Dowody na istnienie Boga

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Dowody na istnienie Boga

Post autor: Arleta » 26 gru 2011, 11:55

Dziękuję za wspaniałe wyjaśnienia bhaktów. Mam nadzieję, że choć trochę więcej zrozumiałam teraz w tym temacie.

Czasami przeraża mnie ogrom iluzji, w jakiej żyjemy. Ta iluzja wynika nie tylko z bezpośredniego wpływu gun, ale z indoktrynacji mediów, szkoły, państwa itp. Ludziom narzucane są sposoby myślenia, postępowania, nawet jedzenia i robienia zakupów.

Podam jeden z wielu przykładów: programy kulinarne w TV (np. "Kuchenne rewolucje") są sponsorowane przez producentów mięsa, i mają na celu propagowanie w Polsce jedzenia potraw z mięsa. Dlatego w tych programach nie pokazuje się przyrządzania żadnych potraw bezmięsnych. Francja wprowadziła NAKAZ podawania uczniom w stołówkach szkolnych posiłków złożonych co najmniej w 85 % z mięsa. Takie "prania mózgu" i narzucania wzorców odbywają się codziennie w każdej dziedzinie życia.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Dowody na istnienie Boga

Post autor: trigi » 26 gru 2011, 12:13

Głównie sponsorowane przez prymat ale i tak wiekszosc przypraw jest do mies. Był raz program o hinduskim barze z Poznania no i tam nie było miesa ale geslerowa jest oszołom i z tego co wiem to jej knajpy w wawie maja troche długów wiec nadrabia programem. W sumie biedna kobieta tyle zwierzat opitrasic ...

Awatar użytkownika
Purnaprajna
Posty: 2267
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:23
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Kontakt:

Re: Dowody na istnienie Boga

Post autor: Purnaprajna » 26 gru 2011, 12:17

Arleta pisze:Czasami przeraża mnie ogrom iluzji, w jakiej żyjemy. Ta iluzja wynika nie tylko z bezpośredniego wpływu gun, ale z indoktrynacji mediów, szkoły, państwa itp. Ludziom narzucane są sposoby myślenia, postępowania, nawet jedzenia i robienia zakupów.
Pamiętajmy, że wszystko powyższe jest bezpośrednim wpływem gun, gdyż cała natura materialna składa się z 3 gun. Dlatego zarówno indoktrynacja mediów, szkoły, państwa, czy też sposoby myślenia, postępowania, jedzenia itd. itp. są wyrażone w formie mieszanki tych 3 cech natury materialnej i bezpośrednio na nas oddziaływują, tym bardziej, im większy posiadamy smak i przywiązanie do danego trybu funkcjonowania natury materialnej.

V-K
Posty: 160
Rejestracja: 07 gru 2011, 20:02

Re: Dowody na istnienie Boga

Post autor: V-K » 26 gru 2011, 15:02

Witaj Trigi! Hare Krsna!
Myślę, że ta kobieta, choć nie mam na to konkretnych dowodów, mam za to mnóstwo przesłanek pośrednich, reprezentuje pewne określone Lobby restauratorskie. W jakimś sensie Lobby to wywiera presję na restauratorów, by ci przyjmowali "pouczenia i mądrości" tej pani, w zamian za pewnego rodzaju ochronę przed doprowadzeniem do zaaranżowanego splajtowania. Chcąc nie chcąc restauratorzy są zmuszeni podejmować ją w swoich progach i słuchać jej mądrości, oczywiście, wszystko za określoną kasę, pozwalającą jej funkcjonować na rynku restauratorskim. No i wiadomo, wszystko przy fleszach ogłupiającej "Telewizorni", która płaci tej pani. A restaratorzy zyskują klientów oraz ochronę przed zaaranżowanym, przez określone Lobby, splajtowaniem.
Oczywiście, nie mogłaby w tym biznesie wymądrzania się działać sama, gdyby nie funkcjonowała zespołowo. To jest taka trochę koncepcja spiskowa, ale bardzo, bardzo realna.... !
Pozdrawiam! Hare Krsna!

