDZ