12 Mahajanów

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

12 Mahajanów

Post autor: John » 10 cze 2008, 08:04

Mam pytanie odnośnie Mahajanów. Wiem że jest ich 12 a Yamaraja jest jednym z nich, kim są pozostali ?? i za co są odpowiedzialni ?
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

Caturmukha dasa

Re: 12 Mahajanów

Post autor: Caturmukha dasa » 10 cze 2008, 09:15

John pisze:Mam pytanie odnośnie Mahajanów. Wiem że jest ich 12 a Yamaraja jest jednym z nich, kim są pozostali ?? i za co są odpowiedzialni ?
Śrimad Bhagavatam 06.03.20-21

Prawdziwe zasady religijne znają Pan Brahma, Bhagavan Narada, Pan Śiva, czterej Kumarowie, Pan Kapila [syn Devahuti], Svayambhuva Manu, Prahlada Maharaja, Janaka Maharaja, Dziadek Bhisma, Bali Maharaja, Śukadeva Gosvami i ja osobiście. Moi drodzy słudzy, ta transcendentalna zasada religijna, znana jako bhagavata-dharma, czyli podporządkowanie Najwyższemu Panu i miłość do Niego, jest wolna od zanieczyszczenia materialnymi siłami natury. Jest ona transcendentalna i bardzo trudna do zrozumienia dla zwykłych ludzkich istot, ale jeśli ktoś szczęśliwym trafem ją zrozumie, zostaje natychmiast wyzwolony i tak powraca do domu, z powrotem do Boga.

By odpowiedzieć na drugie pytanie zachęcam Cię do STUDIOWANIA powyższego dzieła (Śrimad Bhagavatam) w całości :)

Awatar użytkownika
John
Posty: 511
Rejestracja: 16 maja 2008, 14:09
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: John » 10 cze 2008, 11:48

Dzięki za odpowiedź, z pewnością będę dokładnie studiował.
Hare Krsna Hare Krsna Krsna Krsna Hare Hare Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare

ODPOWIEDZ