Kontakt z Kryszną

Rozmowy o Krysznie i jego avatarach. "Świadomość Kryszny nie ma nic wspólnego z religią hinduską czy jakimkolwiek systemem religii. Żaden prawdziwy chrześcijanin nie będzie zainteresowany zmianą swojej wiary na hinduizm. Podobnie, żaden prawdziwy hinduista nie będzie chętny, by przyjąć wiarę chrześcijańską. Takie zmiany są dla ludzi, którzy nie mają żadnego określonego statusu społecznego. Jednak każdy będzie zainteresowany poznaniem filozofii i nauki o Bogu oraz poważnym jej potraktowaniem. Trzeba jasno zrozumieć, że ten ruch świadomości Kryszny nie szerzy po prostu tak zwanej religii hinduskiej. Dajemy kulturę duchową, która może rozwiązać wszelkie problemy życia i dlatego jest ona przyjmowana na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno -Rozdział 12 - Świadomość Kryszny – hinduska religia czy kultura duchowa
WIKING
Posty: 31
Rejestracja: 26 gru 2009, 14:51

Kontakt z Kryszną

Post autor: WIKING » 27 gru 2009, 10:25

Hary Kryszna.
Kto z Was ma bezpośredni kontakt z Panem Kryszna?W sensie wymiany żartów i miłosnych wyznań?
Gdyby ktoś z Was miał takie dojście do Niego to prosiłbym aby ten ktoś zapytał Go ode mnie:"Za ile wcieleń wrócę na Vaikuntę?poszczę dwa razy w miesiącu i mantruję 32 randy dziennie"

Mat
Posty: 67
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:00

Re: Kontakt z Kryszną

Post autor: Mat » 27 gru 2009, 12:49

WIKING pisze:Hary Kryszna.
Kto z Was ma bezpośredni kontakt z Panem Kryszna?W sensie wymiany żartów i miłosnych wyznań?
Gdyby ktoś z Was miał takie dojście do Niego to prosiłbym aby ten ktoś zapytał Go ode mnie:"Za ile wcieleń wrócę na Vaikuntę?poszczę dwa razy w miesiącu i mantruję 32 randy dziennie"
Za piętnaście.

Chyba że po drodze wystąpią nieprzewidziane okoliczności, a Ty podejmiesz niewłaściwe decyzje w kluczowych momentach swojej egzystencji.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 27 gru 2009, 18:58

Jeżeli będziesz przestrzegał ściśle instrukcji Śrila Prabhupada, to zajmie Ci to jedno życie. Upewnij się wpierw, czy jesteś należycie inicjowany. Jeżeli nie jesteś co do tego pewien, to sugeruję, abyś zgłosił się z prośbą o fachową pomoc do najbliższej placówki ISKCON-u, gdzie Twój status natychmiast zostanie rozpoznany. :)

Z tego co pamiętam z wykładów Bhakti Vidya Purny Swamiego, 15 czy 17 wcieleń (nie pamiętam dokładnie liczby) to opinia zwolenników Madhva sampradayi, gdzie dodatkowo musisz się wpierw urodzić w Indiach. Poza tym, aspirują oni do Wajkunthy, a nie do Goloki Wrindawany.

Awatar użytkownika
Kedarnath dasa
Posty: 152
Rejestracja: 05 lip 2008, 00:11

Re: Kontakt z Kryszną

Post autor: Kedarnath dasa » 27 gru 2009, 22:18

WIKING pisze:Hary Kryszna.
Kto z Was ma bezpośredni kontakt z Panem Kryszna?W sensie wymiany żartów i miłosnych wyznań?
Gdyby ktoś z Was miał takie dojście do Niego to prosiłbym aby ten ktoś zapytał Go ode mnie:"Za ile wcieleń wrócę na Vaikuntę?poszczę dwa razy w miesiącu i mantruję 32 randy dziennie"
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Kontakt z Kryszną

Post autor: Purnaprajna » 28 gru 2009, 04:07

Kedarnath dasa pisze: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Aleś mnie Prabhu z rana wystraszył! :lol: ;)

Awatar użytkownika
Mathura
Posty: 994
Rejestracja: 15 cze 2007, 12:02
Lokalizacja: Sławno

Re: Kontakt z Kryszną

Post autor: Mathura » 28 gru 2009, 11:43

WIKING pisze: Za ile wcieleń wrócę na Vaikuntę?poszczę dwa razy w miesiącu i mantruję 32 randy dziennie"
Zależy to od Twojej świadomości w chwili gdy będziesz opuszczał obecne ciało. Czyli w chwili tzw. śmierci.