V-K
Posty: 160
Rejestracja: 07 gru 2011, 20:02

Re: Dowody na istnienie Boga

Post autor: V-K » 27 gru 2011, 11:25

Witam! Hare Krsna!
Jest jeszcze jeden pośredni i filozoficzny dowód na istnienie Boga, który jest Dobrem. Jest nim fakt istnienia osobowego Zła, jakim są demony... !

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Dowody na istnienie Boga

Post autor: Arleta » 19 sty 2012, 04:05

Czy demony są "osobowym Złem"? Czy Bóg jest "Dobrem" (w sensie guny dobroci)? Podejrzewam, że pojęcia "dobra" i "zła" są zbyt rygorystyczne. Demony są również żywymi istotami i cząstką Boga. Najwięksi bhaktowie stawali się w kolejnym wcieleniu demonami i odwrotnie- demony awansowały do rangi największych wielbicieli Boga. Nic, co ma związek z Kryszną nie może być absolutnym Złem. Takie uproszczenia są typowe dla religii materialistycznych, szczególnie dla chrześcijaństwa. Bhakta nie powinien widzieć w żywych istotach ani przyjaciół, ani wrogów.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Dowody na istnienie Boga

Post autor: trigi » 19 sty 2012, 10:10

Arleta pisze:Czy Bóg jest "Dobrem" (w sensie guny dobroci)?
Bóg jest transcedentalny w czystej dobroci.
Demoniczne jest wtedy gdy neguje Boga, gdy przestaje negowac staje sie pobozne.

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Dowody na istnienie Boga

Post autor: Arleta » 19 sty 2012, 10:19

trigi pisze:Demoniczne jest wtedy gdy neguje Boga, gdy przestaje negowac staje sie pobozne.
Negowanie Boga nie jest jeszcze najgorsze. Jest to przecież utrzymywanie jakiegoś kontaktu z Bogiem. Gorsze jest ignorowanie Boga. Na przykład: Kto jest lepszy? Ateista, który nic nie mówi i nawet nie myśli o Bogu? Czy Richard Dawkins, który w swoich książkach setki razy mówi O Bogu, chociaż negatywnie?
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

Awatar użytkownika
trigi
Posty: 2068
Rejestracja: 09 sie 2011, 13:38
Lokalizacja: UK

Re: Dowody na istnienie Boga

Post autor: trigi » 19 sty 2012, 10:29

To fakt, ze ci co ostro neguja Boga w rzeczywistości cały czas o Nim rozmyslaja w nastroju nienawiści, ale mało takich demonów jak Hiranya, którzy rano wstając patrząc w lustro mówia: Nienawidze Cie Boże! :twisted: ŁAAA!! .Moze R.Dawkins patrzy w lustro i rośnie w nim flustracja i gniew (sam przyznał ze wiekszosc czasu zajmuje mu myslenie o kobietach, a na taka fure zadna nie poleci) W wiekszości patrząc na Hiranyę to pseudo demonki.
A czy ateiści przez swoje zycie nie mysla o Bogu ignorując Go to nie wiem.

Arleta
Posty: 514
Rejestracja: 25 lis 2010, 10:05
Lokalizacja: Katowice

Re: Dowody na istnienie Boga

Post autor: Arleta » 19 sty 2012, 10:40

trigi pisze:Moze R.Dawkins patrzy w lustro i rośnie w nim flustracja i gniew (sam przyznał ze wiekszosc czasu zajmuje mu myslenie o kobietach, a na taka fure zadna nie poleci)
Z materialnego punktu widzenia Dawkins JEST bardzo przystojny. Teraz z nim gorzej, bo się zestarzał, ale nie sądzę, żeby wcześniej miał jakieś frustracje związane z brakiem powodzenia. Dlatego jego fiksacja w tym temacie niezbyt dobrze o nim świadczy. Ale czego innego się można spodziewać po takim ateiście? :) Pisze też bardzo kiepsko, nawet niezbyt naukowo.
Najważniejszy jest człowiek, a nie idea.

ODPOWIEDZ