Pan Narashimadeva

Rozmowy o Krysznie i jego avatarach. "Świadomość Kryszny nie ma nic wspólnego z religią hinduską czy jakimkolwiek systemem religii. Żaden prawdziwy chrześcijanin nie będzie zainteresowany zmianą swojej wiary na hinduizm. Podobnie, żaden prawdziwy hinduista nie będzie chętny, by przyjąć wiarę chrześcijańską. Takie zmiany są dla ludzi, którzy nie mają żadnego określonego statusu społecznego. Jednak każdy będzie zainteresowany poznaniem filozofii i nauki o Bogu oraz poważnym jej potraktowaniem. Trzeba jasno zrozumieć, że ten ruch świadomości Kryszny nie szerzy po prostu tak zwanej religii hinduskiej. Dajemy kulturę duchową, która może rozwiązać wszelkie problemy życia i dlatego jest ona przyjmowana na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno -Rozdział 12 - Świadomość Kryszny – hinduska religia czy kultura duchowa
Awatar użytkownika
Anna
Posty: 111
Rejestracja: 19 lut 2012, 10:51
Lokalizacja: Z Wioski

Pan Narashimadeva

Post autor: Anna » 26 lut 2012, 19:12

Proszę was, czy może macie obrazek Pana Narashimadevy, ale taki, gdzie Pan nie pruje flaków demona? :) Chciałabym sobie wydrukować, to jeden z avatarów Pana Kryszny, który daje mi wiele siły do walki z przeciwnościami i moimi demonami.

Jest też nie długa mantra, którą co dziennie można odmawiać? Byłam bym wdzięczna.
Szukałam na google, ale trudno mi znaleźć.

Pozdrawiam wszystkich bhaktów.

Ania :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Pan Narashimadeva

Post autor: trigi » 26 lut 2012, 19:22


Awatar użytkownika
Anna
Posty: 111
Rejestracja: 19 lut 2012, 10:51
Lokalizacja: Z Wioski

Re: Pan Narashimadeva

Post autor: Anna » 26 lut 2012, 20:29

Dziękuję Trigi, szkoda tylko, że tłumaczenia są po angielsku.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy można jeszcze dostać broszurkę o chwałach Pana Narashima?
Obrazek Obrazek

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Pan Narashimadeva

Post autor: Bolito » 26 lut 2012, 23:37

Co do obrazka, to poszukaj przedstawień Narasimhadevy z Prahladem. Tam jest już wyluzowany i spokojny, wściekłość już mu przeszła. A w temacie krótkiej mantry do Jego Grzywiastości, to polecam tą:

Śri Nrisimha Maha-Mantra

ugram viram maha-vişņum
jvalantam sarvatomukham
nŗisimham bhişaņam bhadram
mŗtyur mŗtyum namāmy aham

Kłaniam się dzikiemu i potężnemu, wielkiemu Wisznu, porywczemu, straszliwemu Nrisimhadevie, którego twarz rozsiewa blask dookoła i który może pokonać śmierć (jest śmiercią uosobionej śmierci)
[Przekład z angielskiego po części własny, na podstawie paru różnych wersji]
Gdzieś słyszałem zalecenie, żeby odmówić ją 108 razy w święto Śri Narasimhadevy.
Nie jedz na czczo (grafitti)

mango
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2012, 17:15

Re: Pan Narashimadeva

Post autor: mango » 28 lut 2012, 09:16

Co prawda po angielsku ale od czego sa translatory w internecie;)
http://www.salagram.net/narasimha-mantras2.html

Awatar użytkownika
Anna
Posty: 111
Rejestracja: 19 lut 2012, 10:51
Lokalizacja: Z Wioski

Re: Pan Narashimadeva

Post autor: Anna » 28 lut 2012, 10:34

Wciąż szukam odpowiedniego obrazka z Panem Nrisimhadeva i nie znalazłam. Gdyby nie mój internet który tak naprawdę chodzi nie tak jak trzeba. ;(

Może ktoś w was ma w swojej galerii właśnie Pana Nrisimhadeva?
Obrazek Obrazek

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pan Narashimadeva

Post autor: Vaisnava-Krpa » 28 lut 2012, 11:17

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pan Narashimadeva

Post autor: Vaisnava-Krpa » 28 lut 2012, 11:21

Obrazek


Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Awatar użytkownika
Anna
Posty: 111
Rejestracja: 19 lut 2012, 10:51
Lokalizacja: Z Wioski

Re: Pan Narashimadeva

Post autor: Anna » 28 lut 2012, 12:32

Żadne z tych obrazków do mnie nie przemawia. Na pierwszym Pan Nirisimhadeva jest jak taki łagodny dobrze najedzony kotek. Drugi obrazek wygląda na bajkowy, a trzeci w ogóle nie przypomina lwa, raczej potwora z gwiezdnych wojen.

Może macie większy image znalazłam tylko mały. Powiększony był zamazany. Niestety tu nie mogę go wstawić, z komputera.

Znalazłam po długim wgrywaniu, też mały Obrazek
Szkoda, że nie ma opcji wstawiania image z dysku. :)
Obrazek Obrazek

Bolito
Posty: 839
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Pan Narashimadeva

Post autor: Bolito » 28 lut 2012, 22:14

Anna pisze:Żadne z tych obrazków do mnie nie przemawia.
Ależ ty wybrzydzasz :) . Może takie ci sie spodobają:
http://www.chakra.org/art2/ArtJan18_10.html
http://deshika.wordpress.com/2008/01/08 ... l-readers/

Chociaż szczerze mówiąc, to mnie też niektóre obrazki średnio podchodzą. Na pierwszym i na twoim ulubionym Nrisimhadeva ma wg mnie zbyt ludzką twarz. Wygląda jak człowiek przebrany za lwa. Wolę takiego, który ma typowo lwią głowę, jak na drugim obrazku. A na trzecim wyglada bardziej jak niedźwiedź niż lew, ale też robi wrażenie.
Nie jedz na czczo (grafitti)

ODPOWIEDZ