B.G. 8.5
"Ktokolwiek zaś w chwili śmierci - opuszczając ciało - pamięta mnie jedynie, ten natychmiast osiąga Moją naturę. Co do tego nie ma żadnej wątpliwości."

Możesz więc wrócić już po zakończeniu tego życia, lub też nie. Kwestia w tym jak przetransformujesz swoją świadomość. Im bardziej będziesz świadomy Kryszny już teraz, czyli pamiętał Go i widział wszystko jako z Nim powiązane, to możliwe, że pamiętać Go będziesz również w chwili śmierci, a to gwarantuje Ci powrót do duchowego świata.

Jeśli natomiast , wnioskując na podstawie Twojego pytania w innym wątku, będziesz zafascynowany kobiecym ciałem i na nim skupiał swoją świadomość, to marnie to widzę :) Ale to tez zależy od tego co kryje się za słowem "zafascynowany". Tak jak Ci to wytłumaczył/a Gauri.

Awatar użytkownika
padmak
Posty: 730
Rejestracja: 24 lut 2009, 01:01
Lokalizacja: Birmingham/Milanówek
Kontakt:

Re: Kontakt z Kryszną

Post autor: padmak » 28 gru 2009, 21:35

Mathura pisze:
WIKING pisze: Za ile wcieleń wrócę na Vaikuntę?poszczę dwa razy w miesiącu i mantruję 32 randy dziennie"
Zależy to od Twojej świadomości w chwili gdy będziesz opuszczał obecne ciało. Czyli w chwili tzw. śmierci.

B.G. 8.5
"Ktokolwiek zaś w chwili śmierci - opuszczając ciało - pamięta mnie jedynie, ten natychmiast osiąga Moją naturę. Co do tego nie ma żadnej wątpliwości."
Moment śmierci jest bardzo istotny. Można by rzec, że najbardziej istotne w tym momencie śmierci jest to o czy się pamięta. Aby wrócić do Kryszny, na jego jedną z duchowych planet, należy pamiętać właśnie o Krysznie.
Zatem wydaje się ze to wystarczy. Wystarczy w czasie śmierci pamiętać Krysznę. Niestety w czasie śmierci jesteśmy świadkami filmu, który opowiada o naszym całym życiu. Oglądamy w nim na nowo wszystkie ważniejsze momenty z naszego życia.
Jeżeli ten film będzie opowiadał o Krysznie - to będziemy pamiętać o Krysznie. Jeżeli jednak film będzie opowieścią o innych sprawach, nasze pamiętanie - a co za tym idzie - nasze pragnienia zostaną skierowane na te inne sprawy. A te inne sprawy zdeterminują nasze kolejne życie.

Dlatego też mówi się, że powrót do Kryszny może zająć wiele żyć, aby w końcu fabuła filmu z momentu śmierci była "świadoma Kryszny"

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Post autor: Purnaprajna » 29 gru 2009, 06:37

Dziękuję za Wasze wypowiedzi bhaktowie! :D To forum na gwałt potrzebuje świadomych Kryszny postów, i nie chodzi mi tu bynajmniej o posty głodowe, w konsekwencji których nastąpiłoby śmiertelne zejście tego forum w krainę tematów martwej materii. ;)

WIKING
Posty: 31
Rejestracja: 26 gru 2009, 14:51

Post autor: WIKING » 29 gru 2009, 12:34

A czy ktoś z Was ma bezpośredni kontakt z Kryszną?(nie odpowiedzieliście)

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Re: Kontakt z Kryszną

Post autor: witcher » 29 gru 2009, 12:49

WIKING pisze:Hary Kryszna.
Kto z Was ma bezpośredni kontakt z Panem Kryszna?W sensie wymiany żartów i miłosnych wyznań?
Gdyby ktoś z Was miał takie dojście do Niego to prosiłbym aby ten ktoś zapytał Go ode mnie:"Za ile wcieleń wrócę na Vaikuntę?poszczę dwa razy w miesiącu i mantruję 32 randy dziennie"
Wiking, dlaczego sam Go nie zapytasz? Jeśli mantrujesz 32 rundy dziennie, to chyba powinienes mieć z Nim kontakt?

ODPOWIEDZ