Syn Krishny?

Rozmowy o Krysznie i jego avatarach. "Świadomość Kryszny nie ma nic wspólnego z religią hinduską czy jakimkolwiek systemem religii. Żaden prawdziwy chrześcijanin nie będzie zainteresowany zmianą swojej wiary na hinduizm. Podobnie, żaden prawdziwy hinduista nie będzie chętny, by przyjąć wiarę chrześcijańską. Takie zmiany są dla ludzi, którzy nie mają żadnego określonego statusu społecznego. Jednak każdy będzie zainteresowany poznaniem filozofii i nauki o Bogu oraz poważnym jej potraktowaniem. Trzeba jasno zrozumieć, że ten ruch świadomości Kryszny nie szerzy po prostu tak zwanej religii hinduskiej. Dajemy kulturę duchową, która może rozwiązać wszelkie problemy życia i dlatego jest ona przyjmowana na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno -Rozdział 12 - Świadomość Kryszny – hinduska religia czy kultura duchowa
witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Syn Krishny?

Post autor: witcher » 26 gru 2009, 09:56

Na pewnej stronie (niestety chyba niezbyt wiarygodnej zważając na to, że w jednym z artykułów autor nazywa Ishtar Bogiem, podczas gdy jest to Bogini babilońska) przeczytałem, że Krishna ma syna imieniem Samba. Pierwszy raz się z tym spotykam a więc co nieco o konotacjach rodzinnych Shri Krishny. Czy rzeczywiście ma On syna? Jeśli tak, to gdzie mogę się więcej o nim dowiedzieć? Autor strony stwierdza, że Samba rozkochał w sobie wiele kobiet i mężczyzn^^
Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam ;)

Mat
Posty: 67
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:00

Re: Syn Krishny?

Post autor: Mat » 26 gru 2009, 10:28

witcher pisze:Czy rzeczywiście ma On syna? Jeśli tak, to gdzie mogę się więcej o nim dowiedzieć? Autor strony stwierdza, że Samba rozkochał w sobie wiele kobiet i mężczyzn^^
Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam ;)
Kryszna ma całkiem sporo synów, o czym możesz przeczytać w Źródle wiecznej przyjemności, część 2 (Krishna Book). O ile dobrze pamiętam, to w Dwarace miał 16108 królowych i z każdą 10 dzieci. Niektórzy synowie nieźle rozrabiali :-))))

witcher
Posty: 75
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:04

Post autor: witcher » 26 gru 2009, 16:54

Niezła gromadka :P
A wiecie coś o tym konkretnym synu?

ODPOWIEDZ