Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27 Cze 2017, 17:27

Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Teraz czytam 
Autor Wiadomość

Post Re: Teraz czytam
Waldemar napisał(a):
Docenić Śri Nawadwip Dham

Strona 98

Nitjananda szczególnie pobłogosławi te szczęśliwe dusze, które intonują święte imię "Gauranga! Gauranga! Gauranga!"

Widząc, że większość ludzi było zbyt upadłych, by docenić słodkie imiona i rozrywki Kryszny, Sam Nitjananda wprowadził intonowanie "Gauranga" wraz z Gaura-lila w Swoim nauczaniu.

500 lat temu ludzie byli bardziej pobożni niż w dzisiejszych czasach. Zwłaszcza w Indiach.

22 Paź 2016, 15:48

Bo Śri Caitanya Mahaprabhu zmienił dużą część mieszkańców Indii w Vaisnavów. :) :)

24 Paź 2016, 17:37
Awatar użytkownika

Śrimad-Bhagavatam Canto-6

06.14.03 W tym materialnym świecie jest tak wiele żywych istot, jak wiele jest atomów. Pomiędzy tymi żywymi istotami bardzo niewiele jest istot ludzkich, a pomiędzy nimi jedynie kilka zainteresowanych jest przestrzeganiem religijnych zasad.

06.14.04 O najlepszy z braminów, Śukadevo Gosvami, spośród wielu osób, które przestrzegają religijnych zasad, jedynie niewiele pragnie wyzwolenia z materialnego świata. Spośród wielu tysięcy, które pragną wyzwolenia, jedna może rzeczywiście je osiągnąć, porzucając materialne przywiązanie do społeczeństwa, przyjaźni, miłości, kraju, domu, żony i dzieci. A spośród wielu tysięcy takich wyzwolonych osób, bardzo rzadko spotyka się osobę, która może zrozumieć prawdziwe znaczenie wyzwolenia.

06.14.05 O wielki mędrcze, pomiędzy wieloma milionami osób, które są wyzwolone i doskonałe w wiedzy o wyzwoleniu, jeden może być bhaktą Pana Narayana, czyli Krsny. Takich bhaktów, którzy są całkowicie spokojni, spotyka się niezwykle rzadko.

13 Mar 2017, 17:24

Śrimad-Bhagavatam 4.31.3

Część znaczenia:

Wielki mędrzec Narada podróżuje wszędzie. Odwiedza zarówno demony, jak i półbogów, i wszyscy traktują go z jednakowym szacunkiem. Dlatego też opisany jest tutaj jako surasuredya, czczony przez demony i półbogów. Przed Naradą Munim otwarte są drzwi do każdego domu. Chociaż demony i półbogowie żywią do siebie wieczną urazę, to Narada Muni wszędzie jest mile widziany. Oczywiście, Narada uważany jest za jednego z półbogów, a słowo devarsi oznacza "święty pomiędzy półbogami". Ale nawet demony nie zazdroszczą Naradzie Muniemu; dlatego jest on jednakowo wielbiony zarówno przez demony, jak i przez półbogów. Pozycja doskonałego Vaisnavy powinna być jak pozycja Narady Muniego – całkowicie niezależna i bezstronna.

Dlaczego demony nie wielbią Prabhupada, tak jak Naradę Muniego ?

15 Cze 2017, 20:03
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość