Gdzie jest Kryszna?

Rozmowy o Krysznie i jego avatarach. "Świadomość Kryszny nie ma nic wspólnego z religią hinduską czy jakimkolwiek systemem religii. Żaden prawdziwy chrześcijanin nie będzie zainteresowany zmianą swojej wiary na hinduizm. Podobnie, żaden prawdziwy hinduista nie będzie chętny, by przyjąć wiarę chrześcijańską. Takie zmiany są dla ludzi, którzy nie mają żadnego określonego statusu społecznego. Jednak każdy będzie zainteresowany poznaniem filozofii i nauki o Bogu oraz poważnym jej potraktowaniem. Trzeba jasno zrozumieć, że ten ruch świadomości Kryszny nie szerzy po prostu tak zwanej religii hinduskiej. Dajemy kulturę duchową, która może rozwiązać wszelkie problemy życia i dlatego jest ona przyjmowana na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno -Rozdział 12 - Świadomość Kryszny – hinduska religia czy kultura duchowa
romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: romar1 » 08 wrz 2012, 07:54

ParamatmaDas pisze:Moim zdaniem jestes wlasnie przykladem ze ktos coytauje a nei za bardzo wie co i jak. Nie umowie powiedziec ani swoimi slowami ani co i jak. Wydaje mi sie ze jest i bylo wiele problemow z tego powdu w naszym ruchu. O ktorych nie bede przytaczal.

Niemniej pozdrawiam i zycze znalezinia odpowiedzi na wsztskei pytania.

Haribol

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: trigi » 08 wrz 2012, 07:55

ParamatmaDas pisze:Moim zdaniem jestes wlasnie przykladem ze ktos coytauje a nei za bardzo wie co i jak. Nie umowie powiedziec ani swoimi slowami ani co i jak. Wydaje mi sie ze jest i bylo wiele problemow z tego powdu w naszym ruchu. O ktorych nie bede przytaczal.
A moim zdaniem napisał dobrze i wrzucanie Romara do obozu osób które powoduja problemy w naszym ruchu jest błędem. Dobrze by było aby chcąc potwierdzić tę teze, że Romar 1 jest źródłem naszych problemów (a Romar 2.3.4. itd. mu w tym pomagają) jednak rozwinął tę świetlana myśl.
To ze ktoś nie posiada w pełni realizacji obecności Kryszny w formie Bóstwa nie znaczy ze jest żródłem problemów, a ci którzy mają pełnie realizacji nie są .

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: ParamatmaDas » 08 wrz 2012, 11:56

Nie mówie prabhu Trigi ze Romat jest zrodlem problemow:) I mam nadzije ze On tak nie zrozumial tego. JEsli szanowny Romarze tak zrzozumiales to wybacz:) Przeraszam.

To co natomiast mówie to to ze zrodlem prblemow jest nie zrozumnie naszej teologii. A strwrdznie ze "jesl;i guru cos wskaze jako Boga to to jest Bog" jest tego przkladem. To nie jest nasza filozfia. Prabhupada mowil nie raz ze Guru ktry sam wabrykuje proces "to nie Guru to pies". W naszej filozfii nie jest tak ze Guru wskazuje cos i to jest Bogiem. A prbhblemow z tego powdu bylo wiele i za Kirtanadny i obecne.

Nie tak dawano rozmawalem z pewnym bylym prezydentem swaityni. POwiedzial mi ze przlaczyl sie do bhaktow bo mu powiedzialno ze "jesli bedziesz pratykowal proces zobaczysz Boga twarza w twarz". POwidzial ze zrobil sam sobie jakby zaklad. Daje sobie 5 lat. Minelo 5 lat i nie zobaczyl Boga, wiec odszedl.:) Jesli chodzi o mnie, probowalem mu tlmaczyc ze proces nie na tym polega ze sie daje 5 lat na zobacnzie Boga, ale jak widac trduno cos takiego zrobic. POdobne zaloznie Romara "Jesli Guru cos powie to tak jest" moze nie dzisiaj ale za 10 lat kto wioe jakikie prznie skutki. To ni jest nasza filozfia. Wiara w guru jest wazna, ale guru to sluga Boga, ktos kto ma nam pomoc zbizyc sie do Niego a nie ktos kto cos wymysla. Guru nalezy konfrontowac z ksiegami swietymi itp.

DO romara nic nie mam. Ale wydalo mi sie to duzo naciagane co mowil. Wyabcz.

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: romar1 » 08 wrz 2012, 12:28

Namaste !
Paramatma Das- prabhu - kilka wyjaśnień .
Po to żebyś nie sądził błędnie że chcę [ tworzę ] problemy.

1. Nigdzie nie stwierdziłem że " jeśli guru coś powie że jest bogiem to to jest bóg " .To byłoby z mojej strony idiotyczne i świadczyłoby tylko o ignorancji.
Chodziło mi o forme Kryszny?

Pytam mistrza - guru wskazując na formę Kryszny w światyni : Czy to jest Kryszna ? Tam jest Kryszna ?
On opowiada : Tak.
Jak dla mnie jest to wystarczająca i satysfakcjonująca odpowiedż.
Jeśli takie pytanie i stwierdzenie jest wbrew pismom tzn, że ktoś wprowadził mnie w błąd.

2. Stwierdzenie ze "Jeśli guru cos powie to tak jest " dotyczy instrukcji udzielanych przez guru. Guru działają w róznych nastrojach; zwracają uwage na rózne elementy.
Oczywiste jest że guru który sam fabrykuje proces, działa wbrew linii , wbrew pismom to nie jest guru.
Jak najdalej odn takiego uciekać.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: ParamatmaDas » 08 wrz 2012, 13:02

Odnosnie Guru napisales 2 razy;
romar1 pisze:
1. Nigdzie nie stwierdziłem że " jeśli guru coś powie że jest bogiem to to jest bóg " .To byłoby z mojej strony idiotyczne i świadczyłoby tylko o ignorancji.
romar1 pisze: jesli guru w sukcesji wskazuje na jakąś formę i mówi to jest Kryszna
to tak jest
po prostu jest
Jakby cos sprzecznego?

Odnosnie samej sytuacji mówisz;

romar1 pisze: Pytam mistrza - guru wskazując na formę Kryszny w światyni : Czy to jest Kryszna ? Tam jest Kryszna ?
On opowiada : Tak.
A innym razem piszesz ze nie ty pytales.
romar1 pisze: to nie ja pytałem
i nie ja udzielałem opowiedzi
Moze poprostu czytam zbyt uwaznie. Raz piszesz ze ty pytasz, innym razem ze nie ty. Raz ze guru cos wskazuje innym ze nie. A moze to kfestja jezyka? Ale jak mamy sie tu wzajmnie wspierac i pomagac jesli nikt by nie zwracal uwagi na to co inny pisze?

romar1 pisze: 2. Stwierdzenie ze "Jeśli guru cos powie to tak jest " dotyczy instrukcji udzielanych przez guru. Guru działają w róznych nastrojach; zwracają uwage na rózne elementy.
No tak, kazdy ma nny nastroj choc nie mam pojecia do czego to przypiac...



romar1 pisze:
Namaste !
A z Ciekawosci. Twoj guru na powitanie mówil Namaste?
pozdrawiam

romar1
Posty: 43
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:47

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: romar1 » 08 wrz 2012, 13:26

Niestety nie mam guru ~ mistrza.Ta decyzja jest zasadnicza a ja takiej nie podjąłem

I niestety jezyk formuwy nie zawsze jest jasny.Na co wskazuje nasza rozmowa.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: ParamatmaDas » 08 wrz 2012, 13:30

Wybacz moja zbytnia kutliwosc. POzdrawiam i powdznia.

Awatar użytkownika
Trisama
Posty: 254
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:31

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: Trisama » 17 wrz 2012, 13:39

ParamatmaDas pisze:Załuszmy chce znaleść Kryszne.
GDzie go szukac?:)

Zagadka:)
Wszędzie, we wszystkim i u Siebie.

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: ParamatmaDas » 17 wrz 2012, 19:21

Milo ze Trisama prabhu zawitales. Oby raz na jakis czas mozna bylo Cie pocztac. A co do watkow odniesiemy sie pozniej. pozdr,

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie jest Kryszna?

Post autor: Purnaprajna » 18 wrz 2012, 14:01

romar1 pisze:I niestety jezyk formuwy nie zawsze jest jasny.Na co wskazuje nasza rozmowa.
Jeśli chodzi o mnie, to od początku zrozumiałem Cię dokładnie w sposób, który później potwierdziłeś w wyjaśnieniu dla Paramatmydasa.

ODPOWIEDZ