Powrót Krsny do Vrndawany

Rozmowy o Krysznie i jego avatarach. "Świadomość Kryszny nie ma nic wspólnego z religią hinduską czy jakimkolwiek systemem religii. Żaden prawdziwy chrześcijanin nie będzie zainteresowany zmianą swojej wiary na hinduizm. Podobnie, żaden prawdziwy hinduista nie będzie chętny, by przyjąć wiarę chrześcijańską. Takie zmiany są dla ludzi, którzy nie mają żadnego określonego statusu społecznego. Jednak każdy będzie zainteresowany poznaniem filozofii i nauki o Bogu oraz poważnym jej potraktowaniem. Trzeba jasno zrozumieć, że ten ruch świadomości Kryszny nie szerzy po prostu tak zwanej religii hinduskiej. Dajemy kulturę duchową, która może rozwiązać wszelkie problemy życia i dlatego jest ona przyjmowana na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno -Rozdział 12 - Świadomość Kryszny – hinduska religia czy kultura duchowa
Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Powrót Krsny do Vrndawany

Post autor: Ananta » 23 kwie 2014, 09:58

Namaste,

chciałam zapytać gdzie mogę znaleźć historię o tym w jaki sposób Krsna zakończył swój pobyt tutaj na Ziemi i powrócił do świata duchowego? :)

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Powrót Krsny do Vrndawany

Post autor: Mathura » 23 kwie 2014, 10:37

11 Canto Śrimad Bhagavatam

http://vedanta.nama-hatta.pl/?q=node/62

Awatar użytkownika
Ananta
Posty: 167
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:53

Re: Powrót Krsny do Vrndawany

Post autor: Ananta » 23 kwie 2014, 11:58

Namaste Haribol Mathura,

dziękuję bardzo! Nie miałam dostępu do tego canta w języku polskim, dziękuję serdecznie

książki M. Freedoma Longa zdobyłam wreszcie w wersji papierowej, jeszcze raz dziękuje za ich rekomendację,

z wyrazami szacunku,

y.s
Ananta

ODPOWIEDZ