Laicyzm

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Laicyzm

Post autor: Vaisnava-Krpa » 18 kwie 2008, 10:35

Proszę o ustosunkowanie się do w/w zdań:

"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele."

"Tam, gdzie szanuje się tylko jedną prawdę, nie szanuje się innych"

"Tam gdzie szanuje się wszystkie prawdy, de facto nie szanuje się żadnych".

"Dyktatura religijna jest domeną tylko chrześcijaństwa i islamu".

"Prawdziwa mądrość wie, że musi iść na kompromis i zawierać trochę nonsensów, by głupcy nie mogli odkryć, że to jednak mądrość." (Walter Lippmann)

Przeczytaj także: http://pl.wikipedia.org/wiki/Laicyzm
Oszust zajmuje miejsce nauczyciela. Z tego powodu cały świat jest zdegradowany. Możesz oszukiwać innych mówiąc: "Jestem przebrany za wielbiciela", ale jaki jest twój charakter, twoja prawdziwa wartość? To powinno być ocenione. - Śrila Prabhupada

On
Posty: 112
Rejestracja: 30 wrz 2007, 21:21

Post autor: On » 18 kwie 2008, 17:26

Te zdania to opis świata materialnego przez materialistę.Warto zastanowić się nad znaczeniem od strony duchowej.
1.W niebie duchowym wszyscy myślą jedynie o Bogu.Bog w niepojęty sposób jest jednocześnie tożsamy i rożny od tego świata.Myśląc tylko o Nim obejmujemy wszystko we właściwy sposób.
2.Szanować to dla mnie uznawać słuszność czyjegoś działania.W tym znaczeniu nie szanuję tzw.’prawd’ bo są zludzeniami a szanuję jedynie Prawdę.
3.Nie można szanować wszystkich ‘prawd’,bo są one często wzajemnie sprzeczne i wykluczające się wzajemnie.Jest tylko jedna Prawda.
4.Nie wiem jak jest w islamie.W chrześcijaństwie:
a/KRK ma przewodnią rolę papieża w kwestiach wiary i moralności.Nikt nie zmusza do bycia w KRK,każdy ma wolny wybor.Musi być przywodca,bo inaczej będzie chaos i dowolność interpretacji
b/protestantyzm ma to do siebie,że każdy interpretuje Pismo jak chce ale i tak grupie przewodzi pastor
Ateizm to też w pewnym sensie religia i tu w historii mieliśmy krwawe dyktatury
Biorąc pod uwagę materialny cel bitwy pod Kuruksetra to też można mowić o chęci ustanowienia dyktatury religijnej w danej opcji.
5.Ani Papież ani Śrila Prabhupada nigdy nie szli na kompromis.Nie można naginać Prawdy pod głupców.

Awatar użytkownika
Madhumalati
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty 2008, 12:57
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Madhumalati » 19 kwie 2008, 14:26

1. Dla mnie prawda. Cenie sobie różnorodność. To, że inni myślą inaczej i prezentują inne poglądy jest bardzo konstruktywne dla tych, którzy umieją to w dobry sposób wykorzystać. Inność wiary czy wyznania nie powinna blokowac kontaktów, a raczej je pogłębiać. Tyle rzeczy możemy się od innych dowiedziec i nauczyć! Zamykanie się na to nie jest wg. mnie dobre.

2. Szanowac powinniśmy wszystko i wszystkich niezależnie od sposobu ich myślenia i tego co sobą prezentują. Każdy ma prawo do swoich poglądów i wyznania.

3. Nie zgodzę się. Szanujmy inne prawdy, ale nie odstępujmyod tych, które my uważamy za słuszne. I już. To jest indywidualna sprawa każdego.

4. Ja nie wiem. Nie znam się. Ale wiem, że religia i wiara to religia i wiara a nie rzadne tam narzedzie aby rzadzić innymi. To ten dyktator ma słuzyć nam, a nie my jemu.

5. Trudne stwierdzenie. Ale chyba pasuje do 01.03.24 Śrimad-Bhagavatam Canto 1 (tego fragmentu na temat Pana Buddhy) :)


A jeśli chodzi o tamta sytuację we Francji to dla mnien straszna głupota. Niech sobie każdy nosi co chce i niech nikt się z niego nie śmieje i nie wyszydza. Powinniśmy uczuć tolerancji, a nie ukrywania swojej wiary i wierzeń.

On
Posty: 112
Rejestracja: 30 wrz 2007, 21:21

Post autor: On » 19 kwie 2008, 15:44

2.Stalin,Hitler,Bush i ich czyny...
Ja nie szanuję ich i ich poglądow.

Awatar użytkownika
Madhumalati
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty 2008, 12:57
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Madhumalati » 19 kwie 2008, 23:40

Co jednak nie zmienia faktu, że mają/mieli do nich prawo.
Tylko od ludzi zależało czy ich słuchali czy nie...

haha... a może skoro tylu ich słuchało i za nimi szło to mieli racje?
:lol:

Awatar użytkownika
drzewo
Posty: 407
Rejestracja: 17 wrz 2007, 10:08

Re: Laicyzm

Post autor: drzewo » 21 kwie 2008, 02:12

1
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele."

Założenie:) - a jesli trafisz na spolecznośc gdzie wszysy mysla tak samo i w dodatku bardzo wiele...To nie musi isc w sporze...choc widomo ze z regoly wiekszosc nie mysli zbyt duzo


2.
"Tam, gdzie szanuje się tylko jedną prawdę, nie szanuje się innych"

TRudno powiedziec. Jesli ta jedna prawda mowi ze sa tez inne prawdy.

3.
"Tam gdzie szanuje się wszystkie prawdy, de facto nie szanuje się żadnych".

Zbyt gornolotne, jak dla mnie;) Szacunek to dobry poczatek przy rozwazaniu kazdej prawdy,a nawet klamstwa.


4.
"Dyktatura religijna jest domeną tylko chrześcijaństwa i islamu".

Pewnie ze nie. Były dyktatury Buddysjkie, i Hinduskie, - nawet Tybet to kraj teokratyczny - zadzany przez kaplanow. ze o Egipcie dawnym nie wspomne...

5.
"Prawdziwa mądrość wie, że musi iść na kompromis i zawierać trochę nonsensów, by głupcy nie mogli odkryć, że to jednak mądrość." (Walter Lippmann)

Wedog mnie, madrosc musi byc "odpowiednio" podana. Ta sama madrosc w moich ustach i w ustach Prabhuada to inna rzecz. Ta sama madrosc w moim slowie i w slowie Dotjewskiego i to inna rzecz. Tu treba doswidczenia...madrosci w pzrekazwaniu madrosci:)


6>
Przeczytaj także: http://pl.wikipedia.org/wiki/Laicyzm[/quote]

To nie ma sensiu , bo sie nie laczy z tematem:)

On
Posty: 112
Rejestracja: 30 wrz 2007, 21:21

Post autor: On » 21 kwie 2008, 18:32

Madhumalati pisze:
haha... a może skoro tylu ich słuchało i za nimi szło to mieli racje?
:lol:
W tym poście masz 'ciężki' dowcip,Madhumalati :wink: .

ODPOWIEDZ