Kontakt z Kryszną

Rozmowy o Krysznie i jego avatarach. "Świadomość Kryszny nie ma nic wspólnego z religią hinduską czy jakimkolwiek systemem religii. Żaden prawdziwy chrześcijanin nie będzie zainteresowany zmianą swojej wiary na hinduizm. Podobnie, żaden prawdziwy hinduista nie będzie chętny, by przyjąć wiarę chrześcijańską. Takie zmiany są dla ludzi, którzy nie mają żadnego określonego statusu społecznego. Jednak każdy będzie zainteresowany poznaniem filozofii i nauki o Bogu oraz poważnym jej potraktowaniem. Trzeba jasno zrozumieć, że ten ruch świadomości Kryszny nie szerzy po prostu tak zwanej religii hinduskiej. Dajemy kulturę duchową, która może rozwiązać wszelkie problemy życia i dlatego jest ona przyjmowana na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno -Rozdział 12 - Świadomość Kryszny – hinduska religia czy kultura duchowa
WIKING
Posty: 31
Rejestracja: 26 gru 2009, 14:51

Post autor: WIKING » 21 sty 2010, 15:04

Arkadiusz pisze:Jeżeli masz takiego aczarję, to zbłądziłeś będąc na tym forum i czynisz tylko niepotrzebne zamieszanie. Samapustka jest w innym kierunku. Niestety nie zaprowadzę cię tam, ruszaj w świat niczym koziołek z bajki i szukaj swojej przystani.
Z tego miejsca chciałbym pokornie upaść do stóp szlachetnych Vaisznawów i przeprosić za mój zuchwały haniebny podstęp jakiego się dopuściłem zadając prowokujące pytania,taka ze mnie boginii szczęścia co tylko na piersiach pokrętności znajduje zadowolenie.
Prawda jest taka że kocham Pana Krysznę bardziej niż ciocię bardziej niż wujka i bardziej niż Krzysię!Chciałem zbadać wasze dusze i umysły...
szczególnie spodobał mi się Purnaprajna Prabhu co (przepraszam za wyrażenie) opiepszył mnie jak burą sukę :D
Jeszcze raz pokornie szczerze proszę o wybaczenie,wybaczcie jak Rukmini wybaczyła Krysznie a Balaram Bhimie
Hary Kryszna!
Kimkolwiek jesteś,jeśli nie jesteś Bogiem to jesteś nikim...

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Kontakt z Kryszną

Post autor: trigi » 04 lis 2012, 20:32

lubie takie dyskusje...

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re: Kontakt z Kryszną

Post autor: ParamatmaDas » 06 lis 2012, 18:25

No jakis tam kontakt z Kryszna mam. Nawet mozan by to nazwac czasmi bezposredni. Np czuje ze On ma poczucie humoru, ze zrobil mi znowu dowcip, ze jest poetycki i kilka innych cech. Co do rozmowy czy dialogu, to tez jakos tam w duszy swojej wymieniam sie mysla z Nim. technicznie to chyba sie nazywa Paramatma tez. Czasmi odczuwam jakby glos Jego w sercu. trzeba uwazac bo moze byc tez pomylka: ) Ale ogolnie odrobine prwadzenia jakos tam jest.

Nie czuje jednak zeby Bog byl sluga moim i mam go wypytwac ile taki Wiking bedzie jeszcze bhakta. Moze to zalezy od Twojej Wolnej woli? By odpowiedzial? Moze to bcy sekunda, moze 100 wcielen. No i od laski. czujemy tez chyab opieke Kryszny czesto. Moze to wsztsko uznasz za kontakt nie bezpiosredni, ale to tyylko nazwa co nie>? czy nei chdzi o cos wiecej niz nazwa?

generanie yoga- znaczy polacznie. Nie ma nic zlego w dazeniu do kontaktu z Kryszna- twarza w trwaz. Ale to wymaga sporego wysiku. powdznia

ParamatmaDas
Posty: 619
Rejestracja: 16 maja 2012, 04:06

Re:

Post autor: ParamatmaDas » 07 lis 2012, 00:29

WIKING pisze: Purnaprajna mógłbym Tobie zapodać takie tematy że mózg by Ci się ugotował i wypłynął uszami ze względu jednak na moją boską pokorę i poszanowanie dla mego mistrza o którym już wspominałem(Samapustka Aczarja) przemilczę Twoją obrazę wobec moich ubłoconych stóp szarą gliną zmieszaną z łzami przemijania.Dziękuj swemu Panu że taki głupiec jak ja nie posiada mocy...ale ale coś jeszcze zostało!na jeden mały czar,jedną małą klątwę.Purnaprajna Prabhu wkrótce urosną ci elfie uszy żebyś mógł lepiej słyszeć jak Narajan szepcze do Twego serca:"Ślepcze!ślepcze!Ja Jestem szalony!"
hary kryszna!
Nie wyglada mi to na "boska pokore":) Z calym szacunkiem ale wyglada to na "zdenerwowanie". Dziewne ze tak wielki transendentalista okazuje tak male uczucia jak wkurzenie bo ktos ma inne zdanie niz jego. W dodatku poparte Wedami. I jeszcze grozba zocenia jakiejs klatwy i mocy: ) Chyba ze to poczucie humoru?

Moze potraktuj to tak. NIE WSZTSY MUSZA UWAZAC TAK JAK TY. NIEKTRZY NAWET MAJA ODMINNE ZDANIE:) sproboj sie do tego przyzwyczaic ze nie kazdy sie z toba zgodzi. Wiem ze ciezko ale da rade. A ta umiejetnosc przyda sie w zyciu:) OStecznie nie jestesmy Bogiem zeby zawsze miec racje. Mozesz na to spojrzec tez tak ze my - tez mamy prawo do bledu. To ze ktos mowi inaczej niz myslisz znaczy ze jestesmy ludzmi a nie robotami.

Tyle w kfestii jakby twego psycholgicznego nastawinia. Co do zas samego tematu.
Zawsze bylem ciekawy czemu calkiem sporo religii chce uciec z tego swiata i gdzies wysoko szukac objawinia. Niemniej argumnty z Wed, cyataty ktore znalaz Purnapragja o tym ze Spotknie Abolutu i samorealizacja pelna jest mozliwe w tym swiecie duzo mi pomogly. Powiedzmy to tak; twierdzenie ze DUCH jest w jakikowiek sposb ograniczny przez materie, np ciaklo przestrzen i czas, moze i by bylo ciekawe. Aczkowiek napewno nie spodziwal bym sie tego po macie np. Duch jest na tyle potezny ze gdyby chcial to moze zminiac dowinie cialo, matreje, cokowiek.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Kontakt z Kryszną

Post autor: trigi » 07 lis 2012, 07:47

Bo to poczucie humoru jest...
Połączone z odrobiną samouwielbienia i strachu przed niekontrolowanym umysłem:
"Ślepcze!ślepcze!Ja Jestem szalony!"
Są różne fobie:
Obrazek

ODPOWIEDZ