Radha Kryszna w Krakowie

Rozmowy o Krysznie i jego avatarach. "Świadomość Kryszny nie ma nic wspólnego z religią hinduską czy jakimkolwiek systemem religii. Żaden prawdziwy chrześcijanin nie będzie zainteresowany zmianą swojej wiary na hinduizm. Podobnie, żaden prawdziwy hinduista nie będzie chętny, by przyjąć wiarę chrześcijańską. Takie zmiany są dla ludzi, którzy nie mają żadnego określonego statusu społecznego. Jednak każdy będzie zainteresowany poznaniem filozofii i nauki o Bogu oraz poważnym jej potraktowaniem. Trzeba jasno zrozumieć, że ten ruch świadomości Kryszny nie szerzy po prostu tak zwanej religii hinduskiej. Dajemy kulturę duchową, która może rozwiązać wszelkie problemy życia i dlatego jest ona przyjmowana na całym świecie. - A.C. Bhaktiwedanta Swami Prabhupada - Prawda i Piękno -Rozdział 12 - Świadomość Kryszny – hinduska religia czy kultura duchowa
Vaisnava-Krpa
Posty: 4935
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Radha Kryszna w Krakowie

Post autor: Vaisnava-Krpa » 22 cze 2009, 13:50

Dostaliśmy w piątek od kogoś bostwa Radha Kryszna. Ten ktoś bardzo się upierał, powiedział, że bóstwa muszą być u nas. Więc Indu przyjela, ja nic nie mówiłem, nie wiedziałem co powiedzieć, bóstwa Radha Kryszna chciałem mieć od dawna. Marzyłem aby w Krakowie były Radha Kryszna gdy ustanowimy jakiś stały ośrodek. Wiem, że bóstwa Radha Kryszna wymagają większego standardu, niż ten jaki mam teraz, nie pytajcie jaki.
Ale nie bardzo widzę aby mój dom miał się zamienić w świątynię. Z drugiej strony "bóstwa same przyszły" gorzej mieć nie będą niż miały. W czwartek zapytamy Trivikrama Maharadża jeszcze o tą kwestię. W każdym razie bardzo się cieszę, bo bóstwa bardzo mi się podobają. Jak ustawiliśmy bóstwa i cieszyliśmy ich widokiem, skontaktowała się z nami jakaś obca osoba, która bywa w Krakowie i pytała czy jest możliwość otrzymywania Mahaprasadam, bo chce otrzymywać Mahaprasadam z Krakowa. Muszę teraz bardzo poważnie zastanowić się nad tym wszystkim. Wygląda wstępnie na to, że w końcu kupimy jakiś kawałek ziemi, bo zainteresowanych uczestnictwem już jest siedem osób lub rodzin, tylko muszę zdecydować jaki wariant wybrać, farma z dużą ilością ziemi trochę dalej od Krakowa czy ośrodek podmiejski pod samym Krakowem.

Obrazek
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 22 cze 2009, 18:35

wydaje sie ze po Rathayatrze do karzdego łaska wpada drzwiami i oknami.
Prabhu nie przejmuj sie czcij te bostwa poprostu w minimalnym standardzie tzn min 5 upaczara.skladnikow.Jesli bedziesz przed nimi intonował wszystkie swoje rundy bedzie OK :D
jak znam Trivikrama maharaja ,odesle cie z tym zagadnieniem do Kryszna Kszerty Pr.
Idealnie bylo by zeby co dziennie je kąpac i przebierac. Kryszna w swoich formach Arcza najbardziej czerpie przyjemnosc z nowych ubranek,ozdob i duzej ilosci Kwiatkow,a przynajmniej ich płatkow.
Jednak jesli te wszyskie czynnosci przeszkadzały by wam w intonowaniu,Kryszna bedzie zadowolony z ognika.kadzidełka kwiatka, jednego pysznego ofiarowania(znając zdolnosci Twojej zonki,z tym nie bedzie problemu) i picia.

Awatar użytkownika
Indulekha
Posty: 360
Rejestracja: 24 lis 2006, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Indulekha » 22 cze 2009, 23:05

Gauri pisze:wydaje sie ze po Rathayatrze do karzdego łaska wpada drzwiami i oknami.
Prabhu nie przejmuj sie czcij te bostwa poprostu w minimalnym standardzie tzn min 5 upaczara.skladnikow.Jesli bedziesz przed nimi intonował wszystkie swoje rundy bedzie OK :D
jak znam Trivikrama maharaja ,odesle cie z tym zagadnieniem do Kryszna Kszerty Pr.
Idealnie bylo by zeby co dziennie je kąpac i przebierac. Kryszna w swoich formach Arcza najbardziej czerpie przyjemnosc z nowych ubranek,ozdob i duzej ilosci Kwiatkow,a przynajmniej ich płatkow.
Jednak jesli te wszyskie czynnosci przeszkadzały by wam w intonowaniu,Kryszna bedzie zadowolony z ognika.kadzidełka kwiatka, jednego pysznego ofiarowania(znając zdolnosci Twojej zonki,z tym nie bedzie problemu) i picia.

:oops:

Gauri
Posty: 313
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:49

Post autor: Gauri » 25 cze 2009, 06:56

pozwole sobie jeszcze dodac ze skoro juz ktos sie pojawia by zdobyc Mahaprasad ,z krakowa.To spokojnie mozemy to potraktowac jako aranzacje i prosbe od Kryszny by zaczšc go juz wielbic;
zycze duzoooooo wspaniałych doswiadczen.

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Radha Kryszna w Krakowie

Post autor: Purnaprajna » 25 cze 2009, 11:08

Arkadiusz pisze:Wygląda wstępnie na to, że w końcu kupimy jakiś kawałek ziemi, bo zainteresowanych uczestnictwem już jest siedem osób lub rodzin, tylko muszę zdecydować jaki wariant wybrać, farma z dużą ilością ziemi trochę dalej od Krakowa czy ośrodek podmiejski pod samym Krakowem.
Módl się do tych bóstw z prośbą o pomoc w decyzji, bo jest oczywistym, że pojawiły się się właśnie w tym celu, aby mieć własną świątynię.

bhrobert
Posty: 20
Rejestracja: 01 lis 2008, 08:39
Lokalizacja: koczownik

Re: Radha Kryszna w Krakowie

Post autor: bhrobert » 06 paź 2009, 23:26

Purnaprajna pisze:
Arkadiusz pisze:Wygląda wstępnie na to, że w końcu kupimy jakiś kawałek ziemi, bo zainteresowanych uczestnictwem już jest siedem osób lub rodzin, tylko muszę zdecydować jaki wariant wybrać, farma z dużą ilością ziemi trochę dalej od Krakowa czy ośrodek podmiejski pod samym Krakowem.
Módl się do tych bóstw z prośbą o pomoc w decyzji, bo jest oczywistym, że pojawiły się się właśnie w tym celu, aby mieć własną świątynię.
Każde miejsce jest dobre gdzie się da dojechać jednym pociągiem (bo prąd będzie dłużej niż benzyna :-) ) A więcej pola = lepiej. Warto mieć swoją marchewkę mniejołowiową i masło z mleka dobrze traktowanych krówek. Powodzenia!

ODPOWIEDZ