Przemyslenia na temat Harinama Sankirtana

Rozmowy o Krysznie i jego avatarach. "Świadomość Kryszny nie ma nic wspólnego z religią hinduską czy jakimkolwiek systemem religii. Żaden prawdziwy chrześcijanin nie będzie zainteresowany zmianą swojej wiary na hinduizm. Podobnie, żaden prawdziwy hinduista nie będzie chętny, by przyjąć wiarę chrześcijańską. Takie zmiany są dla ludzi, którzy nie mają żadnego określonego statusu społecznego. Jednak każdy będzie zainteresowany poznaniem filozofii i nauki o Bogu oraz poważnym jej potraktowaniem. Trzeba jasno zrozumieć, że ten ruch świadomości Kryszny nie szerzy po prostu tak zwanej religii hinduskiej. Dajemy kulturę duchową, która może rozwiązać wszelkie problemy życia i dlatego jest ona przyjmowana na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno -Rozdział 12 - Świadomość Kryszny – hinduska religia czy kultura duchowa
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przemyslenia na temat Harinama Sankirtana

Post autor: Vaisnava-Krpa » 31 sty 2024, 19:22

Pytanie: "Dlaczego w chwili śmierci imię Boga nie przychodzi do języka? "

Prabhupäda: Ponieważ nie jest praktykowane. Ćwicz śpiewanie Hare Krsna, a w chwili śmierci przyjdzie. To jest zalecane. Poćwicz to, a będziesz pamiętać. Jeśli ćwiczysz 24 godziny "Krsna" Krsna, Krsna. wtedy będziesz śpiewać "Krsna, Krsna, Krsna. W przeciwnym razie nie ma możliwości. To trzeba ćwiczyć. To naturalne. Jeśli zawsze o czymś myślisz, to w chwili śmierci będziesz tak myśleć. Po prostu przyjmujesz te cztery zasady: (1) „Zawsze myśl o Mnie, (2) stań się Moim wielbicielem, (3) i ofiaruj Mi posłuszeństwo”, (4) „wielbij Mnie”. Czyń te cztery rzeczy: „Bez wątpliwości przyjdziesz do Mnie”.
>>> Ref. VedaBase => Srimad-Bhägavatam 5.5.3 -- 15 kwietnia 1975 roku, Hyderabad

hasło do nieba.jpg
hasło do nieba.jpg (77.64 KiB) Przejrzano 777 razy
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

ODPOWIEDZ