Srimad-Bhagavatam 1.1.1

Filozofia wedyjska, nauka, wiedza. "Cały świat nauki i technologii opiera się na fałszywej idei, że życie powstało z materii. Nie możemy pozwolić na to, by ta nonsensowna teoria była głoszona bez sprzeciwu. Życie nie pochodzi z materii. Materia została wytworzona z życia. To nie jest teoria; to fakt. Nauka jest oparta na błędnej teorii, toteż wszelkie jej kalkulacje i konkluzje są błędne, a ludzie z tego powodu tylko cierpią. Kiedy więc te wszystkie błędne, współczesne teorie naukowe zostaną skorygowane, ludzie staną się szczęśliwi. Musimy rzucić naukowcom wyzwanie. W przeciwnym razie będą zwodzili całe społeczeństwo." - Śrila Prabhupad - Prawda i Piękno
balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 14 gru 2006, 20:21

Zatem w Bhagavad-gicie, Kryszna obja?nia samego Siebie, analityczne studia.A Vjasadeva prezentuje Szrimad Bhagavatam –„Tutaj jest Bóg , Kryszna” . Om namo bhagavate vasudevaya.Teraz krok należy do ciebie możesz to przyj?ć albo odrzucić. To jest twój biznes, ale to już istnieje , gotowe do zaakceptowania.Więc każdy szuka Boga . Niektórzy mówi? , „Nie ma Boga”. Niektórzy ,ze „Bóg jest martwy”. Niektórzy , „Co? tam ,co? tam”, ale – NIE. Bóg nigdy nie jest ani martwy , ani bierny. Obie te koncepcje s? głupot?[ „Nie ma Boga” „Bóg jest martwy”] > Bóg nie jest martwy ,my nigdy nie jeste?my martwi. Ponieważ jeste?my cz?stkami Pana Boga, je?li Bóg jest żywy ,to my Jego cz?steczki – również jeste?my żywi.Tak jak -je?li moje ciało żyje , to palec też jest żywy ponieważ palec jest czę?ci? ciała. Podobnie je?li Bóg żyje , my również żyjemy.Ale ponieważ jeste?my w uwarunkowanym stanie życia , nie możemy zrozumieć kim jest Bóg i jaki jest nasz cel. Dlatego jest to nazwane ajnana,ignorancja. A ten kto rozprasza t? ignorancję jest nazwany guru.


ajnana-timirandhasya
jnananjana-salakaya
caksur unmilitam yena
tasmai sri-gurave namah

Guru oznacza tego , który daje ?wiatło -osobie żyj?cej w ciemno?ciach. To też jest motto naszej gazety Back to Godhead- „Bóg jest ?wiatłem , niewiedza ciemno?ci?. Gdzie jest Bóg tam nie ma niewiedzy”. Więc Kryszna , czy Bóg , czy ?wiatło –to samo.Je?li przyjmiesz ?wiadomo?ć Kryszny, nie będzie więcej ignorancji. Tak jak tutaj jest ?wiatło,?wiatło elektryczne. Nie ma ciemno?ci. Ciemno?ć jest tutaj , ale kiedy pojawia się ?wiatło, ciemno?ć automatycznie odchodzi. I to jest wymagane w życiu ludzkim. Zycie zwierzęce oznacza –pełne ciemno?ci, a życie ludzkie , choć też pełne ciemno?ci ,to jednak może być ona rozproszona.
Więc naszym życzeniem jest-mhm ,powinni?my pchn?ć t? ?wiadomo?ć Kryszny wszędzie , na cały ?wiat-przepędzaj?c ciemno?ć ignorancji , podejmuj?c ?wiatło wiedzy . Więc to centrum zostało otworzone wła?nie w tym celu .Proszę wszystkich z was aby?cie skorzystali z tego ruchu Swiadomo?ci Kryszny, b?dĽcie o?wieceni i szczę?liwi . Dziękuję bardzo
Ostatnio zmieniony 15 gru 2006, 22:33 przez balarama11, łącznie zmieniany 1 raz.

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 14 gru 2006, 21:21

Dziękuję bardzo
Czyli rozumiem, że wykład jest cały i można go wrzucić do działu wykłady Prabhupada i dać na glówn? :)

Dziękuję bardzo.

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 14 gru 2006, 22:38

jeszcze jest pytanie na końcu

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 14 gru 2006, 23:07

Hridayananda: (tłumacz?c z hiszpańskiego] Tak wiele religii mówi o ?wiatło?ci . Sk?d mamy wiedzieć ,ze to prawdziwe ?wiatło ?.
Prabhupada: ?wiatło?ć jest osobist? realizacj?. Swiatło…Tak jak w pokoju jest ciemno. Kiedy tam jest ?wiatło , nie ma potrzeby pytań „ Czy to ?wiatło?ć ?” Osobi?cie dostrzegasz ?wiatło . Np. gdy jeste? głodny i podano ci jedzenie, poczucie głodu odeszło i apetyt jest zaspokojony. Wtedy naturalnie czujesz : „Tak, teraz jestem zadowolony”. Nie potrzebujesz nikogo pytać . Dlatego to nazwane jest samorealizacj?. Realizujesz automatycznie. Nie potrzebujesz pytać.To jest proces.


Hridayananda: ...że na duchowej ?cieżce każdy powinien się ożenić.

Prabhupada: Nie , niekoniecznie . Je?li możesz pozostać bezżenny to jest lepsze. Ale ponieważ nie możesz , stajesz się kawalerskim tatusiem [bachelor daddy], dlatego musisz się ożenić{?miech] Proszę nie b?dzcie kawalerskimi [ezżennymi ]atusiami {?miech] To jest wielce grzeszne życie.
Srimad-Bhagavatam 1.1.1 -- Caracas, Luty 20, 1975

Vaisnava-Krpa
Posty: 4936
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:43
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Vaisnava-Krpa » 20 gru 2006, 19:31

Poprawiłem i dałem cały wykład do działu Artykuły - wykłady Prabhupada. Wy?wietla się też na głównej w pasku najnowsze artykuły.

yogamaya

Post autor: yogamaya » 23 gru 2006, 09:36

Dzięki Balaram ! :D ... powiedz mi tylko, jak to się stało, że nie widzę Ciebie w użytkownikach na Stronie Głównej Waisznawa :?:

balarama11
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:23

Post autor: balarama11 » 25 gru 2006, 19:22

maja, moja maja

ODPOWIEDZ