Gdzie jest Kryszna?

Rozmowy o Krysznie i jego avatarach. "Świadomość Kryszny nie ma nic wspólnego z religią hinduską czy jakimkolwiek systemem religii. Żaden prawdziwy chrześcijanin nie będzie zainteresowany zmianą swojej wiary na hinduizm. Podobnie, żaden prawdziwy hinduista nie będzie chętny, by przyjąć wiarę chrześcijańską. Takie zmiany są dla ludzi, którzy nie mają żadnego określonego statusu społecznego. Jednak każdy będzie zainteresowany poznaniem filozofii i nauki o Bogu oraz poważnym jej potraktowaniem. Trzeba jasno zrozumieć, że ten ruch świadomości Kryszny nie szerzy po prostu tak zwanej religii hinduskiej. Dajemy kulturę duchową, która może rozwiązać wszelkie problemy życia i dlatego jest ona przyjmowana na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno -Rozdział 12 - Świadomość Kryszny – hinduska religia czy kultura duchowa
ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Gdzie jest Kryszna?

Post autor: ParamatmaDas » 05 wrz 2012, 09:48

Załuszmy chce znaleść Kryszne.
GDzie go szukac?:)

Zagadka:)

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: padmak » 05 wrz 2012, 10:40

W jego Świętym Imieniu, które nie jest różne od Kryszny:

Hare Krsna Hare Krsna
Krsna Krsna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: trigi » 05 wrz 2012, 10:44

ZAGADKA:
GDZIE NIE MA KRYSZNY? :shock:

pałka, zapałka, dwa kije, kto sie nie schowa ten kryje! Kryszna mam Cię! - szukasz! :D
jak sie ukryć przed Kryszną?!

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: romar1 » 05 wrz 2012, 10:55

ostatnio na zadane pytanie [ podobne do Twojego ]:
Czy widziałeś Boga ?
Usłyszałem odpowiedź:
Wstań rano i chodź ze mną na Mangala Arati - zobaczysz Boga.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: ParamatmaDas » 07 wrz 2012, 00:20

i co powiedziales co sie stalo?

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: romar1 » 07 wrz 2012, 20:35

ParamatmaDas pisze:i co powiedziales co sie stalo?
to nie ja pytałem
i nie ja udzielałem opowiedzi


jesli guru w sukcesji wskazuje na jakąś formę i mówi to jest Kryszna
to tak jest
po prostu jest

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: ParamatmaDas » 07 wrz 2012, 21:19

Nie! Nasza teologia mowi ze Guru nie moze wymyslci sobie jakiegos Boga. Chyab niezbyt dobrze znasza nasza teolgie? Czytasz ksiazki? Znasz zasade guru-sistra- sadhu?

Guro moze mowic tylko to co jest w Pismach Swiatych, Musi tez byc konfrontwany z tym co mówiá nie tylko ksiegi ale i wspoczesni Swieci (inni niz goru) ostecznie masz tez swoj rozum.

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: romar1 » 07 wrz 2012, 21:28

ParamatmaDas pisze:Nie! Nasza teologia mowi ze Guru nie moze wymyslci sobie jakiegos Boga. Chyab niezbyt dobrze znasza nasza teolgie? Czytasz ksiazki? Znasz zasade guru-sistra- sadhu?

Guro moze mowic tylko to co jest w Pismach Swiatych, Musi tez byc konfrontwany z tym co mówiá nie tylko ksiegi ale i wspoczesni Swieci (inni niz goru) ostecznie masz tez swoj rozum.

chyba się niezrozumieliśmy
pisze zupełnie o czymś innym
o zainstalowanych formach które są....Kryszną

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: romar1 » 07 wrz 2012, 21:38

Poniżej nie moja słowa ale jest to o czym skrótowo napisałem.
Specjalnie to wklejam aby uniknąć nieporozumień i moich skrótowych wypowiedzi:)

"powiedziane jest, że Kryszna jest obecny w formie Swojego Bóstwa osobiście i tylko od naszego spojrzenia na Bóstwa zależy czy będziemy widzieć w Nich Krysznę czy tez nie.

Bóstwa to sam Kryszna. On pojawia się w tej formie zwanej arca-vigraha po to, abyśmy mogli Go zobaczyć materialnymi zmysłami. Ponieważ Kryszna jako duchowa istota nie może być postrzeżony przez materialne zmysły, manifestuje się w materialnych elementach dla naszej korzyści"

Instalacja Bóstwa:
Są dwa rodzaje instalacji. Pierwszą jest instalacja formalna, kiedy poprzez różne ceremonie zapraszamy Krysznę, aby wszedł w formę Bóstwa. Jest też nieformalna instalacja, kiedy zaczynamy intonować przed Bóstwem, kiedy zaczynamy widzieć w Bóstwie Krysznę, wtedy jest już Ono nieformalnie instalowane. Kryszna jest już tam obecny"

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: ParamatmaDas » 08 wrz 2012, 00:15

Moim zdaniem jestes wlasnie przykladem ze ktos coytauje a nei za bardzo wie co i jak. Nie umowie powiedziec ani swoimi slowami ani co i jak. Wydaje mi sie ze jest i bylo wiele problemow z tego powdu w naszym ruchu. O ktorych nie bede przytaczal.

Niemniej pozdrawiam i zycze znalezinia odpowiedzi na wsztskei pytania.

ODPOWIEDZ